За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 28 774
  • 743
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 1 804
Как може да се направи дом.катък...? С цедено мляко?
Аз правя с цедено мляко, сирене, чесън и запържен червен пипер. Може да се добави и печен пипер и орехи - въпрос на вкус.

# 316
  • София
  • Мнения: 4 713
А само маскарпоне със сладкарска сметана и бишкоти? Имам и течен шоколад...

# 317
  • Мнения: 9 111
Как може да се направи дом.катък...? С цедено мляко?
домашният катък се прави само от овче мляко и дълго изваряване. Това, което продават в магазините като катък е цедено мляко, така че ако търсиш такъв продукт - давай от него. http://pep-4o.blogspot.com/2010/07/blog-post_21.html

# 318
  • Пловдив
  • Мнения: 40 807
Как може да се направи дом.катък...? С цедено мляко?
домашният катък се прави само от овче мляко и дълго изваряване. Това, което продават в магазините като катък е цедено мляко, така че ако търсиш такъв продукт - давай от него. http://pep-4o.blogspot.com/2010/07/blog-post_21.html
Мерси!
Понеже имам кис.мляко, което ще прецедя, та...да го "украся" малко Simple Smile Имам и хубави розови домати.

# 319
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 767
Остана ми плънка за пълнени чушки с кайма и ориз (може би около чаена чаша или малко повече) - какво да приготвя с нея? Не искам да я замразявам.

# 320
  • Мнения: 11 114
Нещо такова например може.

# 321
  • Мнения: 39 413
Направи я на супа.

# 322
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
А само маскарпоне със сладкарска сметана и бишкоти? Имам и течен шоколад...

Става разбира се. Аз бих сложила свежи плодове,защото маскарпонето си е тежко,  шоколад на парченца и в чаши направено вместо цял сладкиш...

# 323
  • София
  • Мнения: 11 713
Остана ми плънка за пълнени чушки с кайма и ориз (може би около чаена чаша или малко повече) - какво да приготвя с нея? Не искам да я замразявам.
Ако са на фурна можеше да я добавиш отстрани, ако ли не - супичка -топче.

# 324
  • Мнения: 2 081
Остана ми плънка за пълнени чушки с кайма и ориз (може би около чаена чаша или малко повече) - какво да приготвя с нея? Не искам да я замразявам.

Пълнени тиквички на фурна . Може да добавиш към сместа яйце , настърган кашкавал.

# 325
  • Berlin
  • Мнения: 11 268
Как се готвят бъбреци?  🙂

# 326
  • Русе
  • Мнения: 5 212
Скрит текст:
Как се готвят бъбреци?  🙂

https://ipeychev9.blogspot.com/2015/05/blog-post_28.html

# 327
  • Мнения: 3 372
Имам една торба райски ябълки. Много ги обичаме така да ги хапваме, но ако някой има изпитана рецепта да приготвя нещо с тях ще бъда много благодарна.

# 328
  • Мнения: 2 774
Правя леща в слоукукър....и понеже все още свикваме един с друг , да попитам без да си правя експерименти - мога ли да добавя домат и брашно половин час преди да изключи? Или не е добра идея и да довърша лещата на котлона?

# 329
  • Sofia
  • Мнения: 21 662
Имам една торба райски ябълки. Много ги обичаме така да ги хапваме, но ако някой има изпитана рецепта да приготвя нещо с тях ще бъда много благодарна.
Може да замразиш, което прецениш, че ще ви е в повече. Нарязваш и разпределяш на дозички. После например слагаш замразеното в блендер + малко кис. мляко и разбиваш - става страхотен сладолед. Може да ползваш за смутита, мусове. 
Поне аз така я ползвам. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт