Предстои ми инсеминация - Тема No 27

  • 35 685
  • 922
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 6 305
АМИ показва какъв ще е отговора при една по-сериозна стимулация /каквато правят при инвитро/. Колкото е по-висок, толкова повече фуликули и яйцеклетки се очаква да извадят. Според него преценяват какви ще са и дозите за стимулация - при по-висок АМИ са достатъчни и по-ниски дози в сравнение с по-ниския. Също се преценява и риска от хиперстимулация.
 Според моят лекар важното е АМИ да не е под долна граница, че тогава става по-трудно.

# 466
  • Мнения: 240
Здравейте момичета, предстои ми инсе. Днес ми е 3-ти ден от цикъла и започнах Фемара 2х1. По принцип си правя ову, но се надявам на по-голяма успеваемост, ако има повече фоликули. Имам 3 спонтанни бременности, завършили с ранни спонтанни аборти. ЧХГ не се удвояваше и развитоето спираше в 5-7-8г.с. Ще правим инсеминацията при д-р Николова в Малинов, имате ли впечатления от клиниката? И как процедират, ако ову се пада през уикенда? 🤔😊

# 467
  • Мнения: 51
Здравейте,
аз съм нова във форума и в темата, но ви чета от месеци. Предстои ми инсеминация март, за сега Док иска да пробваме следващите два цикъла със стимулация с Кломифен цитрат и естествени опити. Малко ми е странно,че ще правим стимулация без инсеминация при положение,че аз съм със стеснени тръби, но пропускат,а мъжът ми е с 8% тератозооспермия. Записала съм час за второ мнение, пък ще видим.

# 468
  • Мнения: 111
Atacama Добре дошла!  За клиниката нямам наблюдения. Нещо по-специфично не пускахте ли да се открие причина за абортите? При толкова неуспехи може да има нещо, което да лекувате. При евентуален успех при инсеминация трябва доста да се пазиш и да спазваш препоръки за задържане на плода. Успех и дано всичко да е наред този път Simple Smile

Watewoo Успех и дано успеете без инсеминация нищо не се знае Simple Smile Но, да, не отлагайте повече от 1-2 цикъла инсеминацията дава по-добър шанс.

П.С. Аз съм добре, ако ви интересува хихи може и да се позагубя от форума, за да не се натоварвам с информация. Иначе с удоволствие ще чета за успехите ви момичета Kissing Heart

# 469
  • Мнения: 1 442
Здравейте и от мен Simple Smile И на мен ми предстои инсеминация, но може би другия месец, защото този пия регулон заради киста. Надявам се всички да видим двете чертички възможно най-скоро Simple Smile

# 470
  • Мнения: 240
След втория пуснах имунологични, генетични. Генетичните са добре. Имам леко завишени НК-клетки, за тях правя вливания Интралипид. С мутации във фактор ||, фактор Х||| и MTHFR. Приемам фолиева -мета и метил Б12. Аспирин през ден и фракси всеки ден от + тест. С последния аборт спазвах всичко, но още в началото чхг не тръгна добре и след 10дни настъпи аборт и се изчистих. Първата спермограма, която прикачвам не беше добра. Но след прием на Профертил малко се подобри, но от тогава не съм забременявала. Никой няма обяснение за случващото се. Разчитам много на инсеминацията на инсеминацията. Възможно ли е да не се развива нормално заради оплождане от “калпав” сперматозоид? 🤔знам ли и аз какво да мисля вече 😕[/img]

# 471
  • Мнения: X
Е момичета аз се записвам с неуспех, казаха че е спряло да се развива...и ще чакам цикъл да се изчистя.

# 472
  • Мнения: 67
Е момичета аз се записвам с неуспех, казаха че е спряло да се развива...и ще чакам цикъл да се изчистя.

