Паническо разстройство - 39

  • 31 109
  • 746
  •   2
Отговори
# 705
  • Мнения: 97
Здравейте, смея да твърдя, че изчетох всичко което сте писали. По същество... от 2012 г. съм със следните симптоми: сърцебиене, стягане във всички части, треперене, потене, замъгляване на зрението, виене на свят, прималяване и страх, безумен страх. Ходих на психолог и ми предписаха хомеопатични гранули на Боарон ( Лахесис Мутус), пих ги няколко месеца и се почувствах добре. След това продължих да получавам същите симптоми, но ги преборвах някак си. И така през годините си карах на мента, глог и валериан. Но в края на миналия месец ме затряскаха отново и вече ми писна честно казано. Днес имах ходене до ЛЛ и и споделих за проблемите даде ми направление за кардиолог. Направиха ми ЕКГ, като пулса ми беше 160 удара ( което не е нищо ново предвид на това, че и преди 3 г. когато бях на профилактичен преглед пак бях с такъв пулс и се наложи поставянето на холтер за 24 часа, и и се оказа, че не ми е такъв висок пулса.) и ми даде направление за ендокринолог. В понеделник съм на преглед, да видим какво ще се окаже. Ще си пусна и ПКК, но си мисля, че моето е паническо разстройство, но нека да проверим по метода на изключването.
Мръннах, хубав ден на всички!

# 706
  • Мнения: 1 231
Да ви питам, имате ли като тръпки по главата, все едно като тръпки по тялото? На моменти и силна болка, все едно в определена точка за 3-4секунди,кано пробивна болка в слепоочието, не е постоянна. Много ме панират тези неща, все си мисля за инсулт м...му.
Имам същото от началото на ПР, през периоди е, и си мисля като теб ама не е това споко

# 707
  • Мнения: 1 782
Здравейте, смея да твърдя, че изчетох всичко което сте писали. По същество... от 2012 г. съм със следните симптоми: сърцебиене, стягане във всички части, треперене, потене, замъгляване на зрението, виене на свят, прималяване и страх, безумен страх.
Едно към едно са ми симптомите. Провери кръвна захар и инсулин като пускаш ПКК. При мен това беше причина за замъгляване на зрението. Simple Smile

# 708
  • Мнения: 97
Здравейте, смея да твърдя, че изчетох всичко което сте писали. По същество... от 2012 г. съм със следните симптоми: сърцебиене, стягане във всички части, треперене, потене, замъгляване на зрението, виене на свят, прималяване и страх, безумен страх.
Едно към едно са ми симптомите. Провери кръвна захар и инсулин като пускаш ПКК. При мен това беше причина за замъгляване на зрението. Simple Smile
А трябва ли някаква специална подготовка за пускане кр. захар и инсулин?

# 709
  • Мнения: 1 782
А трябва ли някаква специална подготовка за пускане кр. захар и инсулин?
Не бях яла нищо 12 часа преди изследването и се пуска сутрин по-раничко (до 8-8:30).
Аз правих натоварване с глюкоза, но пробвай само на гладно да ги пуснеш. КЗ беше ОК, но инсулина си ми беше висок и на гладно (трябва да е около 5-6, не гледай референтните до 28...).
Оказах се с инсулинова резистентност и минах на хранителен режим., та от тогава нямам замъгляване на окото и замайването ми понамаля. Аз май на всички тук в темата препоръчвам тези изследвания. Simple Smile Simple Smile
Ако пускаш - пиши после как са резултатите.

# 710
  • Мнения: 504
Да, аз подкрепям за инсулинова резистентност и при мен е същата работа - само че, не е инсулинова резистентност, а хиперинсулинемия ( това е по - ранния стадий) КЗ е ок, но инсулина е висок.
И аз да помрънкам - не спя и аз от 10 дни... Преди това близо два месеца бях супер, останаха ми само екстрасистулите и драмата с инсулина... ама ей ме сега - тази седмица ми е тревожно, вчера си ми беше откровено зле Sad Тревожност и сърцебиене... Тамън бях успокоила пулса, и пак започна да се вдига... Много са станали гадни и екстрасистулите - постоянни са, но най - страдам от лошия сън. Тази нощ съм спала според часовника 7 часа, ама зверски накъсано ( пак е по - добре от друг път)... Дано пак си оправя съня след някакво време. Номера е да се успокоиш и тогава започваш да спиш. Аз през изминалата година имах периоди през който си спях без никакви лекарства чудесно, ама ей ме на сега ... пак проблеми Sad

# 711
  • Перник
  • Мнения: 1 920
Имам такива пронизващи болки в главата, но не в слепоочието, а по-скоро в горната част над тила.
Не в определена точка, ами все едно ми разсичат главата с нож. Ама как го обясних Flushed
Brainzap му викат западняците. Типично за ПА и ГТР. От адреналина е.
Може ли малко повече подробности, какво е, опасно ли е, изобщо каквото знаеш по въпроса. Аз вчера от зверско главоболие откачих, панирах се, почнаха ПА, тревожност, повръщане, вдигнах кръвно 148/95 пулс 110,яко зле ми беше. Пих още 1 ксанакс и съм заспала. Днес сутринта бях като замаяна изобщо в кофти период съм...

