В момента чета ... 62

  • 45 612
  • 741
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 4 611
На втората книга на Ана Каренина съм. Признавам си, че ми върви бавно, тъй като нямам много време за четене, но ми харесва до момента. Не случайно е класика.

# 91
  • Мнения: 631
Записвам се в темата с "Глад" на Алма Катсу.

Преди нея прочетох "Похищението на Ани Торн" на К. Дж. Тюдор - в ГР има доста коментари, че е авторката много заимства от Кинг, но аз не съм чело много негови неща, така че ми хареса.

# 92
  • Мнения: 2 026
Чета в момента "Добрата дъщеря"- трудно ми е да дам отзив, защото съм съвсем в началото.

# 93
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Нещо не попадам на книги в последно време. Зарязах "Мадам Бовари" - не ми се чете точно сега това. После и с "Чудакът" на Гуляшки не ми се получи. Започнах "Монахинята" - тук май потръгна.

# 94
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 390
Братята на Гришам започнах. Отдавна не се бях спирала на нещо негово, а ми е един от любимите автори.

# 95
  • Мнения: 315
Здравейте ,
с голяма мъка завърших Яж, моли се и обичай на Е.Гилбърт. Просто историята ми беше някак скучна и еднообразна , особено частта с Индия. Най ми харесаха преживяванията в Индонезия и това оправи вкуса ми от книгата.
Сега започвах Човекът сянка на Коуди Макфейдън и до момента (едва 14 %) много ми харесва. Историята на Смоуки Барет е изключително тежка и брутална и с нетърпение очаквам да видя как тя ще се справи с всичко.

# 96
  • Мнения: 56
Хари и Мегън.Много е подробна,на моменти е леко отекчителна.

# 97
  • Мнения: 9 572
Аз прочетох всичко на Крис Картър и сега се чудя какво да подхвана Simple Smile

# 98
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Грета, аз имах предвид, че "Нормални хора" е по-скоро тип универсална литература (за мен). През призмата на отношенията на двама млади (което може би води до извода, че книгата е YA) се дават жестоко верни наблюдения над преживяванията, както на лично, така и на социално ниво на цели няколко поколения. И изводът е, че нормални хора няма Grinning В което аз съм убедена от години и може би и затова толкова много харесах романа.

# 99
  • Мнения: 8 236
Приключих с "Пациент 64". Какво да кажа, на висотата на предходните е. За мен книгите за отдел Q продължават да са на челните места сред криминалните поредици.

# 100
  • София
  • Мнения: 3 291
Лу, съгласна съм с теб за " жестоко верни наблюдения над преживяванията", макар и да не подхождаха на героите:готин младеж, а отличник и богато момиче, но смотанячка. Много нереална комбинация.
Някак отгоре е написана книгата. Дори сегашното време ме дразнеше, като да чета кратка статия.

Не бях писала толкова много за книга, то и аз не мога да се изразявам добре, ама тази много ме ядоса.

# 101
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Грета, ами явно не е твоята книга Simple Smile

Обаче пък е провокирала бая емоции у теб, което го считам за плюс на всеки роман.

# 102
  • София
  • Мнения: 5 568
Дочетох си книгата за Ван Гог на Ървинг Стоун (Lust for life) и я закичих с 3 звезди (и то малко преко сили...) Не можах да повярвам, че същият автор, който така добре е написал книга за Микеланджело, в която си има всичкo, което една хубава историческа книга трябва да има, толкова небрежно е отразил епохата, в която е живял Ван Гог. А и образът не е така добре изграден, схематичен и непълнокръвен ми идваше... Имах огромни очаквания и не ми се получи съвсем... Но здраве да е!

Прочетох "Тайният живот на дърветата" на Петер Волебен, която ми хареса много и съвсем заслужено си получи 4 звезди в ГР. Оригинална книга, зад написването на която стои много истинско "общуване" и познания за дърветата.

В момента съм потънала в "Извън редовете: романът на Яна Язова" на Боряна Дукова. Личи си, че авторката в дълбочина е проучила Яна Язова, за да напише тази книга. Към момента все още не ми добавя нищо ново (тъй като и аз много съм чела за Яна Язова), но е написано добре и ми е приятно. А и все се надявам да науча нещо ново от книгата.

Успоредно чета и "Красива мистерия" на Луиз Пени (която харесвам как пише, и тази книга не е изключение, добре ми върви).

# 103
  • София
  • Мнения: 6 210
Прочетох "Вторият сън" на Робърт Харис - хареса ми, интересна антиутопия, но и тук останах малко разочарована от финала. Харесах героите и ми се искаше малко повече Simple Smile.

Започнах "Почти нормално семейство". Мисля, че първите отзиви за нея прочетох тук от Cioccolata. Книгата ми допада страшно много, благодаря за препоръката!

# 104
  • София
  • Мнения: 3 291
Почти нормално семейство, за разлика от Нормални хора, е супер.

Общи условия

Активация на акаунт