Голямата тема за малките масла - 22

  • 52 131
  • 750
  •   1
Отговори
# 165
  • Edinburgh-UK
  • Мнения: 687
Свържете се с  класически хомеопат ,моят мъж така се оправи а положението беше много зле

# 166
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Да точно него  Sad. Забележи,че няма телефон за връзка. Пуснах поръчка декември без да се огледам чакам чакам нищо. Писах им във фейса пак нищо. Жалко.
О,не... CryСамо от там поръчвах масла.Липидното ми беше любимо.
Познавам дамата задочно,освен да ѝ пиша за развръзка.

# 167
  • Варна
  • Мнения: 7 714
 Пиши моля те ако се свържеш с нея. Липидно,баобаб,годжи бери,камелия......всичко от там поръчвах сега се лутам като пиян морков  Laughing.

# 168
  • София
  • Мнения: 893
Здравейте, дами 😊
Имам следното питане - синът ми (10 г) е с атопичен дерматит и когато стане по-студено навън бедрата, прасците и бузите много го сърбят 😩 седи и се драпа милото, а на мен ми се къса сърцето.
Моля, дайте съвет с какво да го мажа...
Благодаря ❤️

За атопичната кожа на сина ми смесвам карите и кокос с масло от пореч (заради гамалиноленовата киселина), добавям и на 50 мл - 5 капки ЕМ от бял равнец и 5 капки гераниум (Pelargonium graveolens или Pelargonium asperum). Много го успокоява, а от белия равнец раните от сърбежите заздравяват по бързо. В следващата доза бих добавила и лавандула или римска лайка заради успокоителните си качества.

# 169
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Пиши моля те ако се свържеш с нея. Липидно,баобаб,годжи бери,камелия......всичко от там поръчвах сега се лутам като пиян морков  Laughing.
Задължително! Peace

# 170
  • софия
  • Мнения: 1 707
Да точно него  Sad. Забележи,че няма телефон за връзка. Пуснах поръчка декември без да се огледам чакам чакам нищо. Писах им във фейса пак нищо. Жалко.

Изпенадах се,Диана мисля се казваше ,тук във форума Дивиана май беше.
Страхотен магазин и качество,жалко ,че е затворила мацката.Ще търся имах визитка нейна.Ако открия нещо ще пиша.

# 171
  • Варна
  • Мнения: 1 531
Да се включа с едно питане. Ако ползвате кокосово масло за коса, какво е то? В смисъл стандартното, което продават и пише, че става дори за готвене или купувате фракционирано? И коя марка ще препоръчате. Имам прах от амла и искам да си забъркам масло от амла, че така само разтворена с вода трудно се нанася. Изобщо не съм по такива домашни бъркочи, но нещо ме е прихванало и искам да пробвам.

# 172
  • Хасково
  • Мнения: 56
Да се включа с едно питане. Ако ползвате кокосово масло за коса, какво е то? В смисъл стандартното, което продават и пише, че става дори за готвене или купувате фракционирано? И коя марка ще препоръчате. Имам прах от амла и искам да си забъркам масло от амла, че така само разтворена с вода трудно се нанася. Изобщо не съм по такива домашни бъркочи, но нещо ме е прихванало и искам да пробвам.

Аз съм правила точно такава рецепта - амла с кокосово/зехтин. Кокосовто ми е на dragon superfoods  - сурово и студено пресовано. Мисля, че става и за готвене. Иначе определено съм по-доволна от комбинацията амла и кокосово, защото амла и зехтин много по-трудно се отмива при мен

# 173
  • Варна
  • Мнения: 7 714
 Кокосово масло много дълго ползвах Лидл-ско. В момента съм с Драгон. Употребявам го в огромни количества.

# 174
  • Варна
  • Мнения: 1 531
Благодаря ви! Аз не харесвам миризмата на зехтина и не бих си наклепала косата. Аз от ръцете трудно си измивам такива мазнотии, та какво остава от косата Simple Smile Това, което съм чела е, че се накисва амлата със съответното масло и се оставя седмица на тъмно. После се прецежда. Смятам да пробвам.
Благодаря още веднъж за бързите отговори!

# 175
  • Мнения: 1 656
Има ли масло , което помага за тъй наречената „гъша кожа”?

# 176
  • Мнения: 5 388
Отдавна не съм се вкл. Имам масла различни, но последно ползвам жълт кантарион, идва мазничко, по-бавно попива, има дразнене на очите, ако неволно пипна лицето и после около очите пренеса. Не съм чела какво му е предназначението и свойствата, купих си го от Истанбул, турски производител. Някой има ли опит с такова масло?

ПП
И ние имаме проблем с "гъша кожа", преди това бе атопичен дерматит. Не ми дава да й мажа кожата с масла, но ползва атопи контрол на еусерин омега 10 лосион тяло.

ПП2
Маслото от тамян значително помага при разранявания, зарастване на ранички, изгорено, порязано, така че очаквам и при атоп. дерматит да помогне. Имаме вкъщи масло от тамян, взето от производителя.

Последна редакция: вт, 14 яну 2020, 23:21 от *Камея

# 177
  • Мнения: 47
Зимно време ползвам шипково масло за лице.
Много е хубаво.

# 178
  • Мнения: X
Да се включа и аз - здравейте! Simple Smile
Ползвам за лице Шипковото масло на WoodenSpoon, в комбинация с крема им от семена - брутално действат тези неща на моята кожа и съм супер доволна. Маслото им е повече от прекрасно.
За детска "гъша кожа" препоръчвам масло от невен. Моят две годишен син се бори с пробема откакто е на 6 месеца, защото го объркаха с АД, но се оказа това. Редувам чист невен с крема на Веледа, който е пак с невен и вече си има типичната гладка бебешка кожа. Много бързо повлия тази комбинация.
За косопад: тривитаминол + жълтък + рициново масло + кокосово. Мажеш в корените, слагаш шапка и т.н. По време на кърменето от огромната ми гъста коса падаха парцали...сега е пак дълга и гъста.
Дано съм била полезна Simple Smile

# 179
  • Мнения: 1 502
Здравейте дами,
Снощи пробвах да си почистя лицето с кокосово масло, изцяло разтвори грима и не ми пареше на очите, но ми се иска да го смеся с още едно примерно, за да стане по-лесно за нанасяне. Търся препоръки за комбинация.
Почиствам като втривам и масажирам с ръце, без памучен тампон. Кожата ми е по-скоро нормална към суха.

Скоро ми свършва серума за лице и искам да се върна отново към шипково масло ( спрях се на алтея този път ) и въпросът ми е дали има пряко отношение към тониците с киселини ? Мога ли да използвам шипково масло, след като съм ползвала AHA,BHA киселини на лицето ?

Благодаря Blush

Общи условия

Активация на акаунт