Голямата тема за малките масла - 22

  • 51 965
  • 750
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: X
Tual, опитай масло от бадем или кайсия. И аз съм с нормална към суха кожа. Ползвам и шипково масло, но както казах на друга марка съм по-доволна.

# 181
  • Варна
  • Мнения: 7 702
 Кокосовото масло не е никак добра идея като грижа за лице. С един от високите комедоногенни индекси е.
 Няма драма с коселинните тоници и маслата. Ползвам гликоловия на Ординари и след него масло от марула или облепиха под хидратора вечер-добре ми се отразява.

# 182
  • Мнения: 1 502
Кокосовото масло не е никак добра идея като грижа за лице. С един от високите комедоногенни индекси е.
 Няма драма с коселинните тоници и маслата. Ползвам гликоловия на Ординари и след него масло от марула или облепиха под хидратора вечер-добре ми се отразява.

Знам, че не е подходящо кокосовото, но ако е само за измиване в студените дни дали пак е проблем?
И аз ползвам тоника на Ординари и няколко пилинга с киселини, ще видим как ще се отрази шипковото.
Преди съм взимала от Зоя шипково масло, както писах сега на Алтея.
Като хора, изпробвали повече марки бихте ли казали кое е най-доброто шипково на пазара?

# 183
  • Хасково
  • Мнения: 56


Знам, че не е подходящо кокосовото, но ако е само за измиване в студените дни дали пак е проблем?
И аз ползвам тоника на Ординари и няколко пилинга с киселини, ще видим как ще се отрази шипковото.
Преди съм взимала от Зоя шипково масло, както писах сега на Алтея.
Като хора, изпробвали повече марки бихте ли казали кое е най-доброто шипково на пазара?

Според мен между това на Зоя и Алтея - по-доброто е на Алтея, вече втори път си купувам от него, от това на Зоя сякаш ми оставаше тънък жълто-оранжев слой и не попиваше много добре.

# 184
  • София
  • Мнения: 3 778
Здравейте, момичета!
Прекрасна темичка. Честох доста в началото, но има много мнения основно за грижата за косата. Ще съм ви благодарна, ако ми помогнете, защото от една седмица майка ми има голям проблем с дегримьора - пробва няколко почистващи продукти за лице, но явно е направила алергия и очите й се подуват страшно.
Два пъти пробва да чисти грима със зехтин и нещата се нормализираха. Но сега търсим и друго масло, с което може да се маха спирала, сенки и т.н.
Кое масло би било най-подходящо за човек с много чувствителна кожа на лицето?

# 185
  • Мнения: 5 386
Не на всяка кожа кокосовото се отразява с образ. на комедони. Моята е нормална със сухи бузи и не образувам, съответно не чистя черни точки, а ползвам всякакви масла, вкл. и кокосово понякога, редувам различни, смесвам. Така че, може да се опита и да се види как се отразява.
Като казахте невен, се сетих за стария дом. мехлем за раздразнена кожа - настойка от цветове невен в зехтин за 40 дни. Все се каня да го направя, но... екологично чисти невенчета нямам, около нас в градинките пред блоковете има и сега цъфнал невен, но не е чист.

# 186
  • Мнения: 667
От шипковото масло ставам ярко оранжева Joy, кожата ми е мн бяла и си личи, затова пробвах вечер, но резултата е жълта възглавница. Така ми се иска да си го ползвам, а все не му намирам времето.
Малко ще се отклоня в друга посока сега, някой знае ли с кое етерично масло се успокоява ПМС и главоболие. Не ми се пият хапове, а това продължава с дни Confused

# 187
  • Мнения: 1 502
От шипковото масло ставам ярко оранжева Joy, кожата ми е мн бяла и си личи, затова пробвах вечер, но резултата е жълта възглавница. Така ми се иска да си го ползвам, а все не му намирам времето.
Малко ще се отклоня в друга посока сега, някой знае ли с кое етерично масло се успокоява ПМС и главоболие. Не ми се пият хапове, а това продължава с дни Confused

Има го този ефект при шипковото масло, но след като попие не остава нищо по лицето. А и се маже само вечер поради фоточувствителност, а на следващия ден - слънцезащитен фактор.
Според мен изчакай да попие хубаво и никога не нанасяй през деня.
За ПМС знам за масло от тамян, но никога не съм пробвала Simple Smile

# 188
  • Edinburgh-UK
  • Мнения: 685
От шипковото масло ставам ярко оранжева Joy, кожата ми е мн бяла и си личи, затова пробвах вечер, но резултата е жълта възглавница. Така ми се иска да си го ползвам, а все не му намирам времето.
Малко ще се отклоня в друга посока сега, някой знае ли с кое етерично масло се успокоява ПМС и главоболие. Не ми се пият хапове, а това продължава с дни Confused
За главоболието и ПМС ползвала съм мента и лимоново олио .

# 189
  • Варна
  • Мнения: 7 702
За ПМС и всякакви женски дискофморти вечерна иглика ама капсули,че маслото мирише кошмарно  Sick

Последна редакция: чт, 16 яну 2020, 23:56 от prinzesata

# 190
  • Edinburgh-UK
  • Мнения: 685
Да,и вечерна иглика .Забравих я нея .Дори вмомента я пия

# 191
  • Мнения: 5 386
Не за болки, а за регулиране на МЦ пия капсули Prim Bоrago oil, т. е. масло от пореч плюс масло от вечерна иглика 13,80 лв. при промоция. При болки  не зная.

ПП Дават го и при болки, а и за ред други:
Скрит текст:

Последна редакция: пт, 17 яну 2020, 09:40 от *Камея

# 192
  • Edinburgh-UK
  • Мнения: 685
Някой ползвал ли е лимоново олио за почистане на лице ?

# 193
  • Мнения: 15 317
Лимоновото олио/масло е етерично такова. Аз не бих го ползвала директно на лицето. Първо трябва да се разреди добре в базово масло. И все пак най добри масла за маслено почистване са базовите. С етеричните трябва да се внимава, може да предизвикат алергична реакция, зачервяване, дори изгаряне. Те са по подходящи за локално третиране на проблем. Силно разредени в базово масло могат да бъдат използвани, просто трябва да се следи как реагира кожата. Аз бих внимавала.

Пп Ако "лимоновото олио" е готов продукт в който етеричното масло е вложено като бленд в базови такива, тогава мисля, че производителя е помислил и дал предписание как да бъде използвано.

# 194
  • Мнения: 8
Здравейте, купих си масло от чаено дърво на фирмата "Florame", но не откривам мнения за маслата на тази фирма. Ако някой е ползвал от нейните масла, ще се радвам да сподели мнение.

Общи условия

Активация на акаунт