Голямата тема за малките масла - 22

  • 52 286
  • 750
  •   1
Отговори
# 150
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 088
Китайския сайт Алиекспрес Grinning

# 151
  • Мнения: 1 687
Здравейте момичета. Може ли да споделите изпитана рецепта за засилен косопад. Какви масла да си взема? Как да съхранява, или за всяка процедура правя доза? Не съм запозната, но ми е отчаяно вече. Благодаря предварително на отзовалите се.

# 152
  • Мнения: 3 764
При мен много помогна маска от разбит жълтък, зехтин и рициново масло. Впоследствие започнах да добавям и масло от кафе.
Завивам с найлон и хавлия и стоя поне половин час преди да вляза в банята.

# 153
  • Хасково
  • Мнения: 56
Здравейте момичета. Може ли да споделите изпитана рецепта за засилен косопад. Какви масла да си взема? Как да съхранява, или за всяка процедура правя доза? Не съм запозната, но ми е отчаяно вече. Благодаря предварително на отзовалите се.

Здравей! Аз си правя маска с кокосово и рициново равни количества и стоя около 2 часа и тя ми помогна при косопада, който имах преди няколко месеца. Дозирам ги на око, зависи от дължината на косата и гъстотата

# 154
  • Edinburgh-UK
  • Мнения: 687
Дами ,ползвате ли дифузер ?и какво мислите за маслата на do terra?Кои масла според вас са най-добри на пазара ?

# 155
  • Варна
  • Мнения: 7 732
 Тоя въпрос и мен ме мъчи откакто биоетиш не работи. Преди не го мислех всичко вземах от там. В момента обаче се наложи да правя гимнастики. Облепиха и марула са ми на Биохерба,ЯЧРМ от амазон/него си го вземам от там от години/. Камелия,таману и Макадамия взех на Гиза.

# 156
  • Мнения: 774
Дами ,ползвате ли дифузер ?и какво мислите за маслата на do terra?Кои масла според вас са най-добри на пазара ?
Аз ползвам дифузер, да, много ми харесва. Още съм в процес на избор на подходящи комбинации. Харесвам маслата на до Терра, но са ми над възможностите, а и има и други марки, които са с добро качество. Тук е опасно да ги споменаваш, защото веднага ще те атакуват, че си дистрибутор и искаш да зарибяваш. Иначе аз за сега съм много доволна от маслата на arometera.bg. Съотношението качество-цена ми допада и ми харесва, че имат подробна информация за произход, съдържание, метод на добиване т.н. Наскоро си поръчах и два бленда за дифузер на Baldini, нещо не ми допаднаха. Няма и 2 минути и аромата в стаята вече не се усеща, докато тези, които съм взела от arometera, се усещат много по-интензивно. Осъзнавам, че причината може да е и заради различния интензитет на маслата, но просто за мен Baldini са доста разредени.

# 157
  • София
  • Мнения: 481
Здравейте момичета. Може ли да споделите изпитана рецепта за засилен косопад. Какви масла да си взема? Как да съхранява, или за всяка процедура правя доза? Не съм запозната, но ми е отчаяно вече. Благодаря предварително на отзовалите се.
Здравей, Barsa. За косопад смесвам масло от ему (твърди се, че блокира действието на ДХТ и повлиява андрогенния косопад) с черно ямайско рициново масло + етерично масло от розмарин в концентрация 2% (25 капки етерично, разтворени в 50 мл базово масло). Правя голямо количество и съхранявам в хладилник. Преди употреба отсипвам необходимото и го загрявам на водна баня. Нанасям на суха коса, покривам с найлонова шапка и дебел шал отгоре и стоя два часа.

Последна редакция: сб, 11 яну 2020, 13:17 от Шапокляк

# 158
  • Варна
  • Мнения: 7 732
 Прди всяко миене ли мажеш? И аз се клепам в момента със същия микс плюс облепиха.

# 159
  • София
  • Мнения: 481
Един път седмично при силен косопад и веднъж на 2-3 седмици извън тежките периоди- като поддържаща терапия.

# 160
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Тоя въпрос и мен ме мъчи откакто биоетиш не работи. Преди не го мислех всичко вземах от там. В момента обаче се наложи да правя гимнастики. Облепиха и марула са ми на Биохерба,ЯЧРМ от амазон/него си го вземам от там от години/. Камелия,таману и Макадамия взех на Гиза.
Boifetich ли имаш в предвид,че не работи сайта?
https://biofetish.com/

# 161
  • Варна
  • Мнения: 7 732
 Да точно него  Sad. Забележи,че няма телефон за връзка. Пуснах поръчка декември без да се огледам чакам чакам нищо. Писах им във фейса пак нищо. Жалко.

# 162
  • София
  • Мнения: 70
Здравейте, дами 😊
Имам следното питане - синът ми (10 г) е с атопичен дерматит и когато стане по-студено навън бедрата, прасците и бузите много го сърбят 😩 седи и се драпа милото, а на мен ми се къса сърцето.
Моля, дайте съвет с какво да го мажа...
Благодаря ❤️

# 163
  • Мнения: 3 764
Не е по темата с маслата, но Микса имат хубав лосион за тяло за атопична кожа, с лилавата помпичка. Струва някъде 11-12 лева, 400 мл.

# 164
  • София
  • Мнения: 736
Здравейте, дами 😊
Имам следното питане - синът ми (10 г) е с атопичен дерматит и когато стане по-студено навън бедрата, прасците и бузите много го сърбят 😩 седи и се драпа милото, а на мен ми се къса сърцето.
Моля, дайте съвет с какво да го мажа...
Благодаря ❤️
С всякакви силно омазняващи масла.  При АД липсва горният мастен закитен слой на кожата. Но мазането само ще облекчи положението,няма да премахне причината. При моя син помогна орален прием на мощно рибено масло.

Общи условия

Активация на акаунт