90 - дневна диета - тема 370

  • 44 206
  • 752
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 7
Здравейте и Честита нова година!
Тъй като за една година неусетно качих към 25 кг...от заседяване и ядене на доста сладко реших да търся поредната диета. Уж щях да започвам Японското чудо - нищо не направих, мотивацията много ми бяга, защото трябва да готвя и за приятеля ми и това доста ми пречи честно казано, също така обичам да готвя като цяло и обичам и да си похапвам...Та от много чудене реших да пробвам 90дд, поне мисля, че ще ми е по-лесно и готвенето за моя приятел(надявам се да съчетая нещата). Та да не ви отегчавам още - мисля от утре да започна и да видим до къде ще я докарам.
Успех на всички!

# 121
  • Мнения: 328
Мисля отново да почна тази диета.Преди не я довърших от чиста доза лакомия.Лесно се изкушавам ,но като си водя дневник е по добре ,защото има кой да ме сръчка да се придържаме към режима.Тежа 65 кг и съм 175 .Ужас.Напълнях след като спрях вегетарианството
Вчера първи ден
Белтъчини
Закуска ябълка
Обяд извара с кисело мляко
Вечеря пържола
Днес втори ден варива
Закуска
Круша
Обяд киноа със салата цвекло и моркови
Вечеря киноа с магданоз.

Имам запитване морковите съдържат ли скорбиала

# 122
  • Мнения: 445
Морковът е неутрален зеленчук.

# 123
  • Мнения: 444
Мисля отново да почна тази диета.Преди не я довърших от чиста доза лакомия.Лесно се изкушавам ,но като си водя дневник е по добре ,защото има кой да ме сръчка да се придържаме към режима.Тежа 65 кг и съм 175 .Ужас.Напълнях след като спрях вегетарианството
Вчера първи ден
Белтъчини
Закуска ябълка
Обяд извара с кисело мляко
Вечеря пържола
Днес втори ден варива
Закуска
Круша
Обяд киноа със салата цвекло и моркови
Вечеря киноа с магданоз.

Имам запитване морковите съдържат ли скорбиала

Тежиш 65, висока си 175 и почваш диета?
Шегуваш се, нали?
Колко искаш да свалиш и защо?
Че и ужас казваш, че е...
С тази диета се сваля доста, ако имаш какво да свалиш.
В твоя случай само може да си навредиш, ако сваляш.
Ако не се чувстваш ок в тялото, започни фитнес, за да се стегнеш, но не прави диети.

# 124
  • Мнения: 328
Мисля отново да почна тази диета.Преди не я довърших от чиста доза лакомия.Лесно се изкушавам ,но като си водя дневник е по добре ,защото има кой да ме сръчка да се придържаме към режима.Тежа 65 кг и съм 175 .Ужас.Напълнях след като спрях вегетарианството
Вчера първи ден
Белтъчини
Закуска ябълка
Обяд извара с кисело мляко
Вечеря пържола
Днес втори ден варива
Закуска
Круша
Обяд киноа със салата цвекло и моркови
Вечеря киноа с магданоз.

Имам запитване морковите съдържат ли скорбиала

Тежиш 65, висока си 175 и почваш диета?
Шегуваш се, нали?
Колко искаш да свалиш и защо?
Че и ужас казваш, че е...
С тази диета се сваля доста, ако имаш какво да свалиш.
В твоя случай само може да си навредиш, ако сваляш.
Ако не се чувстваш ок в тялото, започни фитнес, за да се стегнеш, но не прави диети.

Здравей ,преди празниците т.е. някъде към октомври тежах 58 кг.Като най си се харесвам на 55 .Минала съм през веганство,вегетарианство,прескетарианство,ниско ваглехидратна високо протеинова диета.Проядах наново месо и много тестени неща .За 2-3 месеца качих 7-8 кг.Което си е доста за такъв период.Тренирам 3 пъти седмично денс аеробика ,не фитнес че от него заприличвам на борец.И въпреки това пак си качих килограмите.
Днес въглехидратен ден
З 2 банана
О Мисля за филия с лютеница или крекери
В Спагети с доматен сос и черен шоколад

# 125
  • Мнения: 1 951
Здравейте Simple Smile Преди доста години, точно 7  Crazy, правих 90-дневната диета. Тогава свалих 25 килограма. Не в рамките на тези 90 дни, де, а и в последствие спазвайки принципа на хранене в режима. За тези отминали години всичко си беше ОК, поддържах килограмите без особени усилия. Последната година, 2019, обаче нещата малко излязоха от контрол. Моя си е вината, заседях се повече, хапвах повече и нережимно и лека полека качих близо 10кг. за една година.
Сега отново съм в редиците, мотивирана и нахъсана  Laughing
Включвам се, за да кажа нещо ужасно вкусно, което направих за днешният въглехидратен ден и което досега не съм приготвяла.  Постна баница с праз
Освен праз сложих и няколкото изостанали от Бъдни вечер сухи чушки и малко сушени домати. И стана...да си оближеш пръстите.
Надявам се и този път да успея с режима.
Ще ви чета редовно и ще се вдъхновявам от вас Simple Smile

# 126
  • Мнения: 328
Вчера плодов ден
Ох там вече малко се попрецака диетата.В смисъл количествено за целия ден
50грама ядки микс сурови
1 килограм мандарини
5 банана от по малките
Една глава броколи около половин кг
3 връзки магданоз
Две ябълки
Една краставица малка
Днес белтъчен ден
З два банана
О три варени яйца с извара
В мисля си за нещо с месо или трябва пак да е яйца с млечно

# 127
  • Мнения: 508
Здравейте!
Екатерина, не е задължително вечерта също да си на яйца или млечни, може и на месо. По принцип казват, че не е добре да се смесват различни групи белтъчини. Т.е.  ако ядеш млечни за обяд, не е добре да ги смесваш с яйца, риба, месо. Но разбира се понякога се случва да направиш изключение, но по-добри резултати се постигат когато не ги смесваш белтъчините. А ако на обяд си яла мляко не е никакъв проблем вечерта да ядеш месо, но към порциите си сложи задължително някаква салата и зеленчуци неутрални.
Успех!

