В момента чета ... 62

  • 45 531
  • 741
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 6 346
Аз приключих още в петък шведския трилър, който четях, и наистина книгата беше много интересна и необичайна - разглежда темата за психопатите - хем са посочени редица характерни черти, по които могат да бъдат разпознати, хем влизаш в главата на психопата и става доста гадно на моменти (това вече е художествена измислица, разбира се, но според мен е много сполучливо).

Започнах "Голямата измама с холестерола" на Малкълм Кендрик (на английски я чета, но я има и на български). Много уважавам д-р Кендрик, но не бях чела книгата му, така че се радвам, че сега ще имам тази възможност. Чела съм негови статии, пише с чувство за хумор, което олекотява текста - за книгата важи същото, чете се леко и приятно.

# 496
  • София
  • Мнения: 5 562
Прочетох "Периодичната система" на Примо Леви и смятам, че си заслужава твърда 5-ица. Изключителна книга е и не прилича на абсолютно никоя друга. Наистина уникална!
Скрит текст:
Авторът е италиански евреин, химик, бил е в лагер по време на 2-рата Световна и е един от единиците оцелели. Супер тежка съдба, която предполага натрупване на много горчивина и осъждане. Обаче книгата му е съвсем не такава... Гледната му точка е по-различна. Личното ми усещане е, че е дълбоко по-правдива. Стигам и по-далече. Струва ми се, че неговият светоглед е изиграл ключова роля за оцеляването му.
И ... това не е книга за гадостите по време на войната... Войната присъства, но химията е главното. Химията като избор, като начин на живот, като начин на оцеляване.
Започнах "Охлюв по склона" на братя Стругацки.

# 497
  • София
  • Мнения: 4 899
Започнах "Охлюв по склона" на братя Стругацки.
Обожавам всички книги на Стругацки.
За първи път ли ще четеш нещо от тях, Пете?

# 498
  • Мнения: 8 227
Петя, ревюто ти за "Периодичната система" ме заинтригува доста, а и химията обичам. Определено ще я потърся.
Книгите на братя Стругацки ми бяха много любими в ученическите години. Отдавна се каня да ги препрочита, едно, че много малко си спомням от тях, и друго, че усещането сега със сигурност ще е по-различно.

# 499
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 747
Момичета, искам да подаря книга за Коледа на позната, около 55 год. - нещо в стил Исабел Алиенде, но може би по-ново и по-малко популярно (за да минимизирам риска от това да има и да е чела книгата евентуално). Моля за препоръки. И благодаря! Blush

# 500
  • София
  • Мнения: 433
Отворих "Физика на тъгата" на Георги Господинов да я поразгледам и неусетно я прочетох! От онези книги, в които нищо не се случва, а в същото време се изживяват десетки животи, случват се хиляди неща, изживяват се животи! На моменти като че ли логорея превзема страниците, но пък така изключително умело са преплетени много истории, че наистина докато я отвориш, книгата свършва!

Благодаря ви за отзива Simple Smile

Първото и единствено, което прочетох от него беше пиеса, която не ми хареса. Заради това и не прочетох нищо друго. Късометражният анимационен филм на Тео Ушев по книгата обаче е номиниран за Оскар и ми става все по-любопитно, така че я слагам в списъка Simple Smile

# 501
  • Мнения: 13 792
Аз чета "Трябва да поговорим за Кевин". До средата съм и не знам дали ще ми стигнат силите да стига до края...


Опитвам се да я намеря в Ел вариант, някакви идеи?


Чета за Хари Куебърт, още не мога да разбера накъде върви книгата. Обаче имам мигрени вечер и така времето за четене ми е силно ограничено затова и книгата върви бавно.

# 502
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 237
Отворих "Физика на тъгата" на Георги Господинов да я поразгледам и неусетно я прочетох! От онези книги, в които нищо не се случва, а в същото време се изживяват десетки животи, случват се хиляди неща, изживяват се животи! На моменти като че ли логорея превзема страниците, но пък така изключително умело са преплетени много истории, че наистина докато я отвориш, книгата свършва!

