Избор на сушилня - Тема 13

  • 50 525
  • 738
  •   1
Отговори
# 660
  • Варна
  • Мнения: 1 555
Здравейте, можете ли да ми кажете коя сушилня да избера: WHIRLPOOL FT M22 8X3B EU  или GORENJE DA83IL/I ? Сравних ги чрез сайта и като параметри са напълно еднакви, доколкото видях. Цената обаче се различава осезаемо. Като цяло съм чувала хубави отзиви за това Gorenje, но за сушилни Whirlpool не съм чела много. Аз имам пералня Whirlpool и съм доволна. Предоставям и линкове за улеснение:
https://techmart.bg/product/product/details/21559/category/712/lang/1
https://techmart.bg/product/product/details/17547/category/712/lang/1

Категорично за gorenje. В момента е с 5 г. гаранция до края на месеца. При Whirlpool не намирам информация с какъв казан е .
gorenje в момента може да се намери на точно 1000 лв. https://sushilni.pazaruvaj.com/gorenje/da83il-i-p405531733/

Аз лично на такава цена не съм я виждал никога. Преди 3 месеца, когато я купувах беше на 1064 лв.

Последна редакция: ср, 11 дек 2019, 13:28 от Мъж с пушка

# 661
  • Мнения: 33
Smile
Здравейте, оставам тук мнение за сушилня BEKO DPY 8506 GXB1 КОНДЕНЗАЦИОННА С ТЕРМОПОМПА, А+++, 8.0 kg
Преди да я закупим не открих никъде подробно инфо и затова може би ще е доста полезно написаното.
НЕ КУПУВАЙТЕ сушилни без ТЕРМОПОМПА разхода на ток е 6-7 пъти по голям. До сега позлвахме кондензационна без термопомпа, която ЗАТОПЛЯ стаята обаче разхода е почти 6 пъти по голям ( ток) . Сега с новата, която взехме няма никаква топлина от сушилнята, но пък изушава за двойно по малко време. Затова не пестете пари, а вземете една с термопомпа хем по бързо, хем ще пестите ток.
Отностно самата сушилня Беко- малко по шумничка е от тази без термопомпа и е много по тежка, тежи като пералня. Дизайна е хубав и ако я хванете на промоция за около 700-800лв. взимайте я и не се замисляйте има супер мн програми, не мачка прането и е красива на дизайн.  Но внимавайте с цената, гледам че на места я пускат 999-1100 лв, повече от 700-800 не давайте, със сигурност ще я има пак на промоция. Успех!
От къде да я купим то само Технополис я предлага.? Ако я видиш на цена 700лв . или 800лв. кажи и веднага имаш почерпка:)

# 662
  • Варна
  • Мнения: 358
Whirlpool в момента е на много добра цена (цена, която ме устройва) в емаг, на изплащане с 0% лихва за 12 м. (по 71,58 лв/месец)... затова я загледах и като видях същите характеристики с gorenje доста се позамислих...

# 663
  • София
  • Мнения: 74
Smile
Здравейте, оставам тук мнение за сушилня BEKO DPY 8506 GXB1 КОНДЕНЗАЦИОННА С ТЕРМОПОМПА, А+++, 8.0 kg
Преди да я закупим не открих никъде подробно инфо и затова може би ще е доста полезно написаното.
НЕ КУПУВАЙТЕ сушилни без ТЕРМОПОМПА разхода на ток е 6-7 пъти по голям. До сега позлвахме кондензационна без термопомпа, която ЗАТОПЛЯ стаята обаче разхода е почти 6 пъти по голям ( ток) . Сега с новата, която взехме няма никаква топлина от сушилнята, но пък изушава за двойно по малко време. Затова не пестете пари, а вземете една с термопомпа хем по бързо, хем ще пестите ток.
Отностно самата сушилня Беко- малко по шумничка е от тази без термопомпа и е много по тежка, тежи като пералня. Дизайна е хубав и ако я хванете на промоция за около 700-800лв. взимайте я и не се замисляйте има супер мн програми, не мачка прането и е красива на дизайн.  Но внимавайте с цената, гледам че на места я пускат 999-1100 лв, повече от 700-800 не давайте, със сигурност ще я има пак на промоция. Успех!
От къде да я купим то само Технополис я предлага.? Ако я видиш на цена 700лв . или 800лв. кажи и веднага имаш почерпка:)


Аз от ЕМАГ я поръчах октомври месец. Впрочем на черния петък пак я имаше намалена 700 и нещо беше.

