Кредит или лизинг за нов автомобил?

  • 1 850
  • 4
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 129
Предстои ни покупка на нов автомобил през пролетта, но ще трябва да ползваме някакъв вид "външно" финансиране. Дилемата е дали да е лизинг, или потребителски кредит?
В общи линии съм що-годе наясно с механиката на двете, собствеността и тн, но със сигурност и двете неща си имат и плюсове и минуси.
Какво ползвахте за покупка на автомобил - кредит или лизинг? Имаше ли проблеми по време на срока на договора - скъпи/времеемки пълномощни, неизгодни застраховки, или пък кредитът да е имал минуси (не се сещам, но може и да има)? Интересуват ме най-вече нещата, които няма да ми кажат в банката/лизинговата компания.
Покупката със собствени средства не е опция в момента, иначе разбира се е най-добрия вариант.

# 1
  • Мнения: 4 518
Ние си купихме кола с кредит от ЦКБ. Като изключим, че служителите им са мега некомпетентни и дразнещи, всичко беше наред. Моят съвет е да го изплащате възможно най-бързо.
Втория път купихме, взимайки бяла карта с идеята да го изплатим до една година, пък ще видим какво ще стане.

# 2
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 402
При всички случаи мисля, че най-добре е кредит към банката, в която получавате заплата. Тогава винаги предоставят най-добри условия. Аз така направих поне след проучване. Към банка Алианц изтеглих аз.

# 3
  • София
  • Мнения: 11 457
 Много зависи от конкретната обстановка и предложение. Аз ползвах лизинг и двата пъти, като вторият път определено исках креди. Само лизингодателя ми даваше по-изгодни ГПР, а банката не толкова. Отделно, намерих друг лизингодател, който ми предлагаше още по-изгоден лизинг (не кредит - лизинг), но оскъпяването идваше от прехвърлянето на автомобила от стария лизингодател към новия, та и него отказахме. Съветът ми е да проучите вариантите. При кредитът придобивате веднага собствеността и изплащате към банката. ГПР е възможно да са по-високи, нямам идея, може пък и да са паднали.

# 4
  • Мнения: 1 454
Ако придобивате автомобила като физическо лице-кредит, веднага става ваш по талон, след изтичане на срока , няма прехвърляне.Ако ще бъде на фирма може и лизинг, лихвите и застраховките са разход на фирмата.При лизинга автомобила е негова , на лизинга, собственост по талон и при изтичане на срока се прехвърля нотариално, таксите са за сметка на купувача.Лизингът е скъпо удоволствие.

Общи условия

Активация на акаунт