Кой орган се намира...?

  • 12 551
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 291
Извинявай Embarassed
Ако болката се повтаря и особено ако зачести те съветвам да се прегледаш, а дотогава избягвай тлъсто месо и пърженото. Не взимай обезболяващи! Особено сега!

# 16
  • Мнения: 619
Извинявай Embarassed
Ако болката се повтаря и особено ако зачести те съветвам да се прегледаш, а дотогава избягвай тлъсто месо и пърженото. Не взимай обезболяващи! Особено сега!

О, да! Твърдо против съм разните му лекарства, като обезболяващи  Wink
Пържено не ядем, а само леко задушено месо със зеленчуци, но в зехтин екстра върджин, никога олио...
дали е възможно от бързо ядене и несдъвкване добре на храната?  newsm78 Защото покрай бебето май започнах така да се храня  Sad

# 17
  • Мнения: 291
Не мисля! Бързото хранене не е за предпочитане (както и другите бързи работи Laughing) но не е причина за чернодробна болка освен ако не гълташ пирони. Моят съвет е да отидеш на лекар. Вероятно е нещо безобидно но все пак се прегледай.

# 18
  • Мнения: 1 680
Следващият път като те заболи така по време на усилена тренировка изяш едно пакетче захар 3-5гр.

# 19
  • Мнения: 1 116
a3 noMuc/\ux чe cu бoguбu/\gep    hahaha

# 20
  • Мнения: 619
А тогава можете ли да ми препоръчате добър лекар вътрешни болести?
че личният ми лекар е в отпуск и не ми се занимава....

# 21
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Отиди при гастроентеролог!
Само че не съм от София и не мога ти препоръчам конкретен специалист. Peace

# 22
  • Мнения: 1 428
Изследвай си чернодробните ензими-АСАТ и АЛАТ,също така и билирубина.

# 23
  • Мнения: 277
Изследвай си чернодробните ензими-АСАТ и АЛАТ,също така и билирубина.
Peace

Точно! При мен така откриха проблема. Но се оказа не точно черния дроб, а жлъчката, която беше блокирала от камъняк и връщаше жлъчен сок към черния дроб и оттам неговите лоши показатели (АСАТ и АЛАТ).
Също по подобен начин боли гастрит на дванадесетопръстника (мъжът ми страда от това).

И двамата се занимаваме усилено с фитнес (аз поради напреднала бременност в момента почивам  Close), в резултат на което имаме леко прегънати жлъчки и съответните проблеми. Не мога да обясня има ли закономерност и каква е, но е факт.

Посети гастроентеролог! Ще ти назначи диета, която доста подобрява ситуацията (не че фитнесът сам по себе си не налага спазването и някакъв хранителен режим, който е близък до тези, които препоръчват гастроентеролозите, ама нейсе... да си кажат мнението преди да е станало късно....)

Успех!

# 24
  • Мнения: 291
От всичко казано до тук най ми хареса това - посети гастроентеролог. И аз те посъветвах да идеш на лекар, но започни с Джи Пи-то. Може да се окаже че проблемът не е чак толкова "дълбок". Ти каза че кърмиш. А дали просто не те болят коремните мускули вдясно от държането на детето и притискането му в теб или пък си се ударила в някой ръб.Боли те само при натиск нали?Типично за леко натъртените места.Така можем да гадаем до безкрай.

# 25
  • Марс
  • Мнения: 439
Определено там е дебелото черво-отиди на гастроентеролог.

# 26
  • Мнения: 1 116
ga He e aneHukca  бе ? я nunHu Ma/\ko no-Hago/\y. бo/\u /\u ?

# 27
  • Мнения: 1 101
В дясно под ребрата са жлъчка и черен дроб. Знам го със сигурност, тъй като точно преди един месец имах болки точно там и последва операция. Надявам се при теб да е нещо различно от това  Simple Smile

# 28
  • Мнения: 818
Мен така ме боля жлъчка,като натиснеш икато я пуснеш тогава боли,ходих на лекар и казаха че е прегъната.Пих хапчета и оттогава нищо.

# 29
  • София
  • Мнения: 39 771
Тъкмо щях и аз да пиша за жлъчката. Моята е прегъната, не знам с каменните отломки как съм. Но като ме заболи в дясно под ребрата... знам какво е Sad

Общи условия

Активация на акаунт