# 664
  • София
  • Мнения: 12 006
Аз от ЕМАГ я поръчах октомври месец. Впрочем на черния петък пак я имаше намалена 700 и нещо беше.
Като гледам сега я има за 989лв. - разопакована, което значи, че някой си е купил и е бил толкова недоволен, че я е върнал. Обаче като цъкнах - не се предлага. Явно някой все пак е решил да се наиграе.

# 665
  • Мнения: 199
Скрит текст:
Надя, от Интерсервиз Узунов взехме, 125лв беше 🙄 но пак е по-добре от нова пералня... Имахме проблеми с болтове на пералнята, които пречеха, но щом и ние се справихме, всеки може 😁

Благодаря Flowers Bouquet

# 666
  • Варна
  • Мнения: 1 555
Whirlpool в момента е на много добра цена (цена, която ме устройва) в емаг, на изплащане с 0% лихва за 12 м. (по 71,58 лв/месец)... затова я загледах и като видях същите характеристики с gorenje доста се позамислих...

То това сравнение там е на пет показателя,не знам какво сравнявате в този сайт...

# 667
  • Мнения: 33
Аз от ЕМАГ я поръчах октомври месец. Впрочем на черния петък пак я имаше намалена 700 и нещо беше.
Като гледам сега я има за 989лв. - разопакована, което значи, че някой си е купил и е бил толкова недоволен, че я е върнал. Обаче като цъкнах - не се предлага. Явно някой все пак е решил да се наиграе.

Вече не се предлага на хубава цена а и не знам дали ще бъде на промо пак.На черния петък беше в Емаг 779лв. и свърши, а в Технополис на 809лв.и свърши онлайн, (само в магазина са продали 50бр. за един ден) бяха и в двата сайта с 5 години гаранция.Никъде другаде не се предлага.Аз я изтървах докато се наканя.Ако някой я види някъде на добра цена отново - нека пише .
Имаш в предвид ,че не си заслужава  модела щом някой я е  върнал и се е наиграл.?В Емаг се предлагат разопаковани от 969лв. и с деформации.

Последна редакция: ср, 11 дек 2019, 16:55 от pandox

# 668
  • София
  • Мнения: 12 006
Скрит текст:
Аз от ЕМАГ я поръчах октомври месец. Впрочем на черния петък пак я имаше намалена 700 и нещо беше.
Като гледам сега я има за 989лв. - разопакована, което значи, че някой си е купил и е бил толкова недоволен, че я е върнал. Обаче като цъкнах - не се предлага. Явно някой все пак е решил да се наиграе.

Вече не се предлага на хубава цена а и не знам дали ще бъде на промо пак.На черния петък беше в Емаг 779лв. и свърши, а в Технополис на 809лв.и свърши онлайн, (само в магазина са продали 50бр. за един ден) бяха и в двата сайта с 5 години гаранция.Никъде другаде не се предлага.Аз я изтървах докато се наканя.Ако някой я види някъде на добра цена отново - нека пише .
Имаш в предвид ,че не си заслужава  модела щом някой я е  върнал и се е наиграл.?В Емаг се предлагат разопаковани от 969лв. и с деформации.
Не си изпуснала кой знае какво. А и има още една камара бекота и подобен клас на тези цени. Аз принципно 1000лв. за беко не бих дала никога. Има читави марки, които на промоция са толкова, че и по-малко.

# 669
  • Мнения: X
1000 лева за Беко?
За Gorenje не знам. Най-вероятно има разлика от модел до модел, но преди седмица оставих на улицата една четиригодишна да я вземе съответният камион. Втора ръка я купихме като дойдохме в Германия и за нищо не ставаше, освен да надува сметката за ток. От друга страна миялната ми е също Gorenje и е страхотна, но е нов модел и доста скъп. Аз обаче от един уред не очаквам нищо след 3-4 години. И безупречно да работи, той просто е морално остарял и си е изкарал парите. Важното е като го купя и няколко години след това да върши това, което казват, че върши. И да е А+++ или най-високото от предстоящата класификация за ЕС.

