В момента чета ... 62

  • 45 532
  • 741
  •   1
Отговори
# 120
  • София
  • Мнения: 700
ДюДю, толкова ли са зле бележките под линия? Точно тази книга не съм чела, но при последната ми засега среща с Мюсо не си спомням да ме е подразнило нещо newsm78
Балкай, не чак толкова, но ми направи впечатление, че са обяснени доста тривиални неща, а други неясни поне за мен бяха пропуснати. Някъде беше написано, че бележките са изцяло от преводача, така че Мюсо няма вина за това.

# 121
  • Русе
  • Мнения: 1 095
Започнах :
Прекрасна корица, темата е изневяра, почти да не кажа няма пряка реч и ми върви мудно и трудно, не знам още дали ми харесва Laughing

# 122
  • Мнения: 10 685
Прочетох първа част на "Севера и Юга" (Джон Джейкс), хареса ми - 4*/5*
Единствено ми дотежаха политическите елементи, с които не съм запозната в детайли, но са неизбежни поради естеството на тематиката.
Преди да започна втората част мисля да прочета друга книга, но не съм решила коя...
Напоследък изневерявам на себе си - не ми се четат трилъри и кървища, иска ми се нещо по-лежерно ... Simple Smile

# 123
  • София
  • Мнения: 6 023
Започнах Том Перота - "Останалите". Много ми харесва! Веднага ме увлече и не мога да я оставя, малко ми напомня на анти-утопиите на Атууд. Simple Smile

# 124
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Започнах Том Перота - "Останалите". Много ми харесва! Веднага ме увлече и не мога да я оставя, малко ми напомня на анти-утопиите на Атууд. Simple Smile

Дидка, книгата е добра, но сериалът по нея  я превъзхожда многократно. Непременно го виж, развива света на романа много повече от написаното: https://www.imdb.com/title/tt2699128/?ref_=nv_sr_1?ref_=nv_sr_1
Като го изгледах осъзнах, че бившият мъж на Дженифър Анистън  - Джъстин Теру е не само наслада за очите, а може и да играе великолепно Simple Smile

# 125
  • София
  • Мнения: 6 023
Ще го видя непременно. Аз встщност исках да чета Mrs. Fletcher, но не я намерих, затова си свалих 2 други негови.

# 126
  • Мнения: 10 685
Електронно ли я четете "Останалите"? Заинтригувахте ме с мненията си за таза книга  ....

Аз започнах снощи "Жената с бялото кимоно" (Ана Джонс) . Надявам се да не е греда Simple Smile

# 127
  • Мнения: 2 223
Оооо сериалът "Останалите" е просто жесток.

# 128
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Електронно ли я четете "Останалите"? Заинтригувахте ме с мненията си за таза книга  ....


Миж
, аз я имам на хартия. За мен си заслужава да е част от библиотеката ми Simple Smile

# 129
  • София
  • Мнения: 6 023
Аз я чета електронно, въобще не знаех какво да очаквам. Тъй като много ми харесва как пише автора, може би ще си поръчам Mrs. Fletcher от bookdepository.

# 130
  • Мнения: 8 228
Дидка, откъде изтегли "Останалите"? Много ме заинтригува анотацията, а и след мненията тук 😃 ще се чете.

# 131
  • Русе
  • Мнения: 1 095
Прочетох ,,Другата,, от Васил Панайотов, и от средата нататък ми хареса, имаше малко повече действие, краят е брутален. Многото мисли, разсъждения и анализи на героите обаче ми идваха в повече , твърде задълбочени и от време на време изместват фокуса от основния сюжет.

# 132
  • София
  • Мнения: 6 023
Дидка, откъде изтегли "Останалите"? Много ме заинтригува анотацията, а и след мненията тук 😃 ще се чете.
gen.lib.rus.es Забравих да кажа, че е на английски.

Последна редакция: пт, 01 ное 2019, 13:09 от Дидка-бандитка

# 133
  • Мнения: X
Прочетох "Други богове" на Лъвкрафт. Както и очаквах не ме разочароваха разказите. Но в предишните сборници бяха по-добри. С по-голям интерес съм ги чела.

Ще започна друг сборник - Класически истории с призраци. Едгар Алън По, Марк Твен и Уолтър Скот са част от авторите, които са включени в сборника. Обичам в студено и мрачно време да чета подобни истории.

# 134
  • София
  • Мнения: 6 210
Аз завърших "Почти нормално семейство" и впечатленията ми си остават отлични, книгата ми хареса много.

Общи условия

Активация на акаунт