За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 28 686
  • 743
  •   1
Отговори
# 330
  • Berlin
  • Мнения: 11 259
Скрит текст:
Как се готвят бъбреци?  🙂

Благодаря, май няма да вечеряме бъбреци днес. Simple Smile Аз ги накиснах, но не съм ги разполовила, моите са агнешки. Дали ще стане така? Трябва ли да се варят преди пърженето?

# 331
  • Мнения: X
Как се готви алабаш? За дете на 1,5 г.

# 332
  • Мнения: 9 108


Благодаря, май няма да вечеряме бъбреци днес. Simple Smile Аз ги накиснах, но не съм ги разполовила, моите са агнешки. Дали ще стане така? Трябва ли да се варят преди пърженето?
агнешките не, стига им пърженето.

Мъфини с райска ябълка и мед https://www.tanitaang.com/2010/11/blog-post_16.html

# 333
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Как се готви алабаш? За дете на 1,5 г.

Белиш, режеш на парчета и вариш.
Върви добре с млечен сос тип бешамел или сметанов. Аз добавям и сирена.

Нарязан като пържени картофи, леко омазнен и запечен. Стават меки и сладникави.

Също в почти всичко вместо картоф: крем супа, пюре с още нещо, мусака, пълнен, пържен, печен.

Суров също може да се яде, аз го предпочитам суров.

# 334
  • Русе
  • Мнения: 5 205
Скрит текст:
Скрит текст:
Как се готвят бъбреци?  🙂

Благодаря, май няма да вечеряме бъбреци днес. Simple Smile Аз ги накиснах, но не съм ги разполовила, моите са агнешки. Дали ще стане така? Трябва ли да се варят преди пърженето?

Агнешките по тази рецепта. Вместо дроб - бъбреци.

# 335
  • Мнения: 9 525
Правя леща в слоукукър....и понеже все още свикваме един с друг , да попитам без да си правя експерименти - мога ли да добавя домат и брашно половин час преди да изключи? Или не е добра идея и да довърша лещата на котлона?

сигурно вече сте я изяли,  но...да, няма проблем да сложиш в слоукукъра.

# 336
  • Мнения: 1 392
Да ми препоръчате някоя рецепта за печено  цяло  пиле. Досега все правих на сол и изведнъж на мъжа сухо му идвало. Очаквам различно рецепти.  Благодаря ви!

# 337
  • Мнения: 5 998
martitedi, аз го обтривам хубаво с масло, червен пипер и малко сол и го пека цяло, забодено на стъклена бирена бутилка, наполовина пълна с бира или вода. Бутилката я слагам в малка тавичка на дъното на фурната. Пека на 180-200 С.

# 338
  • Мнения: 3 360
Щуката дали става печена? До сега сме я пържили, но ми се ще да разнообразя малко ако става.

# 339
  • София
  • Мнения: 10 861
Да ми препоръчате някоя рецепта за печено  цяло  пиле. Досега все правих на сол и изведнъж на мъжа сухо му идвало. Очаквам различно рецепти.  Благодаря ви!

Пиле със зеленчуци в плик

# 340
  • Мнения: 2 787
Купих си тархана от Турция в плик /доколкото разбирам са дребни късчета/, моля за изпитана рецепта?
Благодаря предварително!

# 341
  • Мнения: 3 360
Пиле с трахана
Една глава лук нарязана на дребно се задушава, прибавя се пилешко месо на парчета и се запържва леко, прибавят се червен пипер и сол на вкус. Налива се около 400 мл. вода и се оставя да поври на тих огън около 20-30 минути. Пет лъжици трахана се разбъркват с 200 мл. хладка вода и се прибавят при непрекъснато бъркане към врящата смес. Поръсва се с пресен магданоз. Когато изстине яденето се сгъстява, ако искаш по рядко намали траханата или сложи повече вода.

# 342
  • Мнения: 2 787
Пиле с трахана
Една глава лук нарязана на дребно се задушава, прибавя се пилешко месо на парчета и се запържва леко, прибавят се червен пипер и сол на вкус. Налива се около 400 мл. вода и се оставя да поври на тих огън около 20-30 минути. Пет лъжици трахана се разбъркват с 200 мл. хладка вода и се прибавят при непрекъснато бъркане към врящата смес. Поръсва се с пресен магданоз. Когато изстине яденето се сгъстява, ако искаш по рядко намали траханата или сложи повече вода.
Благодаря Flowers Hibiscus

# 343
  • Sofia
  • Мнения: 21 628
Както всяка дребна паста и траханата може да се ползва.
У нас много я харесваме на супа (по скоро е яхния като консистенция вкъщи де Simple Smile ) с прясно мялко и сервирам полята с кафяво масло и със сирене и крутони.
Просто като кус-кус в солен иили сладък вариант също.
 Нещо подобно на това, което Съни е дала, е яхния с пилешко и домати, както с паста орзо.
Може и като канапе за месна или зеленчукова яхния да бъде или вместо фиде в супа.

# 344
  • Мнения: 385
Как приготвяте шоколадовата глазура за меденки,така,че да стане твърда? Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт