Фраксипарин, клексан, аспирин протект - тема № 16

  • 33 537
  • 759
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 263
При мен се получи след два месеца на фраксипарин. Пуснах пкк с дкк и от там и чрез симптоми се потвърди.

# 76
  • Мнения: 1 980
Благодаря за отговора. Ще се следя и аз.

# 77
  • София
  • Мнения: 10 642
Eos% (еозинофили)15.4% Норма До 6.5
Eos# (еозинофили)2.330x10^9/L Норма До 0.500
Не е малко, но за да е сигурно, че става въпрос за алергия най-добре е да изследвати и IgE (особено, ако нямате симптоми на алергична реакция), защото еозинофилите се повишават не само при алергия

Последна редакция: пн, 18 ное 2019, 21:43 от Nandin

# 78
  • Мнения: 1 104
Здравейте отново! Simple Smile
От 3 седмици редувам АП и Фраксипарин през ден.
Преди да включа Фраксито правих изследвания за коагулация в 7гс и фибриногена ми беше 2,4 (2-4).
Днес, вече в 10гс пак пуснах коагулация и фибриногена се е качил на 3,6 (2-4).
За сметка на това Д-Димера ми е паднал от 0,53 на 0,27 през тези 3 седмици.
Пуснах изследванията на Доц. Конова и чакам коментар. Но малко ме притеснява този скок на фибриногена към горна граница при все, че съм на терапия.

# 79
  • София
  • Мнения: 7 491
референтните стойности за бременност са различни
Фибриноген http://perinatology.com/Reference/Reference%20Ranges/Fibrinogen.htm
Д-димер http://perinatology.com/Reference/Reference%20Ranges/D-Dimer.htm

# 80
  • Мнения: 1 104
Благодаря, Дели. Simple Smile
Мен ме притеснява, че се покачва, въпреки терапята с Фракси и АП.
Иначе засега няма изоставане на плода. Всеки път АГ ме гледа на доплер и кръвотока изглежда добре. Ама знам ли вече.

# 81
  • София
  • Мнения: 7 491
Нормално е да се покачва, нали си бременна Simple Smile

# 82
  • Мнения: 210
Здравейте, ако искам да пусна само д димер и фибриноген без анти ХА, колко време преди изследването ( или след него) трябва да си бия клексан ?

# 83
  • Мнения: 1 041
На мен ми казаха, че няма отношение - може по всяко време Simple Smile

# 84
  • Мнения: X
Момичета, добро утро! Може ли малко помощ? В 12 г.с. съм и до сега всекидневно съм на фраксипарин 0.4, но от около месец започна много да ме сърби коремът и да получавам бучки под кожата. Докторът ми изписа клексан вместо фраксипарин. Поръчах на една позната да ми купи от Турция. Въпросът ми е как му е наименованието в Турция? Пак ли е клексан или е друго?

# 85
  • Мнения: 339
В Турция търси Оксапар.

# 86
  • Мнения: 1 669
Здравейте, да попитам има ли някой на терапия заради носителство на хомозиготен генотип D/D за ACE и хетерозиготен за MTRR? Доколкото знам водят АСЕ нискоридкова мутация, но в заключението от Геника не смятат така Simple Smile

# 87
  • Мнения: 1 104
Ема, аз съм хетерозигот по PAI и MTHFR + хомозигот по АСЕ.
В момента съм бременна и съм на терапия АП+Фракси през ден. Назначена ми е от доц. Конова, като и АГ ми е съгласен.

# 88
  • Мнения: 258
Здравейте, момичета. Миналата седмица ми мина амниоцентезата и слава Богу, днк резултатът е добър. В понеделник бях на преглед и след 10 дни без никаква терапия кръвоснабдяването на матката беше на горната граница, но в нея. Лекарката ми препоръча да възстановя аспирина, но да не правя фраксипарина. Бебка си е с размера точно по гестационна седмица.  На мен ми се вижда тежка и излишна терапия. Може и да се наложи пак да го почвам, но засега съм щастлива, че не се налага. За какво трябва да следя оттук нататък и колко често? В какъв случай ще трябва да почна пак фраксипарина? 19с1д днес.

# 89
  • Мнения: X
В Турция търси Оксапар.
Благодаря, Арабела!

Общи условия

Активация на акаунт