Благодаря ви за отзива Simple Smile

Първото и единствено, което прочетох от него беше пиеса, която не ми хареса. Заради това и не прочетох нищо друго. Късометражният анимационен филм на Тео Ушев по книгата обаче е номиниран за Оскар и ми става все по-любопитно, така че я слагам в списъка Simple Smile

Сега видях тавтологията в отзива си, ама някак си тя подхожда съвсем добре на книгата!

# 503
  • Мнения: 5 776
Скрит текст:
Аз чета "Трябва да поговорим за Кевин". До средата съм и не знам дали ще ми стигнат силите да стига до края...

Опитвам се да я намеря в Ел вариант, някакви идеи?




Е, тя току-що излезе Rolling Eyes

# 504
  • Мнения: 13 792
Скрит текст:
Аз чета "Трябва да поговорим за Кевин". До средата съм и не знам дали ще ми стигнат силите да стига до края...
Опитвам се да я намеря в Ел вариант, някакви идеи?
, тя току-що излезе Rolling Eyes

Намерих я на руски, в руските библиотечни среди  както винаги няма невъзможни неща. Първо обаче да приключа текущата книга Wink

# 505
  • София
  • Мнения: 5 562
Започнах "Охлюв по склона" на братя Стругацки.
Обожавам всички книги на Стругацки.
За първи път ли ще четеш нещо от тях, Пете?

Кали, чела съм "Пикник край пътя" и "Трудно е да бъдеш Бог". Тази ми е трета тяхна книга. Много ги харесвам и аз! Ти коя би ми препоръчала?

# 506
  • Пловдив
  • Мнения: 5 933
Момичета, искам да подаря книга за Коледа на позната, около 55 год. - нещо в стил Исабел Алиенде, но може би по-ново и по-малко популярно (за да минимизирам риска от това да има и да е чела книгата евентуално). Моля за препоръки. И благодаря! Blush
Моето предложение е "Където пеят раците". Страхотна книга,интересна история, държи вниманието отначало докрай.

# 507
  • София
  • Мнения: 4 899
Започнах "Охлюв по склона" на братя Стругацки.
Обожавам всички книги на Стругацки.
За първи път ли ще четеш нещо от тях, Пете?

Кали, чела съм "Пикник край пътя" и "Трудно е да бъдеш Бог". Тази ми е трета тяхна книга. Много ги харесвам и аз! Ти коя би ми препоръчала?
Моята любима е "Трудно е да бъдеш Бог" и точно нея щях да ти препоръчам.
Но след като си я чела, препоръчвам "Времето на дъжда", "Бръмбар в мравуняка" и "Понеделник започва в събота". Последната не е от сериозните, даже е забавна и абсурдна, и леко се чете.

# 508
  • Мнения: 2 731
Почти преполових "Щиглецът" със скоростта на охлюв. Хем искам да и отделя повече време, хем съм в период предпразничен и я чета на хапки. Но така май ми се получи по-добре. Много пространствено, подробна, не мога да пропусна нещо по диагонал, искам да чета всяка дума, защото всичко в книгата  ме кара да се замисля, да ми е любопитно. Не знам, може би съм улучила период,  нямам нетърпение да я свърша.
Свръхсетивност през погледа на подрастващ, където не събитията, а хората, които срещаме покрай тях са отпечатъка.
Радвам се, че се спогодих с Дона Тарт, нали си купих  другите и книги, преди въобще да  бях посегнала към нея:)

Много ме заинтригува отзива за "Крехко равновесие", купих я заради тематиката - Индия и корицата. Това ще  почна после, щом е и сага.
Сага за Индия, една от най-запомнящи се ми е "Богът на дребните неща".

# 509
  • Мнения: 24 306
Момичета, искам да подаря книга за Коледа на позната, около 55 год. - нещо в стил Исабел Алиенде, но може би по-ново и по-малко популярно (за да минимизирам риска от това да има и да е чела книгата евентуално). Моля за препоръки. И благодаря! Blush
Моето предложение е "Където пеят раците". Страхотна книга,интересна история, държи вниманието отначало докрай.
И аз бих препоръчала същата книга!

Общи условия

Активация на акаунт