Пети клас 2019/2020

  • 23 164
  • 776
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: X
По литература сме с учебника на Просвета, на Анубис ни е по Човекът и природата.

wild_poppy, какво се случва във вашето училище?

M_I_A, аз на моята девойка й бях казала да казва на госпожата, ако някой я тормози. Та по този повод бяха водили един неин съученик при психолога заедно с родителите му, майка му още ми се сърди (прави се, че не ме вижда). Но имаше незабавен ефект.

# 106
  • Мнения: 8 952
Боже, да се успокоя, че не само мойта дъщеря нареди 4-ки и 3-ки..... Направо ме е срам да го споделя.
Вчера се прибра с тройка на контролното по География. А уж заедно преговаряхме и съм сигурна, че поне основните неща ги знаеше. Предполагам, че е имало трудни въпроси относно мащаб на картата, меридиани и паралели /имаше такива в учебната тетрадка/. Но така или иначе не сме виждали контролното, защото не им е върнато. Родителите се ядосахме заради това - необходимо е все пак децата да видят къде са сгрешили и кое трябва да учат повече.

Вчера разговарях с доста родители и установих, че положението е идентично. Ниски оценки.

Говорих дори и с предишната класна и тя каза, че така ще е - трудно в началото, много за учене, да помагаме и да надзираваме. Ами ние го правим, ама...

И на мъжа ми разказах какво сме говорили, защото с него вече имаме пререкания относно ученето на дъщерята. Той смята, че аз я оправдавам прекалено много, но в действителност не е запознат с учебния материал, освен по математика. Той е готов да започне с всякакви наказания, а аз смятам, че още  е рано за наказания - нека дадем един известен период от време да видим как ще потръгнат нещата. Ядосва се, че била разсеяна. Ами такава е. И аз я виждам. Но не знам някакъв начин да накараш някой да е по-малко разсеян...

# 107
  • София
  • Мнения: 3 060
Здравейте, поизпуснах ви малко, но да се запиша в новата тема.
И при нас са влезли в серията тестове по всичко - направиха по БЕЛ, утре по математика, в петък - история, другата седмица - география и ЧП. За сега само историята върви плавно, но да видим какво ще стане на контролното. То уж и по БЕЛ беше сравнително усвоен материалът, прави в къщи упражнения, каквото трябва, само при писане на текст е трудното, но при тестово изпитване трябваше да се справи по-успешно. Еми 4. Какво чела, къде бляла, на някои въпроси съм сигурна, че не е вникнала какво се иска.
По ЧП терминологията също куца. Определения не може да скалъпи сама, ако се опита, започват да звучат като от детска книжка Sad
Интриганти има навсякъде, трябва да се научат да ги познават и заобикалят. Но е много неприятно деца да "го практикуват" това подмолно поведение, пък и да обясниш на необременен, че то съществува...
wild poppy, дано всичко се нареди благоприятно!

# 108
  • София
  • Мнения: 23 096
Аз за 5ци се тръшкам и с мъжа ми се караме на дъщерята, но засега само на входните нива има.
Онзи ден правихме проект по английски със забележителности на града, в който си роден. Мъжът ми направи колаж със снимки и ги принтира на много голям картон, а детето залепи описание към всяка снимка. И после се прибра разочарована, че госпожата нищо не казала като го видяла. Тя си е свикнала с предната им госпожа, която много ги хвалеше и насърчаваше, и сега й обяснявам, че се е приключило с този етап на обучението й, и че тепърва доста разочарования й предстоят.

# 109
  • Мнения: 4 393
Моята има 2-ка за без домашно.
Няма вече компромиси, смятат ги за големи и може би така е редно.

# 110
  • Мнения: 8 230
Отчитам като положително, че класният им в началния етап не подаряваше оценки, а пишеше реални такива.
В момента дребният има само една петица и една четворка на входните съответно по БЕЛ и английски. По английски беше омазал електронния тест, но и този формат на изпитване чрез Moodle платформата му беше непознат, а по БЕЛ входното наистина беше изключително трудно. Останалото е шестици. Наблюдението ми дотук - всички деца от класа, които бяха с шестици и петици до четвърти клас продължават по същия начин и сега. Няма спад в успеха при тях поне засега.

# 111
  • София
  • Мнения: 1 902
В начален етап повечето оценки бяха от тестове,та не мисля,че някой е подарявал

# 112
  • Пловдив
  • Мнения: 1 854
Някой питаше за учебника по литература - ние сме на Анубис.
Момичешките интриги са много грозна картинка. Завиждат си, говорят зад гърба на другата, лъжат, и куп други мръсни номера. Ако има две приятелки и се появи трета, се започва ревност, лъжи, настройване... При момчетата като че ли няма такова нещо. При тях има борба за лидерство в класа, но надпреварата изглежда честна, без подмолни игри.
Моята дъщеря също е разсеяна, вълнуват я неща, различни от уроците, но координира нещата 🤭 Примерно може да играе на телефона на игричка от тези бързите за рефлекси и да ми разказва някой урок 🤔 А аз само като я гледам и се изморявам.

# 113
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 867
Май само при нас темпото е лежерно. Не ми харесва така. Имам чувството, че се е отпуснала, а само шестици ми носи. Започвам да се притеснявам.

# 114
  • Мнения: 8 952
Май само при нас темпото е лежерно. Не ми харесва така. Имам чувството, че се е отпуснала, а само шестици ми носи. Започвам да се притеснявам.

Ъъъъ.... за какво ще се притесняваш, извинявай?!?!

За мен лежерното темпо е правилния подход.
Претоварването с домашни далеч не води до добри резултати.

От темата оставам с впечатление, че подходът на учителите е различен. То и няма как да е еднакъв, де.
Ние явно сме изтеглили късата клечка....

# 115
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 867
Май само при нас темпото е лежерно. Не ми харесва така. Имам чувството, че се е отпуснала, а само шестици ми носи. Започвам да се притеснявам.

Ъъъъ.... за какво ще се притесняваш, извинявай?!?!

Притеснявам се, защото си я познавам. Grinning Тя е разсеяна, отявлено мързелива на моменти и неамбициозна. Винаги следва линията на най-малкото съпротивление. Вчера й хвърлих поглед, докато пишеше домашното по математика - изобщо не се замисля дали НОК и НОД се търси, изчислява си каквото си реши. Знам, че има пропуски, а ми носи само шестици. Не се връзва.

# 116
  • София
  • Мнения: 4 560
Моята уж разбира материала. Препитвах я този уикенд много набързо. И при тях ще има контролни, та ще видим дали наистина е така.
С природата е ок, там  някак навръзва нещата логически. Но обществото ще е ад - виждам я как чете урока и как нищо не остава в главата ѝ.

# 117
  • Мнения: 2 114
Попи, звучи стряскащо...и много притеснително. Как така потрошени?! Сигнал до полиция или телевизия поне?!
Аз да питам по колко часа имат децата дневно? При нас нещата започнаха да излизат от нормите според мен. В повечето дни имат по 7 часа, от миналата седмица и по 8.
Води ли се при вас редовно ел.дневник /пополват ли се план графици за материала, дати за писмени изпитвания, забележки/?

# 118
  • София
  • Мнения: 12 409
Децата са много агресивни, факт.
Аз продължавам да се оплаквам само от музиката. Другите предмети са супер, но тези ноти ще ме довършат.
Ние имаме по 7 часа.

# 119
  • Мнения: 9 776
Даже имаха един ден с 5 часа, но след поредната смяна на програмата вече са по 6, един от дните - 8 /с часа на класния и допълнителният по физическо/.

Общи условия

Активация на акаунт