Пети клас 2019/2020

  • 23 182
  • 776
  •   1
Отговори
# 540
  • Варна
  • Мнения: 3 245
При нас олимпиадата е обявена за 8-ми декември. Възможно ли е цяла седмица разлика?
При нас също олимпиадите по БЕЛ и Мат са в този уикенд. Дъщеря ми ще ги изпусне, защото по това време ще е на републиканско състезание по плуване.

# 541
  • Мнения: 8 536
Наближава Коледа. Имаме да учим стихотворение на АЕ, и два проекта, както и стихотворение на РЕ.
 Стихотворенията са мъка за учене... Disappointed

# 542
  • Мнения: 4 204
Сина ми винаги е ревял много и определено не виждам промяна на настроенията но дъщеря ми, когато започна да се държи по подобен начин със смяна на настроенията скоро след това й дойде и първата менструация.
А така! Все съм се надявала, че има още време до това събитие, примерно- поне още 1-2 години, съпоставяйки с мен на времето. Но каквото такова, разбира се. Явно е крайно време да си променя нагласата.
За олимпиадите датите не знам, от началото на седмицата съм тежко на работа и продължавам без пауза в следващата, 12 дни без почивен ден, та се завъртам вкъщи нарядко и за малко и не съм ги запомнила от едно казване. Накарах я да ги запише на календара и като ги видя, ще кажа как е при нас.

# 543
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 674
ra2, така е.... за съжаление възрастта пада все повече в тези дамски неразположения. Не се чудят още с играчки ли им се играе или "майки ще стават?". Това по нейните разсъждения... Не ми е много приятно и силно се съмнявам, че някой ще сподели тук, ноооо това за мен беше най-трудния момент със съзряването. За момичешките майки бъдете готови, а пък за момчешките съм готова да науча тепърва. Малкия поне знае покрай сестра си за цикъла, болката и нервността 😂

# 544
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
Не бих казала, че чак толкова пада възрастта. И по мое време, преди близо 40г., периодът беше разтеглен м/у  3 и 7 клас, с основна концентрация в 5-6. Сега просто не е такова табу да се забелязва и не предизвиква неестествен срам у момичетата или тъпи коментари у момчетата.
Друг е въпросът, че съчетан с разни модни тенденции в дрехи, макияж и маникюр, понякога създава погрешно впечатление.

# 545
  • София
  • Мнения: 6 182
Я да попитам колко деца са запознати с Том Сийер и приключенията му? Тази сутрин се заговорих с моите деца. Петокласникът не го е чел и е срамота според мен. Осмокласничката го чете, но има съвсем смътни спомени, което не го разбирам. Явно не ѝ е било интересно. А може би и ние навремето сме гледали много филмчета, театрални постановки и т.н. с героите и затова са ми се забили. Но аз си спомням имената на Беки Тачър и Индинаеца Джо от тогава, а дъщерята не ги помни от преди 3 години. Дори интригата не помнеше каква е. А писа читателски дневник онова лято Joy

# 546
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
Сега ги попитах. Само стратегията как да накараш някого да ти свърши работата (боядисването на оградата) и рецептата за лекуване на брадавици с жаба помнят.

# 547
  • Пловдив
  • Мнения: 3 624
В първия момент изобщо не включи. После разказа определени неща ,които се сеща .Като цяло никакъв извод от книгата.Малко тъпичка била.

# 548
  • Мнения: 8 229
И двамата са чели "Приключенията на Том Сойер", големият и "Хъкълбери Фин". Не са ми подръка да ги питам какво си спомнят, но определено точно тези книги не са предизвикали в тях същите вълнения като в мен преди години.

# 549
  • Мнения: 2 418
Том Сойер и Хъкъл Бери Фин-класика за мен,но уви не и за синчето.Преди година,две, беше много запален да чете книги и аз с огромен ентусиазъм и хъс му я взех от библиотеката.Изчете всичко,ноо само за да не ме обиди ,каза,че не му е интересна и всичко било измислица.До ден днешен предпочита да чете енциклопедии,биографични книги и тем подобни.Минахме през какви ли не жанрове,но не са му на сърце,явно го привличат реалистичничните сюжети.

# 550
  • София
  • Мнения: 6 182
bobsi81, май и моето малкото е такова. Исторически, енцикопедии и биографии. Явно си имат други интереси и вкусове децата.

Сутрешният ни разговор започна от някаква математическа задача, в която имаше участник Незнайко. Петокласникът се възмути, кой нормален родител би си кръстил детето Незнайко. Обясних, че има такъв герой от руска книжка. И той каза: "Сигурно е тъпа с герой който се казва така" Grinning

# 551
  • Пловдив
  • Мнения: 1 854
Том Сойер не ѝ беше особено интересна, но Незнайко и Карфичка си ги помни и харесва и до сега Simple Smile
 Предпочита книги с интересна история, ако може и малко драма, дори малко тъга. Може да се разплаче, ако чете нещо красиво написано, макар и тъжно, но трябва да е вълнуващо. На разни анимета и манги също много емоции влага Simple Smile Енциклопедии така и не хареса. Различни са децата ❤️

# 552
  • Мнения: 3 416
Моят не ги е чел. И аз не съм. Не ми е драма.
Бих се радвала, ако чете изобщо нещо, но уви.

# 553
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 674
Мойте деца определено не обичат да четат задължителната литература, както и аз. Том Сойер го има в в нашата библиотека, но не съм сигурна, че са го чели. Интересуват се от друга литература, основно Ботев и Вазов, постоянно ги препрочитат и знаят наизуст 🤔
Тези "фантасмагории" като Том Сойер, Ян Бибиян, Бай Ганьо не са им на сърце и няма как да ги накарам/мъча да ги прочетат.

# 554
  • Сф
  • Мнения: 10 666
И на моята не и се чете.Мислех също, че Т.Сойер ще я грабне- нее.Едвам, едвам Емил от Льонеберя.И тя и била тъпа.А пък имахме в задължителната " Хвърчащата класна стая"- абсурд.Мисля, че има 1 прочетена книга лятото и тя е биографичната на Юсеин Болт.
Обаче сега в новото у - ще г- жата е крайно взискателна и ще и се наложи да чете със сигурност.
Забравих да спомена Хитър Петър- едвам прочете 10 разказчета ( по 10 реда знаете) и каза, че нищо не разбира и е мега тъпотия. Как ще четат "Под игото"- не знам.
За сметка на това, телефона не се пуска.Но пък поне и помага за езиците, които учи.Там виждам голям напредък,  а не вярвах че ще догоним.

Общи условия

Активация на акаунт