# 712
  • София
  • Мнения: 11 512
От много време спя накъсано и аз. Гледам да си лягам рано, че да се съберат някакви часове сън, иначе съм като парцал. Общо взето напоследък съм добре, до днес. Инфарктът и ракът останаха на заден план, от днес новата фобия е цироза Confounded
Час по час ходя да си гледам очите дали са жълти и то взе да ми се струва, че не са съвсем бели. С тази бира много се притеснявам. Та съм с тревожност, сърцебиене, стягане в гърдите, че и кръвно вдигнах. Няма край Rage

# 713
  • Мнения: 97
От много време спя накъсано и аз. Гледам да си лягам рано, че да се съберат някакви часове сън, иначе съм като парцал. Общо взето напоследък съм добре, до днес. Инфарктът и ракът останаха на заден план, от днес новата фобия е цироза Confounded
Час по час ходя да си гледам очите дали са жълти и то взе да ми се струва, че не са съвсем бели. С тази бира много се притеснявам. Та съм с тревожност, сърцебиене, стягане в гърдите, че и кръвно вдигнах. Няма край Rage
[/quote
И аз наскоро бях във филма, че имам цироза или рак на черния дроб.

# 714
  • Мнения: 2 070
Всичко измислено остана назад,  след, като се сдобих с реалните екстрасистоли и аз.От глупост и простотия си налях реален проблем.Как така се променя мозъка, та не можем да си контролираме мислите изобщо, не мислим .национално и не живеем реално.Аз продължавам с натрапчивото мисъл, че антидепресант с неговите странични ефекти ми докара систолите.Не, че нещо се променя, ама искам да я удуша психиатърката

# 715
  • Мнения: 2 769
Ми незнам как е превода на БГ, това е свиване на мускулатурата на скалпа, и вътрешното ухо. Адреналина го прави. Не е опасно, нито един симптом не е опасен при ПА. По принцип е много неприятно това все едно ти се отсича главата по средата, както и усещането все едно е в менгеме. Това кръвно е ОК, няма нищо опасно в него, имай предвид, че не него усещаш. Изкарала си тегав ден с поредица от паники, махни ксанакса и по добре вземи клонарекс. По ефективен и за по дълго време е.
Имам такива пронизващи болки в главата, но не в слепоочието, а по-скоро в горната част над тила.
Не в определена точка, ами все едно ми разсичат главата с нож. Ама как го обясних Flushed
Brainzap му викат западняците. Типично за ПА и ГТР. От адреналина е.
Може ли малко повече подробности, какво е, опасно ли е, изобщо каквото знаеш по въпроса. Аз вчера от зверско главоболие откачих, панирах се, почнаха ПА, тревожност, повръщане, вдигнах кръвно 148/95 пулс 110,яко зле ми беше. Пих още 1 ксанакс и съм заспала. Днес сутринта бях като замаяна изобщо в кофти период съм...

# 716
  • Мнения: 4 406
Миамим, споко, цироза толкова лесно няма да получиш. Първо трява да имаш отоци на краката.
Не, че ми дреме, кой чете постовете ми. Но преди 14 години покрай защитата на дисертацията много се алкохолизирах за 2 месеца. Даже  асцит получих. И отивам на ендокринолог, известен е, казва 3 см увеличение на черния дроб. Сестрата пита - цироза ли да пиша. Лекарят, къде на цироза отиваш.
Та бях 3 месеца на лека храна - пиле, риба, салати. Без никакъв алкохол и шоколад, а и тортички.
За 2 месеца станах неузнаваемо слаба .
Та ако  те гложди, пусни чернодробни ензими.

Ема, да споделиш! И все пак не толкова налудничаво да отидеш  на психиатър. Щом си в тази тема, може би си го мислила!

Последна редакция: пт, 20 дек 2019, 23:59 от Jerry F

# 717
  • Мнения: 84
Скрит текст:
Здравейте, аз съм диагностицирана с вегетативна дистония. Имам я от 7 години. Но преди 2 месеца започнаха големите мъки. Получих много силна криза с вдигане на кръвното, пулс 150, повръщане, изпускане по малка нужда, задух, сърцебиенето беше кошмарно, треперене със сила на гърч и това продължи 2 часа докато бърза помощ благоволи да дойде. Биха ми  диазепам, но само час след това всичко започна отново и ме приеха в спешното. Там общо взето нищо не направиха освен една кардиограма на която се показаха множество екстрасистоли, но било нормално. В този ден получих над 5 такива кризи с продължителност от по 2-2,5 часа. Започна обикалянето по лекари цял месец- кардиолози, невролози, психиатри, ендокринолози, ЯМР, ЕЕГ, кръвни тестове. Сменяват ми терапията през седмица, но от тогава да сега съм получила над 45 такива тежки пристъпа. Има ли някой със сходни симптоми?

