Пак за роднините.....

  • 2 527
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 621
И аз мразя едноличните решения..мъжа ти трябва да има предвид и твоето мнение!  Peace
Peace

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 23 677
Ти какво смяташ да правиш с печката? Ако мъжът ти я е обащал - давай я, обаче проблемът ти е не във свекървата, а в мъжа ти - сядате и говорите по проблема.

# 17
  • Мнения: 1 858
Мисля, че в момента е най-добре на нея нищо да не и казваш! Поговори с мъжа си спокойно и му кажи, че не ти е приятно те двамата да взимат решения относно теб и него без да те попитат. Помоли го следващия път, когато майка му му каже направи еди си какво той да и каже, че първо ще говори с теб и заедно ще решите и чак тогава ще я уведомите. Така бих постъпила аз.

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 704
аз с роднини за пари и имоти не споря. Иначе какво ще я правиш тази печка. Щом я иска, да я взема, освен ако нямате други планове за печката.
Започва се с това, че елегантно отказвате свекър ти да ви помага за ремонта...след това може да продължите и с другите елегантни отказвания...
Аз пък мисля, че проблемът е в съпруга ти и въобще във вашите отношения, не в свекърва ти.

това, събрано в едно, е моето мнение

# 19
  • Мнения: 1 202
Ами може би  свекърва ти изполва , че си добра и затова се възползва от теб.Напълно съм съгласна с maatete. Остава само да послушаш съвета и и да действаш.

# 20
  • София
  • Мнения: 8 283
Според мен нея няма да откажеш, но можеш да научиш съпруга си да и казва , че още не е решил или ще обсъди първо с теб, или ще си помисли Peace - да не и дава крайни решения преди да е говорил с теб!  Peace
Ако бях на твое място,бих говорила с мъжа си.Не изкарвай само свекърва си виновна,половината вина е на мъжа ти.Помоли го да обсъжда най-напред с теб каквото и да било,да вземате решенията заедно и едва тогава да дава отговор на майка си.
Аз пък мисля, че проблемът е в съпруга ти и въобще във вашите отношения, не в свекърва ти. Как така той еднолично взема решения? ....
newsm74

# 21
  • Мнения: 9 990
E, много е добра, та търпи свекъра само докато трае ремонта... TiredГрешката е у вас с мъжа ти-не в свекървата.Вие говорите ли?Комуникация се иска за нормални взаимоотношения.Що си траеш, докато свекъра бачка по апартамента ви?Кажи си -ако имаш планове за печката защо си траеш?И да нямаш такива-пак си кажи-не боли от това.

# 22
  • Мнения: 7 914
И аз бях прекалено добра и мека...само 2 години... повече не издържах и сега съм много добрееее Whistling

# 23
  • Мнения: 1 288
и аз си мисля, че трябва първо с мъжа си да говориш. да се научи да казва на майка ти, че първо трябва да говори с теб и вие двамата ще вземете решение по въпроса. така може би и свекървата ти ще стане по-внимателна и ще те има предвид.
не искам да я оправдавам, но тя пита сина си, той казва ок. може и да не предполага, че не е говорил с теб или че това те обижда.

# 24
  • Мнения: 3 394
сори, душата!
За мен раховец са най-железните печки и не бих си дала моята на никого-ще си я кътам, може пък и да ми потрябва Whistling

# 25
  • Мнения: 2 039
Аз пък мисля, че проблемът е в съпруга ти и въобще във вашите отношения, не в свекърва ти. Как така той еднолично взема решения? Аз никога не съм си позволила да обещая или подаря нещо общо, колкото и ненужно да е, без да искам съгласието на мъжа си. Той също ме пита, преди да обещае каквото и да е. Вие сте семейство и би следвало околните ви да не се обиждат, ако вместо "да, ще я донеса", отговорите с "първо ще говоря с мъжа/ жена ми и след това ще ти кажа", когато става въпрос за общото ви имущество.
Това е и моето мнение  Peace.Успех с въвеждането на ред  Wink   bouquet

# 26
  • Мнения: 5 577
Реза, както винаги точна.  Peace

Доколкото разбирам свекъра ви помага - ами следва и вие да правите същото. Или поне да се опитате.
Прежали печката.

# 27
  • Мнения: 6 167
не е луд, който яде баницата.
на нея няма какво да й говориш и обясняваш
сега е късно
нека я вземе печката, че ако не я вземе ще се разсърди и тн.

но трбява да дръпнеш едно слово на мъжа ти за това как и кой решава във вашето семейство.
незнам как бих се почуствала, ако той ме 'прескочи' така. 
сигурно много гадно.
това не е пакет кафе, за да не го обсъдим., а печка.  стара, нова.... няма значение
важното е заедно да решите да я дадете на свекърва ти.

# 28
  • Мнения: 470
Но докато не преключи ремонта ще трябва да си държа езика зад зъбите
Твърдиш,че си добра,а в същото време използваш човека,който не вярвам да ви е длъжен да ви прави ремонт.Мислиш ли как би се почувствал той ако разбере или мислиш само за своите чувства .Много уважавам старите хора и затова не се въздържах да отговоря.Нали имаш нова печка,какво ти пука за старата,явно и трябва на жената.Нали затова сме хора,да си помагаме.

# 29
Благодаря за  упреците. От тях човек научава много за себе си и за околните, но не винаги може да се възползва от дадените съвети. Или трябва да му се събере много на главата и тогава да каже - стига.
Относно това, че свекърът ми прави ремонт на апартамента ни - не съм съгласна с упрека, че го използвам. И ние сме едни  от многото семейства, които не разчитат на никого за нищо / става въпрос за най- близките/. Каквото и да сме направили или постигнали е било лично наша заслуга с цената на много жертви и лишения. Предполагам, че и при повечето от вас е така . За 9г. семеен живот, това е първото нещо което получаваме - помощ за нещо, която ако имах  финансовата възможност въобще не бих се възползвала от нея . Смятам, че поне толкова  заслужавам . За себе си знам,  че съм дала също много / и то не по задължение / : като отношение, уважение и други такива,  които по някога са по- ценни от каквато и да е.
Това, че съм казала, че докато не свърши ремонта ще си трая , пък после елате да видите какво става е образно казано - после всичко ново е добре забравено старо.
Сигурно на човек му трябва да преживее много и много неща да му минат през главата , за да добие смелост, за решения които му е било трудно да вземе като  по млад. И съм на мнение ,че много дребни на вид неща са в състояние да преобърнат живота ни . Както е казал народа "малкото камъче обръща колата".
 

Общи условия

Активация на акаунт