Предстои ми инсеминация - Тема No 27

  • 35 692
  • 922
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 1 980
Значи има шанс. Дори и другите да са се спукали по- рано, последният може да свърши работа. Дано, пожелавам ти този месец да се получи!

# 136
  • Мнения: 111
Zenda успех! Дано останалия фоликул да свърши работа!

Forest rein стискам ти палци дано имаш хубави стойности ЧХГ идните дни Simple Smile

Аз си чакам теста към 13-14.11... Hug

С какво ви стимулираха момичета, че толкова много фолукули? При мен с летрозол 2 по 1 за 5 дни и 2 пъти менопур едвам 2 фоликулчета и единия изоставаше малко...

# 137
  • София
  • Мнения: 307
Zenda успех! Дано останалия фоликул да свърши работа!

Forest rein стискам ти палци дано имаш хубави стойности ЧХГ идните дни Simple Smile

Аз си чакам теста към 13-14.11... Hug

С какво ви стимулираха момичета, че толкова много фолукули? При мен с летрозол 2 по 1 за 5 дни и 2 пъти менопур едвам 2 фоликулчета и единия изоставаше малко...

Благодаря!
Мен ме стимулираха с Кломифен от 4ти ден за 5 дни 2*1 хапче. Предишният месец пак така и пак имах 5.

# 138
  • Мнения: 1 980
Здравейте, днес ЧХГ е 65. В петък ме викат на преглед. Това е много рано, тогава трябваше да направя първия тест. Не знам какво да очаквам на този преглед. Тя искала да види как е матката и евентуално сак, но си мисля, че твърде малко време ще е минало.

# 139
  • Мнения: 81
Forest rain успех на мен ми се пада да направя теста и след два дни да дойде цикъла чудя се дали изобщо да го правя

# 140
  • Мнения: 1 980
Костадинка, защо да не го направиш? Ти имаш ли някакви лекарства назначени?

# 141
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 755
Forest rain, резултатите ти звучат обнадеждаващо. Стискам палци за петък, дано се види сакче. При ЧХГ 65 и уринен тест вече трябва да +, а до петък трябва да е поне двойно.
Костадинка, не се отчайвай, не всичко е загубено, има надежда.

# 142
  • Мнения: 1 980
Ще видим какво ще стане на прегледа. Май повече няма пускам изследвания. Докторката ми каза, че няма нужда да продължавам с кръвните към момента.

# 143
  • София
  • Мнения: 307
Честито на Forest rain! Дано всичко се развива нормално!

Костадинка, аз помня, че вие споделихте, че опитвате от 10г. Как така никой досега не ви предложи инвитро? Вие наскоро ли потърсихте помощ?
Освен това ако постоянно си повтаряте, че няма да стане си влияете отрицателно. Имайте повече вяра и надежда. Знам, че острани е лесно, но все пак махнете този негативизъм.

# 144
  • Мнения: 592
След известно лутане и грешно писане в друга тема , си местя коментара тук Joy
Та, да се презентирам пак, преди време съм писала тук.
Ние сме с неизяснен ст. 2 ден на МЦ съм, ще правим 4та по ред инсеминация.
Събирам си ги за фонда, но все пак мъничко си се надявам.
Радвам се, че в темата има раздвижване! По едно време много беше замряла, приятно е да си споделяме.

Досега съм стимулирана с фемара, правила съм 1 до 2 дом.Ф. Ние сме с неизяснен с. СГ на мъжа ми има забележки, но не достатъчно, че да се водим с МФ.
Не разбирам защо не се получава. При мен хормони , тръби са наред.

Дали да не поискам този път по-силна симулация , какво мислите ? Пишете тук за кломифен,  някой с мнение за кломифена спрямо летрозол/фемара? Дали пък няма да станат повечко този път, ако сменим медикамента. Ще говоря и с доктора , разбира се.

# 145
  • Мнения: 111
Keep_the_faith И аз се и интересувам от кломифена като ефект. Като питаш и доктора си моля сподели мнение. Аз ще питам следващия път също.
При  мен също летрозол не дава повече от 2 фоликула .. а четох за момичета тук с по 4-5 от кломифен.
Поразтърсих се и на намерих статии, в които посочват по-добри резултати за летрозол... което малко противоречи на впечатлението ми от форума
https://www.healio.com/endocrinology/reproduction-androgen-disor … -citrate-in-pcos/

# 146
  • Мнения: 592
Geri, благодаря сега ще я изчета тази статия.
Не съм се сещала, че може да издирвам информация и от чужди сайтове;)
Иначе намерих това:
https://fertilaid.bg/klostilbegit/
Пишат за риск от развиване на рак на матката...Като знам, че по принцип се премълчават подобни рискове, а в тази статия така директно го посочват , не знам.
Иначе на моя доктор аз в началото съм му казала , че каквото и да ме прави , да бъде най-щадящо за мен, може затова да ме пуска все на фемара.
Ще питам и ще споделя.

# 147
  • Мнения: 111
Kepp_the_faith  Не мисля , че има повод за притеснение от развитие на рак тъй като приема е за кратко време и не максимална доза. В материала е ясно посочено, че данните са за пациенти третирани поне година.
Не се тревожи Simple Smile Успех с новия опит!!

# 148
  • Мнения: 982
Момичета аз бях на стимулация с кломифен, но направих само един единствен фоликул. Без стимулация пак направих само един. Може би зависи не само от медикамента, а и до организъм.

# 149
  • София
  • Мнения: 307
Момичета, днес цял ден чета. Аз вече взех решение. Ако тази инсеминация ми е неуспешна ще премина към инвитро. Аз нямам никакво време за губене (на 38г съм). Ако и това не стане просто ще се откажа. Не мога да вървя срещу природата.

Общи условия

Активация на акаунт