# 670
  • Мнения: 3 346
Аз обаче от един уред не очаквам нищо след 3-4 години. И безупречно да работи, той просто е морално остарял и си е изкарал парите. Важното е като го купя и няколко години след това да върши това, което казват, че върши. И да е А+++ или най-високото от предстоящата класификация за ЕС.

Точно така разсъждавам и аз.
Предната пералня беше с 5 години гаранция, малко след 3-тата даде грешка и протече.
Звънях във фирмения сервиз, голяма разправия! Пратиха техен майстор, закачи я - нищо й нямало. Ако пак продължи да я закарам във фирмения сервиз.
И това беше, на другия ден купих нова, старата я взеха веднага момчетата, които докараха новия уред.
Роб на уред не ставам, само висок енергоспестяващ клас ме вълнува, разваля  се - сменям, другото е здраве.

# 671
  • Мнения: 13 172
timtop, това което пишете, не е особено вярно!

Разликата в разхода на ток е незначителна! Предишната ми сушилня беше кондензационна с нагревател, а сегашната Беко - кондензационна с термопомпа.
Времето за сушене обаче, е значително по-дълго при термопомпата, защото суши на по-ниска температура. Ако едни дрехи при старата са се сушили за час, то при новата се сушат за час и половина. Та, до тук беше с икономията на ток. Единствения плюс за мен е, че суши на по-ниски градуси и съответно е по-щадящо за дрехите.
Абсолютно вярно е. Единствен плюс на термопомпените е, че не отделят топлина в помещението.
След като години наред през лятото ползвах термопомпена, си мислех, че си внушавам, че резултатите при нея не са по-добри от обикновената кондензационна. Не можех да бъда сигурна, защото все пак ползвам и различни перални.
Сега, когато имам и от двата вида, си направих опити с тях - от двадесетина дена деля прането наполовина и суша в двете сушилни.
Обикновената кондензационна суши по-бързо, дрехите са видимо (купчинката им е по-висока) и на пипане по-меки и ненамачкани.
Ще видим сметките за тока.

# 672
  • София
  • Мнения: 10 518
Аз от ЕМАГ я поръчах октомври месец. Впрочем на черния петък пак я имаше намалена 700 и нещо беше.
Като гледам сега я има за 989лв. - разопакована, което значи, че някой си е купил и е бил толкова недоволен, че я е върнал. Обаче като цъкнах - не се предлага. Явно някой все пак е решил да се наиграе.
Пълни глупости пишеш! Пълни!

Разопакован е почти 100% мостра някъде.

Бекото са супер уреди, но много потребителите не смеят да пишат, защото веднага ще ги заядете.
А Беко 8506 е перфектна! И пак бих дала 1000 лв.

# 673
  • София
  • Мнения: 12 006
Скрит текст:
Аз от ЕМАГ я поръчах октомври месец. Впрочем на черния петък пак я имаше намалена 700 и нещо беше.
Като гледам сега я има за 989лв. - разопакована, което значи, че някой си е купил и е бил толкова недоволен, че я е върнал. Обаче като цъкнах - не се предлага. Явно някой все пак е решил да се наиграе.
Пълни глупости пишеш! Пълни!

Разопакован е почти 100% мостра някъде.

Бекото са супер уреди, но много потребителите не смеят да пишат, защото веднага ще ги заядете.
А Беко 8506 е перфектна! И пак бих дала 1000 лв.
Разопаковани са и всички върнати по някаква причина от предишен купувач Simple Smile А колко супер удери са бекото може да се поспори. Виж от горение са по-добри според мен. Ти ако иксаш и 2 бона дай за беко, никой не те спира.

# 674
  • Мнения: 18 333
В такива теми - миялни, перални, сушилни - процентно повече са доволните от Беко, отколкото от Бош да речем... Като собственик на не-Беко, пак ми прави впечатление.

Общи условия

Активация на акаунт