ОСМОКЛАСНИЦИ шестици редят, мама и татко в Школо ги следят

  • 29 032
  • 741
  •   1
Отговори
# 270
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 393
Nara, Manzhelka, благодаря ви. Просветна. Simple Smile

# 271
  • София
  • Мнения: 2 686
Нали знаете, че един българин винаги знае един виц по друг начин.
Ето го моя, и аз го изрових от нета, губи се ефектът от разказването, обаче.
Скрит текст:
Млад мъж се явява на интервю за работа. Преминава всички тестове с блестящи резултати. На последното интервю изпълнителният директор заявява, че оценява кандидатурата му, но постоянното намигане на кандидата вероятно ще смущава клиентите.
-Мога да реша този проблем с малко аспирин – заявява младият мъж.
Започва да бърника из джобовете си, вади презерватив, след него втори, трети…десети. Накрая намира аспирина, гълта едно хапче и спира да намига. Изпълнителният директор го гледа с укор и заявява:
-Ние не толерираме коцкари в нашата компания!
-А, не – отчаяно му отвръща кандидатът – не е това, което си мислите. Знаете ли колко е трудно да си купите в аптеката аспирин с това постоянно намигане?!

Аз, аз, имах мушици в цветята в работата, още ги имам - изнесла съм саксиите в една стая, дето е за ремонт и там си ги отглеждам. Имало пръст обработена против мушици, имало и някакви пръскала, но засега си живуркат във въпросната стая и не съм се хванала да ги боря. Запалени клечки кибрит да се гасят в пръста не помогна.

Последна редакция: пт, 18 окт 2019, 09:43 от Сънчо

# 272
  • София
  • Мнения: 3 028
Ние спряхме английския тази година, а като гледам не е толкова натоварен.
...
Аз бях от смелите и на спрях английския тази година.
Някак не ми се иска да се върне назад, макар и да наваксва с книги на английски.
Домашни нямат особено много, но аз и не съм взискателна към голямо количество домашни.
До тази година детето е учило с учител и почти не е писал домашни за тези 7 години. Въпреки това, при определяне на нивото в школата се представи добре, даже за по-високо ниво, но реших да не бързаме.

Хорариумите и други подробности ще ги мисля, когато им дойде времето. Искам почивка сега!

# 273
  • Мнения: 21 455

Това е по старата програма. Разликата между общия брой часове и хорариума за дипломата ( гимназиалния етап) идва от това, което е споделила Manzhelka. В девети клас се учеше по учебниците от осми, и основно образование на практика се завършваше в девети клас. С уговорката, че говорим за ИИЧЕ.

# 274
  • София
  • Мнения: 2 686
При нас английският е една положителна емоция - оказа се, че са три деца точно - едно от 73-то, одно от НПМГ и моята, която всъщност е доста доволна.
Спряхме го миналата година втория срок, защото предстоеше изпит (First English Certificate), мислехме и втория срок да го довърши, но се оказа, че променили учебниците и изненадващо цъфна и това от първия.

Някои казват, че не бивало с новия език, но повече не мисля, че е добре да отлагаме. А и кой е казал, че ще им е лесно в осми клас и нагоре.

# 275
  • Sofia
  • Мнения: 4 389
Сънчо, а вода с разтворен в нея малко препарат за съдове пробва ли? Нали бяха в пръстта? Аз така съм се справяла, но мисля, че бях споделила тогава, на времето, по НВО-то. Разсмяхте ме с вицове Grin

То и аз така по диагонал все чета за хорариумите, защото много сложно ми се вижда, но реших, че е време да вникна.

Manzhelka, специална покана щях да ти отправям наред с другите девтокласни майки за срещата, която готвим, но реших, че вече не се интересуваш от нас Kissing Face Да се чувстваш поканена! Аз сега също ще преориентирам гласа си в полза на някоя от по-желаните от мнозинството дати.

Аааааа, нещо ме навивате и мен за английския Wink Ще започвам преговори да не си губи времето Hands Point Up

# 276
  • Мнения: 671
То хорариумите са лесната част, и ако се изчерпваха промените с тях, можехме да им 'фанем края Wink
Но като вземат да местят материал среден - гимназиален курс, вече от сравнението на чисълцата хорариумни много полза не остава...

# 277
  • София
  • Мнения: 11 692
Добро утро или добър ден!
Гласувах и аз в анкетата за дата на срещата.Добавям моя глас към онези,които са споделили,че 09.11 не им е възможна дата.При мен е на кантар.И в този ред на мисли предпочитам някой от петъците 08.11 или 15.11.
Засега съм доволна,дъщеря ми ходи с желание на училище и с желание учи.Дано така да се запази!
АниК май ти сподели,че си записала детето ти на езиков лагер със СМГ.Навремето синът ми ходи на такъв и е имало деца от други училища,помня за НПМГ.Впоследствие започнаха да поддържат връзка.

# 278
  • Мнения: 21 455
Всъщност от гледна точка на продължаване на образованието, хорариумът може да се окаже доста важен. Вече има стъпка в правилната посока с включването на оценките от първи гимназиален етап в дипломата. Съпоставката показва, че хорариумът в ООП ( ЗП) не е намален, т. е. поне по отношение на броя на часовете няма да има проблем.

# 279
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 670
Добро утро и от мен.
На девойката изкарахме една експресна ЛК и вече си има и банкова сметка на нейно име. Стипендията за над 5.50 в 18-то приятно ме изненада - 50лв.
Аз не мога напълно да асимилирам тези часове, а за 10-ти клас направо не ми се мисли, какво ще е при положение, че ще си имам и седмокласник тогава. Представям си една щура и напрегната година.

# 280
  • Мнения: 671
Дидева,  включиха ли ги? Неотдавна тъкмо се просветих, че не влизат?

# 281
  • Мнения: 21 455
Няма да участват във формиране на общия успех, но ще бъдат вписани в дипломата.

# 282
  • Мнения: 671
Да, това знам и аз. Но от предишния пост останах с впечатление, че е променено, и ще участват. Благодаря!

# 283
  • Варна
  • Мнения: 2 442
Аник, благодаря за поканата! Наистина съм поласкана, още повече че наистина сте ми мили! Не пиша много, защото нямам време, но от време на време ви чета и винаги съм готова да помагам, ако поискате. Но живея във Варна и няма как да се телепортирам до София, та ако се сбирате покрай морето, моля имайте ме впредвид.

# 284
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 172
Леле, пропуснала съм цяла тема, че и половината от тази Rolling Eyes
Гледам среща заформяте. Да се броя и аз освен Simple Smile Нямам претенции за датата, поне засега. Когато реши мнозинството, ако мога ще се включа.

Днес ще водя дребния да му свалят шината, т.е. да видят дали всичко е наред. Полека лека ще трябва да раздвижва, треньорът му бил измислил специална програма за тренировки.
Училището върви, но нямам идея какво точно учат. Пише домашни, учи, чете. Харесва му в училище.
Извадихме дебитна карта заради стипендиите. Събраха им заявленията, но кого ще огрее и по колко пари ще са - не се знае още.
Последния месец ми се губи направо...

Общи условия

Активация на акаунт