За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 28 693
  • 743
  •   1
Отговори
# 465
  • Sofia
  • Мнения: 21 631
Аз и машина за хляб имам, и миксер, и блендер, но понеже кухняата ми не е голяма да стои всичко на плота, най-често карам на ръка. Малко тесто за пица, пърленки, тортила, кифли спретвам за 5-7 мин.

# 466
  • Мнения: 18 550
Много обичам да меся, но и  много  печива хвърлям неизядени ,защото съм сама и това ме отказва от говене въобще, но все пак като идват гости се вихря.
Ще опитам кифличките, но съм с мерак за козуначни,  някакви на конци и помня рецепта-6 яйца, 250 мл пр мляко,250 гр захар , щипка сол и брашно колкото поеме.Изпускам ли нещо е въпросът?Мазнина накрая  за доомесване, това ми е за козунак рецепта, но разделено на 4.Мисля да стане за кифлички,но ще потърся из вашите и  друга.

# 467
  • Мнения: 7 263
Имам 2 въпроса за тиквеник: 1. тънки или дебели кори е по- добре
2. слагате ли орехи?

# 468
  • Мнения: 4 859
Имам 2 въпроса за тиквеник: 1. тънки или дебели кори е по- добре
2. слагате ли орехи?

С финни кори го правя тиквеника .
Орехите са по желание ,аз слагам,също понякога и стафиди ,локум,въпрос на вкус.

# 469
  • София
  • Мнения: 3 022
Здравейте! Предварително се извинявам за въпроса, но не знаех къде да попитам! Може ли  да ми кажете каква леща използвате (марка) за готвене, защото последните няколко месеца не попадам на хубава и бързо варяща. Днес варях 3часа и отиде в кофата(не се свари). Пробвах леща Арива- Леард, krina-natural choice-леща екстра. Трудно се вари и ariva-чорбаджииски бял боб. Преди съм ползвала същите и става ха. Последната година да кажем нещо не ми се получава. Благодаря!
Да не би да слагаш сол още в началото?Иначе аз ползвам българска леща,ето тази https://www.zoya.bg/%D0%94%D0%BE%D0%B1%D1%80%D1%83%D0%B4%D0%B6%D … %D0%BA%D0%B3.9821.Има я и в други магазини,не само в Зоя.

# 470
  • Sofia
  • Мнения: 21 631
Много обичам да меся, но и  много  печива хвърлям неизядени ,защото съм сама и това ме отказва от говене въобще, но все пак като идват гости се вихря.
Ще опитам кифличките, но съм с мерак за козуначни,  някакви на конци и помня рецепта-6 яйца, 250 мл пр мляко,250 гр захар , щипка сол и брашно колкото поеме.Изпускам ли нещо е въпросът?Мазнина накрая  за доомесване, това ми е за козунак рецепта, но разделено на 4.Мисля да стане за кифлички,но ще потърся из вашите и  друга.
Липсва МАЯ. Simple Smile  
Ако ще има сладка плънка в кифличките, намали захарта.  А конците и без да е козуначено/с толкова захар  ги има, че и по-лесно даже. Simple Smile
Препоръчвам ти моя последен козунак. Снимката е линк към рецептата.



Имам 2 въпроса за тиквеник: 1. тънки или дебели кори е по- добре
2. слагате ли орехи?
И двата въпроса са просто лично предпочитание.
Щото една част ще ти отговорят като lady_gothic, другите ще са като мен - с о-дебели кори (и повече тиква го предпочитаме у нас). Орехите - според настроението ми - веднъж ги има друг път не. Simple Smile

# 471
  • Варна
  • Мнения: 14 541
Morena, какви са точните съставки за козунака?

# 472
  • Мнения: 1 953
Morena: " Снимката е линк към рецептата."

# 473
  • Sofia
  • Мнения: 26 378
Без да искам/и да мисля/сложих сушена целина на боба...после и джоджен сложих,...,но дали ще се промени много вкусът ?

# 474
  • Sofia
  • Мнения: 21 631
Дали ще се промени... явно ще разбереш. Simple Smile
А аз по дефолт си слагам и двете (е, целината ми е обичайно свежа, но и със сушена съм готвила) в боба, та и + девесил. Simple Smile

# 475
  • Мнения: 9 108
Здравейте! Предварително се извинявам за въпроса, но не знаех къде да попитам! Може ли  да ми кажете каква леща използвате (марка) за готвене, защото последните няколко месеца не попадам на хубава и бързо варяща. Днес варях 3часа и отиде в кофата(не се свари). Пробвах леща Арива- Леард, krina-natural choice-леща екстра. Трудно се вари и ariva-чорбаджииски бял боб. Преди съм ползвала същите и става ха. Последната година да кажем нещо не ми се получава. Благодаря!

Явно случваш на партиди старо производство
аз си купувам насипна леща от две години и със смяната на  водата, подгряването два пъти на котлона е готова за не повече от час. Слагам всички зеленчуци, включително и солта веднага след като съм сменила солта в новата вода
Пробвай да си купиш насипна леща продават я в много магазини вече

# 476
  • Под звездите
  • Мнения: 1 298
Здравейте,мога ли да замразя тесто за фунийки и за колко време?
Благодаря ВИ.

# 477
  • София
  • Мнения: 11 705
Имам 2 въпроса за тиквеник: 1. тънки или дебели кори е по- добре
2. слагате ли орехи?
Предпочитам по- тънките, там какви са Бела, и Фамилия, то май са все едни и същи. Завивам две кори , като само първата намаслявам олио и разтопено масло, слагам плънката -тиква настъргана/ ябълки, канела,  хвърлям там орехи , стафиди и поръсвам със захар около 1.5 -2 с. л . захар, завивам. Може и реден, по избор.

# 478
  • Мнения: 1 804
Миналата година за Рождество правих сладкиш по рецепта от темата за кулинарните ни вдъхновения, но изгубих рецептата. Мисля, че беше на Марчева, но не съм сигурна. Blush Беше нещо като щолена, но много по-лесно за изпълнение, с много сушени плодове и бадеми.
Марчева или някой друг, ако се сеща, помагайте моля, припомнете ми рецептата. В скрития текст слагам снимки на моето изпълнение.
Скрит текст:

# 479
  • Мнения: X
Пека готовото тесто без вентилатор на 185°, но може би трябва първо на долен.
Фурната е модерна има много функции, но аз я управлявам.

Общи условия

Активация на акаунт