# 128
  • Мнения: 328
Здравейте,благодаря katelinka .
Минах през деня с варивата ,но бяхме на семинар т.е. само разни хапки,сандвичи,мини пици ,сладки ,торти и крем.Така се ядосах че не съм на въглехидратен ден.
Закуска само гола вода .Забравих да си взема плод
Обяд фъстъци не знам колко ама доста .Друго не намерих на масата което да ми става за диетата.
Вечеря вкусна леща
Обаче после бяхме на заведение поръчах си текила нарочно защото хич не я харесвам.И само си правех наздраве,но в
21:00 пак ядох фъстъци бях зверски гладна
Вчера въглехидратен ден
Закуска ябълка
Обяд две препечени филийки с лютеница.Май трябваше една ама.
Вечеря сладолед шоколадов на Рафи.Колко грама са три топки?И колко големи трябва да са?Черен шоколад 2 блокчета.
Офф забравих че пих и зелев сок някъде към 21:00
Днес плодов ден,но още не съм решила какво да е

# 129
  • Мнения: 508
Здравейте!
Екатерина, за обяд две филии с лютеница съвсем не е много. И както писах и в предишния си пост, включвайте салати към храната, която е допустима за деня. Важно е да ядете салати, защото те засищат и порциите от основното ядене няма да са много големи като си хапнете салатка преди това. А мисля, че не е необходимо да ви обяснявам и колко са полезни  салатите Simple Smile .
Успешен ден!

# 130
  • Мнения: 328
Здравейте.
Благодаря katelinka ,но като цяло ям на крак т.е.докато се придвижвам от едното до другото място- уча,работя и имам дете на 4 годинки .Ям седнала само за вечерята за  тогава ще включа салатите.Днес съм болна малко и почивам.
Вчера седми ден плодов
Ех какво ядене падна
4 банана от малките
70гр сурови ядки микс
300 гр фурми
3 портокала
Следващия път ще включа повече зеленчуци ,че с плодовете прекалявам.
Днес протеинов ден
З два банана
О пилешко бутче ,краставици ,пилешки бульон и филийка пълнозърнеста вита
В кисело мляко с извара или яйца

# 131
  • Мнения: 328
Вчера ми беше 10 ден варива
З два банана
О леща със салата зелена и филийка пълнозърнеста
В фъстъци и леща, салата ряпа
Ми знам че с фъстъците не трябва да се прекалява ама ми бяха на масата ...
11 ден въглехидрати
Закуската я пропуснах което го отчитам за грешка ,защото после бях зверски охладняла
Обяд 2лаваш това е вид арменски хляб без мая много плосък.
Пълен със зеленчуци зеле, домати ,краставици и много гъби .
Обаче стана 16  и бях гладна пък бяхме  на сладкарница и поръчах парче торта ама нямаше  посна торта избрах червено кадифе.А малкият ми си беше поръчал две топки сладолед ,но се заигра и аз и тях изядох.
Сега за вечерта ми остават двете блокчета шоколад ,а вечерта е дълга...........

# 132
  • Мнения: 328
Здравейте ,ден 12 плодов
З плодова салата .Да знам, че не трябва да смесвам плодовете до обяд ,но бяхме на хотел с полагаема закуска .
После след 12 часа 70 грама бразилски ядки сурови
100 гр фурми
4 банана
Салата домати със  зехтин  обаче имаше и сирене което се мъчих максимално да отстраня.
Един шоколадов бонбон ......пффф .Изкушението беше по силно.

# 133
  • Мнения: 12 987
Здравейте, момичета:) Правила съм преди години диетата и бях много доволна:)
Сега се записвам и ще питам от името на дъщеря ми:) На 18 е, има проблем с новопоявило се акне, установихме че е свързано с прекомерната консумация почти само на животински продукти- месо, млечни, яйца.
Искаше кардинална промяна и за да е стриктна иска да е на режим. Мисля че този е подходящ и балансиран. Има да сваля 4 килограма даже 3.
По- скоро търси пречистване и промяна на навиците.
Изникнаха въпроси:
Днес е на въглехидрати, колко да са макароните в сурвов вид 100 или 150 гр? Само с малко зеленук ще са ( чушка и патладжан) без салата, това ще и е обяда.
За вечеря общо 200 гр 100 сладолед и 100 бисквити ок ли е?

За утре за целия ден колко да са общо плодвете?
Чиа миже ли в плодов и колко? Подважда теглото на чиата от ядките нали?
Сушен плод без захар колко може?


Много въпроси, но се е амбицирала да е стриктна:)

# 134
  • Мнения: 7
Здравейте, нова съм тук!
От 6 месеца съм на режим отслабване, започнах с режима на Атанас Узунов, редувайки месец режим и седмица плодове. Свалих 40кг
Имам още 7 кг до целта си и съм решила да започна 90 дневната диета. Но имам няколко въпроса.
1. Белтъчния ден се яде пред 4 часа т.е закуска обяд и вечеря, а през бобовия е през три часа. На всеки три часа се яде нещо бобово ли?
2. През въгл ден храната не трябва да включва яйца например?
Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт