Дали искате да обсъдим това?

  • 3 406
  • 51
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 641
янита именно за това става въпрос - за легалното кандидатстване. Кои са добрите агенции, кои са добрите фирми. какви хора, с какви професии са си намерили добри работи...

# 16
  • Мнения: 2 641
темата ми не е да определя кои какъв е - бих казала че не ме вълнува
идеята ми беше да обменим инфо за добрите фирми, за добрите заплати, за добрите агенции /т.е. как можеш напълно редовно да стигнеш до тези фирми и местата които предлагат и през кои агенции или други места става това/
това дали ви се струва че може да стане?

# 17
  • Мнения: 1 937
Конкретно на въпроса на Anaise ...
Визирам мъжът си, който след обява на Hill International, във вестник Капитал, (която между другото аз му я предложих  Grinning) и след четири интервюта, едното от които в чужбина, започна работа за международна компания, не точно по специалността си (индустриален мениджъмн, инженер от МЕИ), но абсолютно по интерес и компетенции...
Добавям само, че говори 6 езика и си е категорично ерудит  bowuu

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
На въпроса, който задаваш, няма еднозначен отговор. За едни добра работа е една, за други - друга. Същото е за заплатите. Най-малко и разликата в градовете - в София - едно, в страната - съвсем друго.
Същото е като с лекарите - от един лекар ила недоволни и доволни пациенти. Няма на 100% от едното. Така и с агенции, фирми - всичко опира до човека и неговите амбиции.

За мен например средно висока заплата, при работа по специалността ми е задоволителна.
За мен не е толкова важна фирмата/организацията, колкото самата работа ...

А за теб?

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Ами ето сега гледах джоб.бг и немска ф-ма з търси търговски директор. 1500 евро заплата. Подай си докумените и къмсет. Парите добри ли са?

# 20
  • Мнения: 2 641
Ще ви кажа защо пуснах темата - има толкова списъци на лекари примерно в този форум......кой бил мошеник, кой бил супер добър........това са само субективни мнения, но те те ориентират все пак нанякъде.
Не може ли да има и такива списъци за фирми и хората за които е важно да се ориентират също по тях? Ето това ми е идеята, но хората които пишат трябва да са се мъчили сами да си търсят работа за да оценят какви усилия са нужни за това и защо изобшо повдигнах тема като пари, и т.н.

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
http://www.jobs.bg/f151167
ето кандидатсвай. Успех

# 22
  • Мнения: 2 641
виждам че отново визирате само мен...............ми аз споменах че на този етап ние не търсим работа.......исках да направим нещо добро за всички, но явно няма да го бъде..........

# 23
  • Мнения: 3 216
но хората които пишат трябва да са се мъчили сами да си търсят работа за да оценят какви усилия са нужни за това и защо изобшо повдигнах тема като пари, и т.н.

На тебе май ти харесва да повдигаш теми за пари http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=75469.0

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405

Интересна тема  newsm78, съжелявам, че съм я пропуснала  Crazy

# 25
  • Мнения: 2 641
кремена ти с какво живееш ако не е тайна? сигурно с любов ..........

# 26
  • Мнения: 1 937
И аз не разбирам, защо се заяждате с Anaise ...

Аз бих отговорила така: Не гледам сериозно на фирми, чиито електронни адреси носят разширения като abv.bg, например.

Големите фирми имат собствени HR отдели, но пък за високите позиции се доверяват на фирми като Hill International или Price Woter House Coopers и прочие...

Заплатите София-Пловдив и широка провинция са различни естествено, но и цената на живота е различна...

Международните компании не се съобразяват с това - лично наблюдение...

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
кремена ти с какво живееш ако не е тайна? сигурно с любов ..........

Важното е, че има любов ... Heart Eyes

# 28
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Ще ви кажа защо пуснах темата - има толкова списъци на лекари примерно в този форум......кой бил мошеник, кой бил супер добър........това са само субективни мнения, но те те ориентират все пак нанякъде.
Не може ли да има и такива списъци за фирми и хората за които е важно да се ориентират също по тях? Ето това ми е идеята, но хората които пишат трябва да са се мъчили сами да си търсят работа за да оценят какви усилия са нужни за това и защо изобшо повдигнах тема като пари, и т.н.
Би могло и да има подобни списъци но си мисля,че мястото им не е тук.Все пак това не е форум за работа нали така? Simple Smile
Ти от къде знаеш кой как се е мъчил? newsm78
ДЕянаЗ Авторката е преуспяла,почти винаги намеква как сама е постигнала всичко в живота си.Ами жива и здрава да е ама с това видиш ли аз съм постигнала толкова много пък ти..............доста детинско е.

# 29
  • София
  • Мнения: 4 867
и за агенциите не може да се отговори еднозначно. за различни "работи" търсиш различни агенции. ако се целиш във високите управленски нива, търсиш aims - по-точно те търсят теб. четеш оябви я в капитал, я в труд - според търсенето и възможностите си. държиш под око разните jobtiger, jobs.bg, econ.bg.....
ако дебнеш конкретен работодател, просто проверяваш страницата му два пъти на ден - да не изпуснеш момента...

Vili.P да се запознаем  Blush

Общи условия

Активация на акаунт