То тук сигурно половината хора са с такива симптоми.
Свързваш ли с някакво пряко събитие отключването на пристъпите. А щом си диагностицирана с Вегетативна дистония това означава ли, че и преди 7 години си имала пристъпи или само някакви  нарушения по сърдечносъдовата система, тежест, стягане, сърцебиене и т.н.
На каква терапия си и от кой град си?

Не. Не мога да го свържа с никакво събитие или период. Просто отникъде ми дойде една сутрин. Започнах да треперя и да се потя, ръцете ми се сковаха- акушерската ръка, пулса не съм го мерила тогава, но беше ужасно бърз и се задушавах. От бърза помощ ми казаха- хистеричен пристъп. Обиколих всички лекари и по метода на изключването ми поставиха вегетативна дистония. От тогава до сега съм на ривотрил. Не мога да го спра. Опитвала съм по схема, но не става. Също така пия Сероксат, като сега постепенно ми увеличават дозата на Сероксата и опитваме да намаляваме Ривотрила. Иначе при криза- инжекция Диазепам. Лошото е, че в последно време само една инжекция не ми действа. Трябва да се сложат 2. След това ставам като парцал, но иначе кризата не отминава с часове. Аз сама се научих и си ги слагам. От бърза помощ не искат да идват, дори и когато бях припаднала и си бях ударила главата. Обмислям лечение в психиатрия в Турция. Тук искаха да влизам в 4- ти километър, но като видях какъв ужас е как една жена си бие главата в стената в стаята ми, реших, е този престои и преживяванията заедно с него никак няма да помогнат на моето състояние. Иначе съм от София.

Скрит текст:
Здравейте, аз съм диагностицирана с вегетативна дистония. Имам я от 7 години. Но преди 2 месеца започнаха големите мъки. Получих много силна криза с вдигане на кръвното, пулс 150, повръщане, изпускане по малка нужда, задух, сърцебиенето беше кошмарно, треперене със сила на гърч и това продължи 2 часа докато бърза помощ благоволи да дойде. Биха ми  диазепам, но само час след това всичко започна отново и ме приеха в спешното. Там общо взето нищо не направиха освен една кардиограма на която се показаха множество екстрасистоли, но било нормално. В този ден получих над 5 такива кризи с продължителност от по 2-2,5 часа. Започна обикалянето по лекари цял месец- кардиолози, невролози, психиатри, ендокринолози, ЯМР, ЕЕГ, кръвни тестове. Сменяват ми терапията през седмица, но от тогава да сега съм получила над 45 такива тежки пристъпа. Има ли някой със сходни симптоми?
ЕЕГ правено ли е както трябва? Както и изследване на надбъбречни жлези за феохромацитом?

3 пъти ми е правено ЕЕГ. Надбъбречна жлези не съм изследвала. Това за какво се прави?

Последна редакция: сб, 21 дек 2019, 16:41 от Different_Reality

# 718
  • Мнения: 2 769
За наличие на феохромацитом. Макар че според мен нямаш, е добре и това да се изследва. Ако често вдигаш кръвно, не спада с хапчета и паниките са мощни и силни, може би има физиологичен проблем в бъбреците, за да отделят толкова много хормон.
Здравейте, аз съм диагностицирана с вегетативна дистония. Имам я от 7 години. Но преди 2 месеца започнаха големите мъки. Получих много силна криза с вдигане на кръвното, пулс 150, повръщане, изпускане по малка нужда, задух, сърцебиенето беше кошмарно, треперене със сила на гърч и това продължи 2 часа докато бърза помощ благоволи да дойде. Биха ми  диазепам, но само час след това всичко започна отново и ме приеха в спешното. Там общо взето нищо не направиха освен една кардиограма на която се показаха множество екстрасистоли, но било нормално. В този ден получих над 5 такива кризи с продължителност от по 2-2,5 часа. Започна обикалянето по лекари цял месец- кардиолози, невролози, психиатри, ендокринолози, ЯМР, ЕЕГ, кръвни тестове. Сменяват ми терапията през седмица, но от тогава да сега съм получила над 45 такива тежки пристъпа. Има ли някой със сходни симптоми?
ЕЕГ правено ли е както трябва? Както и изследване на надбъбречни жлези за феохромацитом?

3 пъти ми е правено ЕЕГ. Надбъбречна жлези не съм изследвала. Това за какво се прави?

# 719
  • Мнения: 97
Цитат
Ема, да споделиш! И все пак не толкова налудничаво да отидеш  на психиатър. Щом си в тази тема, може би си го мислила!
Разбира се, че съм го мислила. Както казах действам по метода на изключването.
Настинала съм и от снощи всички части на тялото ме болят, но нямам температура. Имам обаче страшна хрема, зелени сополи и храчки...та сега ново 20 дали пък не е бронхит или пневмония. 🤣 Ще се гръмна вече

А кортизол изследвали ли сте?

Последна редакция: сб, 21 дек 2019, 16:23 от Emma_K

Общи условия

Активация на акаунт