Фраксипарин, клексан, аспирин протект - тема № 16

  • 33 515
  • 759
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 980
И мен ме интересува къде още може да се бие Клексан. Все още съм в началото, но ми стават синини и не минават. Когато вече няма място на корема, къде да го бия? Също да попитам иглите на Фраксипарина по- лесно ли влизат от тези на Клексан? Аз понякога не успявам да вкарам иглата.

# 61
  • Мнения: 105
Аз бях на фраксипарин 3 месеца , но направих алергия и сега смених с Клексан . Определено иглите на Клексана влизат по-трудно и е много болезнен , поне при мен е така . Фраксипарина не го усещах , но пък 5мин след поставянето му ставаше голямо червено петно което сърбеше няколко дена ...

# 62
  • София
  • Мнения: 10 642
Спокойно може да се бодете в паласките.
Аз цялата бременност го слагах в корема, използвах цялата площ на долната половина на колема, от паласка до паласка. Като от 25г.с. слагах и инсулин по 3 пъти на ден, пак в корема

Последна редакция: вт, 12 ное 2019, 22:20 от Nandin

# 63
  • Мнения: 12
Аз също си бия клексан 0,4 всеки ден,но само в паласките, че в краката нещо много ме заболя. От началото бях на фраксипарин, но тъй като много се насиних и имах бучки по целия корем ми го смениха с клексан и да сега още не съм получила бучки,а само няколко малки синини (в 17 г.с съм)

# 64
  • Мнения: 1
Привет и от мен. Аз и фраксипарин и клексан намирам без проблем в Марешки аптеки. Честно казано и на най-ниската цена.

В момента и там нямат в наличност фраксипарин 0.4 , поне в аптеките в София. Нямат и в склада и не приемат поръчки.

# 65
  • София
  • Мнения: 7 491
Аз бях поръчала Фракси преди 3-4 седмици в кварталната аптека и вчера го взех. Значи по някое време е минало през складовете.

# 66
  • Мнения: 83
Във Варна вече има Фраксипарин Simple Smile а за боденето аз съм само в ръцете в горната част не смея в корема.

# 67
  • Мнения: 263
Привет и от мен. Аз и фраксипарин и клексан намирам без проблем в Марешки аптеки. Честно казано и на най-ниската цена.

В момента и там нямат в наличност фраксипарин 0.4 , поне в аптеките в София. Нямат и в склада и не приемат поръчки.
На някой ако трябва спешно фраксипарин мога да му дам една кутия- цена 36лв, тъй като бях взела за месец, но направих алергия и сега съм на клексан. При нужда ми пишете лично съобщение .

# 68
  • Мнения: 1 104
Здравейте и от мен. Simple Smile
Бременна съм в 9гс и съм на терапия с АП и Фракси през ден след изследвания за тромбофилия.
Преди няколко дена забелязах една синка в долната част на крака си, а не помня да съм се удряла. Днес още я има и вече даже ме боли.
Бях чела някъде, че появата на такива синини може да е свързана със съсирването на кръвта, но не помня каква беше логиката.
Някой има ли идея дали двете неща може да са свързани?
Утре ще говоря със следящия лекар, но дотогава съм малко притеснена.

# 69
  • София
  • Мнения: 626
Здравейте и от мен. Simple Smile
Бременна съм в 9гс и съм на терапия с АП и Фракси през ден след изследвания за тромбофилия.
Преди няколко дена забелязах една синка в долната част на крака си, а не помня да съм се удряла. Днес още я има и вече даже ме боли.
Бях чела някъде, че появата на такива синини може да е свързана със съсирването на кръвта, но не помня каква беше логиката.
Някой има ли идея дали двете неща може да са свързани?
Утре ще говоря със следящия лекар, но дотогава съм малко притеснена.
На мен ми се появиха синини по краката в последните седмици от бременността. Показвала съм ги и на Паскалева. Отговорът е, че това е от терапията и няма какво да се направи. След като приключих терапията отминаха (бях на Клексан 15 дни след секциото, а асперина го спрях в 34 г.с.).

# 70
  • Мнения: 90
Здравейте!
На терапия съм с Фраксипарин 0.4 и АП заради тромбофилия. В петък си пуснах ПКК и еозинофилите ми са завишени количествено и процентно,което както чета тук, вероятно означава алергична реакция към фраксипарина.
На преглед съм чак на 26.11. Дали този проблем с алергичната реакция е спешен според вашия опит или може да си продължа инжекциите с фраксито до 26.11. и тогава да се разбера с АГ-то дали ще го сменям с Клексан?
Благодаря ви за отговорите.

# 71
  • София
  • Мнения: 10 642
Колко са завишени?

# 72
  • Мнения: 90
Eos% (еозинофили)15.4% Норма До 6.5
Eos# (еозинофили)2.330x10^9/L Норма До 0.500

# 73
  • Мнения: 263
Eos% (еозинофили)15.4% Норма До 6.5
Eos# (еозинофили)2.330x10^9/L Норма До 0.500
Моите еозинофили бяха 20% и имах силен сърбеж по корема, особено към вечерните часове. Д-р Сигридов беше категоричен, че е алергия, а тя била вредна за бебето. След като смених с Клексан сърбежа ми премина, както и вече не ми се образуват бучки.

# 74
  • Мнения: 1 980
Еозинофилите ли се изследват, за да се провери за алергия? Аз нямам за момента проблеми с Фраксипарин, но досега само пет инжекции съм си сложила.

Общи условия

Активация на акаунт