Избор на сушилня - Тема 13

  • 50 666
  • 738
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 3 379
На каква програма да пусна завивка с гъши пух? Нямам такава програма.

Програма Спално бельо Simple Smile.
Ако такава липсва - стандартна, с топки за сушилня.

# 571
  • Мнения: 6 074
На пералнята има програма пух, а в упътването пише, че става за възглавници, завивки, якета натъпкани с пух или синтетика. Затова предполагам, че програмата на която си сушите якетата ще е подходяща за тази завивка

# 572
  • Мнения: 389
Аз ползвах памук с най-високата степен на изсушаване. След това довършвих на зададено време ( така пише и в упътването ). Може и само на време ( вече знам колко горе-долу отнема ) и през някакъв период да се изважда и да се обръща, особено ако е нещо голямо. Сигурно зависи и от обема. Една такава завивка суших, но беше по-тънка и стана по-бързо. Онзи ден пуснах друга, която е по-обемна и стана за по-дълго време. Времето е относително и зависи и от оборотите на пералнята. Вкъщи е едно старо Gorenje, което е с максимум 900 оборота. Тя е до 5кг. Май най-много зор видяха и двете, като пуснах 3 пухени възглявници, като едната беше доста дебела. Едвам влезнаха в пералнята. И на сушилнята ѝ отне повече време, но накрая изсъхнаха добре. Доста различни неща изпробвах и като цяло смятам, че е екстра. Добър и полезен уред е. Последно я пуснях с разнородни дрехи, на програма памук. За час и нещо всичко беше сухо. Взех и вълнени топки. Чуват се, но не е дразнещо. За сега я сложих в коридора, пък след време ще измисля вариант да бъде над пералнята. Иначе, сушилнята не може да е чак толкова тиха, защото освен всичко друго има и компресор, който си работи и издава характерния звук, но за мен е приемливо.

# 573
  • Варна
  • Мнения: 1 557
Най-шумните компоненти на сушилнята са вентилаторите и компресора.Друго няма какво да шуми,особено при инверторните мотори. Тихите перални не ги сравнявайте със сушилни,при тях липсват именно тези два компонента.

# 574
  • Мнения: 172
Има ли някой, на който сушилнята е в банята? Какво се случва с влагата?
И кой вариант е по-добре - сушилня в банята или пералня в банята?
Няма възможност да са една върху друга в пералното помещение.

# 575
  • Мнения: X
Моите и двете са в банята, където влага няма, защото има голям прозорец, парно и душ кабина, а на земята вода не тече извън нея, дори канал няма.

# 576
  • Мнения: 3 001
И в родителите ми е в банята вече 10 год.-няма проблем

# 577
  • Мнения: X
Какъв проблем може да има по принцип в банята?

# 578
  • Мнения: 389
Може да се появи ръжда от влагата, дори и да няма драсотини, но ако това се случи изобщо ще е след много време и вероятността е малка.

Искам да помоля хората, които имат сушилня Miele за малко информация. В упътването се споменава за програмируеми функции. Исках да разцъкам, да видя как става, но не успявам. Може и да липсва подобна възможност при този модел ( Miele TDB 230 WP Active ), но не съм сигурен. Не можах да открия нищо по този въпрос. Това, което правя е:

1. Избирам някаква програма при отворена врата.

2. Докосвам и задържам бутона старт/стоп.

3. Затварям вратата.

4. Бутонът започва да премигва и аз го пускам.

След това не знам какво точно трябва да направя. В книжката пише да се избере програмируема функция, като се ползват бутоните < или >, но те не са активни. Независимо от това опитах с докосване на някой от тях, но нищо не се случва. След кратък период от време бутонът старт/стоп отново започва да свети и явно преминава в стандартен режим на работа. Дали нещо бъркам някъде? Иначе си работи, няма никакви ядове, но би било добре, ако някога се случи да трябва нещо да се донастрой.

# 579
  • Мнения: 4 761
Скрит текст:
Може да се появи ръжда от влагата, дори и да няма драсотини, но ако това се случи изобщо ще е след много време и вероятността е малка.

Искам да помоля хората, които имат сушилня Miele за малко информация. В упътването се споменава за програмируеми функции. Исках да разцъкам, да видя как става, но не успявам. Може и да липсва подобна възможност при този модел ( Miele TDB 230 WP Active ), но не съм сигурен. Не можах да открия нищо по този въпрос. Това, което правя е:

1. Избирам някаква програма при отворена врата.

2. Докосвам и задържам бутона старт/стоп.

3. Затварям вратата.

4. Бутонът започва да премигва и аз го пускам.

След това не знам какво точно трябва да направя. В книжката пише да се избере програмируема функция, като се ползват бутоните < или >, но те не са активни. Независимо от това опитах с докосване на някой от тях, но нищо не се случва. След кратък период от време бутонът старт/стоп отново започва да свети и явно преминава в стандартен режим на работа. Дали нещо бъркам някъде? Иначе си работи, няма никакви ядове, но би било добре, ако някога се случи да трябва нещо да се донастрой.
След като задържите бутона старт/ стоп, затваряте вратата и изчаквате докато същия този бутон старт/ стоп, започне да свети постоянно. На дисплея трябва да излезе символ Р и тогава вече, започвате с <  или > да избирате коя функция ще програмирате, Р1, Р 2
Цялата работа е в това бутона старт / стоп да спре да мига, то и ние докато го направим, няколко пъти пробвахме.

# 580
  • Мнения: 389
Правя това . След като започне да мига си махам пръста от него. Пробвах и да не го правя и да го задържа натиснат, но става същото, няма разлика. Не се случва нищо по-различно и не се появава възможност за избиране на програмите. Може и този модел да няма такава възможност или пък нещо друго. Грешно ли го правя?

# 581
  • При любовта
  • Мнения: 40
Здравейте,
Гледах този модел от 4-та серия заради цената, разбира се ... Някой има ли впечатления? Или да се ориентирам по-добре към 8-ма серия на Бош? Simple Smile Bosch WTH83000BY - цък

# 582
  • Мнения: 389
Притеснително е, че е с галванизиран барабан, което означава, че има опасност след време, ако се надраска сериозно някъде да започне да избива ръжда. Хубаво е да е неръждаем. Има модели с такъв и от 4-та серия. Самият барабан си е достатъчно голям (112л ). Като големина е идентичен с тези от 8кг например.

Иначе, благодарение на a.nik успях да изкарам програмируемите функции. Hands Plus1 Бутонът се пуска, чак когато светне втория път. Направих клип. На някой може да му е от полза.

Програмируеми функции, Miele

Последна редакция: чт, 05 дек 2019, 17:33 от plm_79

# 583
  • София
  • Мнения: 1 395
Момичета, Смег-а, който бяхме харесали, са го намалили в Интерсервиз Узунов. Поръчахме днес 😍 нямам търпение!
Нямаме никаква представа как се свързва и монтира, особено с държач им за над по-плитка пералня 😁 Ще бъде забавно.

# 584
  • Мнения: 449
Здравейте,
Гледах този модел от 4-та серия заради цената, разбира се ... Някой има ли впечатления? Или да се ориентирам по-добре към 8-ма серия на Бош? Simple Smile Bosch WTH83000BY - цък

По-добре вземете по-висок клас Бош за малко повече пари . Тази е с нисък клас на енергийна ефективност А+ и е само за 7 кг .

Общи условия

Активация на акаунт