За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 28 764
  • 743
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: X
Искам да пека кашкавал на фурна по рецепта в детската градина, знаете ли я?
 Имаше яйце, мляко стърган кашкавал..и още нещо, но не помня?

# 451
  • Мнения: 7 288
Сем , да кажа и аз, как действам с гъбите(въпреки , че кулинарките-майсторици са отговорили вече 😘) - почистени и разделени на пънчета и шапки: пънчетата на ситно нарязани ги ползвам за супи, а шапките нарязани на ивички-във всякакво ядене с гъби(кавърма, с ориз, пилешката фантазия, върху пържолки, гъбен сос ).Сурови ги прибирам в пликчета и после замразени-направо в съда за готвене.

# 452
  • Мнения: 4 859
Искам да пека кашкавал на фурна по рецепта в детската градина, знаете ли я?
 Имаше яйце, мляко стърган кашкавал..и още нещо, но не помня?


L e o
Регистриран
# 115 май 2008, 15:59 ч.
Печен кашкавал

4 яйца
250 г кашкавал /настърган/
300 мл прясно мляко
2-3 с.л брашно
малко масло
Разбиват се яйцата и се добавят останалите продукти да стане нещо като кексово тесто. Пече се в тавичка подмазана с олио и поръсена с брашно за да не залепне, в предварително загрята фурна.
Рецептата е за тавичка с диаметър 25 см., за по-голямо количество увеличаваме продуктите.

От форума е рецептата  Simple Smile

# 453
  • под тепетата
  • Мнения: 9 315
Пеп-4о,благодаря за отговора! Ще заложа едно цвекло в хладилника, но ще се яде другата седмица.

# 454
  • here and now
  • Мнения: 4 253
Гъбите бих ги изсушила аз.

# 455
  • Мнения: 77
Здравейте! Предварително се извинявам за въпроса, но не знаех къде да попитам! Може ли  да ми кажете каква леща използвате (марка) за готвене, защото последните няколко месеца не попадам на хубава и бързо варяща. Днес варях 3часа и отиде в кофата(не се свари). Пробвах леща Арива- Леард, krina-natural choice-леща екстра. Трудно се вари и ariva-чорбаджииски бял боб. Преди съм ползвала същите и става ха. Последната година да кажем нещо не ми се получава. Благодаря!

# 456
  • Мнения: X
Купувам готово тесто, правя кифлички, но не се справям с печенето - стават твърди.
 Моля, за помощ!

# 457
  • София
  • Мнения: 11 713
Купувам готово тесто, правя кифлички, но не се справям с печенето - стават твърди.
 Моля, за помощ!
Не е от печенето, а от готовото тесто, не купувай повече, да се завъртят кифлички е елементарна работа,  пробвай, виж кое, как , питай, тук много хора ще ти кажат как се приготвят кифлички, а ако и това не искаш си купи бутер тесто и то него направи соленки, кифли, кроасани...

# 458
  • Мнения: X
Не мога да меся.Не умея да подхвана тестото, за това купувам готово. Но и с печенето не се справям. Аз и кекс не умея да изпека. Но мъфините ми се получават.
 Бутер тесто не харесвам, защото съставките не ми харесват и не стават за дете на 1,5 г.
 Утре  сутрин ще правя Добруджанки на детето за закуска, ще видя там с печенето как ще е.
Ще вземете да ме запалите да меся тесто за кифлички.

# 459
  • Sofia
  • Мнения: 21 647
Не мога да меся.Не умея да подхвана тестото...
Ще вземете да ме запалите да меся тесто за кифлички.
Ми хайде де, само мерак и инат да имаш, ще го пребориш тестото.  Hug
Не мисля, че е чак толкова лошо купешкото тесто... та я кажи как печеш.

# 460
  • София
  • Мнения: 4 713
На мен ми е проблем само температурата на водата.... Затова за по сигурно я меря с термометър иначе се научих миналото лято да меся и сега като ми се каже,, хайде да месиш " и хвърча

# 461
  • Sofia
  • Мнения: 21 647
Водата трябва да не ти гори на ръцете, малкото пръстче... или просто да е приятно топла. Във всеки случай и хладка да е, пак ще стане тесто.  Simple Smile

# 462
  • Мнения: 9 109
Не мога да меся.Не умея да подхвана тестото, за това купувам готово. Но и с печенето не се справям. Аз и кекс не умея да изпека. Но мъфините ми се получават.
 Бутер тесто не харесвам, защото съставките не ми харесват и не стават за дете на 1,5 г.
 Утре  сутрин ще правя Добруджанки на детето за закуска, ще видя там с печенето как ще е.
Ще вземете да ме запалите да меся тесто за кифлички.
Виж това тесто Елементарно е за работа не ти се изпотява дупето от месене на тестото Имала съм моменти, когато съм го забърквала дори с лъжицата и накрая само оформяла на топка преди да втаса
http://pep-4o.blogspot.com/2009/12/blog-post_09.html?m=0
Ако пробваш замеси половината количества защото излизат доста кифлички от него,,, но пък тестото е хубаво и за пици и за пърленки

# 463
  • Мнения: 9 542
аз обожавам да меся, но нямам време.затова слагам козуначено тесто в машината за хляб и след час и половина мятам кифличките. издънка няма.

# 464
  • Мнения: 7 310
Аз не обичам да меся. Откакто си купих машината за хляб съм много доволна.

Общи условия

Активация на акаунт