Толкова съжалявам chikuteki,
Горе главата и не се отказвай! Просто не е бил сега момента... Пожелавам ти следващия път да се получи и всичко да е наред ♥️
Аз съм след две биохимични бременности и една извънматочна, но не съм готова да се откажа, ще се боря докато мога. Дай си малко време да потъгуваш, после смело напред. Вярвам, че просто ни чакат специални бебчета, затова е толкова трудно ♥️

# 473
  • Мнения: 18
Здравейте момичета нова съм и не съм много наясно още с нещата. Направих една платена инсеминация на 6- ти януари... Имам още седмица до  теста,но от два дни тежест ниско долу като че ли всеки момент ще ми дойде... На някоя случвало ли се е

# 474
  • Мнения: 1 706
При мен беше така до към 5-6 ден , след това отмина.Може да пиеш нош па за нолките.Успех!

# 475
  • Мнения: 240
Здравейте момичета, на 11-ти ден от МЦ след Фемара се видя фоликул 19мм, лигавица-8,6 Лх-8.69, Е2-217. На 12-ти ден ми биха хориомон в 11ч и ме викнаха днес в 13ч,  13-ти ден за инсеминация. При прегледа се оказа, че имам два фоликула по 21мм, които не са се спукали. Знам, че преживяемостта на обработените сперматозоиди е по-малка, има ли шанс при инсеминация на неспукани фоликули да настъпи бременност? Питах док и ми каза, че живота на яйцеклетката бил около 24ч, на сперматозоидите около 12ч и за всеки случай да имаме контакт утре. След толкова четене останах с впечатление, че се прави на спукани фоликули🤨😐 вече тотално се обърках...

# 476
  • Мнения: 29
Здравейте момичета, на 11-ти ден от МЦ след Фемара се видя фоликул 19мм, лигавица-8,6 Лх-8.69, Е2-217. На 12-ти ден ми биха хориомон в 11ч и ме викнаха днес в 13ч,  13-ти ден за инсеминация. При прегледа се оказа, че имам два фоликула по 21мм, които не са се спукали. Знам, че преживяемостта на обработените сперматозоиди е по-малка, има ли шанс при инсеминация на неспукани фоликули да настъпи бременност? Питах док и ми каза, че живота на яйцеклетката бил около 24ч, на сперматозоидите около 12ч и за всеки случай да имаме контакт утре. След толкова четене останах с впечатление, че се прави на спукани фоликули🤨😐 вече тотално се обърках...

Здравей, три пъти са ми правили инсеминации, и на трите нямах спукани фоликули в деня на инсеминацията. При две различни докита съм ги правила - едната ми направи инсето на неспукани и след процедурата ме прати на вибромасаж и каза да правя коремни след това. Другата лекарка като видя, че не са спукани, ме прати на вибромасаж, след него се бяха пукнали (не всички, но пак е нещо) и тогава ми прави инсеминациите. За жалост бяха неуспешни при мен Sweat
Стискам палци при теб да се получи, но опитай да им "помогнеш" на фоликулчетата, докато сперматозоидите са живички.

# 477
  • Мнения: 1 980
Atacama, ако има неспукани фоликули, хубаво е да се направи реинсеминация. При моите успешни инсеминации съм имала и спукани, и неспукани. Последния път направихме и реинсеминация, въпреки че имах три спукани и само един неспукан.

Последна редакция: пт, 17 яну 2020, 22:08 от Forest rain

# 478
  • Мнения: 1 442
Моите неуспешни инсеминации също на неспукани фоликули, като на последната така жестоко ме излъгаха, че фоликула е спукан, а после при преглед в друга клиника се оказа,че имам задържан фоликул, заради който в момента пия противозачатъчни да се изчистя от кистата. Мисля че не е редно да се правят инсеминации на неспукан фоликул, нека ме поправи някоя забременяла след такава Stuck Out Tongue Winking Eye

# 479
  • Мнения: 1 980
Най- хубаво според мен е да има и спукани, и неспукани, защото никога не се знае кога точно са се спукали, и дали моментът не е пропуснат. Но има ли останал неспукан, добре е да се повтори процедурата, за да се увеличат шансовете. Хубаво е, ако и на следващия ден са останали неспукани, да се проследят дали няма да се задържат.

Общи условия

Активация на акаунт