Пети клас 2019/2020

  • 23 230
  • 776
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 9 776
polin_a И аз бих се обърнала към класната и родителите. Интересно ми е каква е реакцията на майката.

В класа на дъщеря ми няма засега такива прояви. На родителската среща всички учители бяха във възторг от децата. Дано да продължи така, макар че пуберитетът не прощава.

Реакцията беше, че и стана супер неудобно. Познаваме се. После и бащата звънна на ММ да се обяснява. Предполагам, че днес детето се е извинило. Няма да мълча и да търпя, само това знам със сигурност.

# 571
  • Мнения: 8 954
Брех, започвам да се озорвам да следя материала по математика.
А класното ни щяло да бъде на 12.12.
Чудя се дали не е малко рано. Все пак имат после цял януари да учат.

Тази седмица ще се отдам на срещи с учители. След малко отивам да се видя с учителката по математика.
Интересно ми е какъв ще е методът на оценяване. По различните предмети. Дъщеря ми няма до момента нито една оценка от устно изпитване. Всичко е само от тестове. Егати системата...

# 572
  • Мнения: 1 710
На родителската ни казаха, че е рано за класни все още. Но затова пък през кратък период имат контролни по математика. Учителят явно държи да е сигурен, че няма пропуски и честичко ги проверява. До сега са правили 4 контролни, утре е петото.
По БЕЛ положението е аналогично. Преподавателката още на първата родителска каза, че няма да допусне неин ученик да пише с грешки и всяка седмица, без изключение, им прави мини контролни - бърза диктовка, или просто сложни думи за проверка на правописа, тест, или къс преразказ. По БЕЛ знам за 6 оценки, а някои дори не са нанесени още, така че може и повече да са.

Устните изпитвания за сега са по история, ЧП, музика. Другите са от тестове и писмени работи.

# 573
  • Мнения: 8 558
И нашето класно по математика е на 12.12. До сега дъщеря ми има само две оценки, което е супер малко. Домашни не се проверяват вече не само по математика, а по всичко с изключение на БЕЛ. И познайте дали се пишат?! Направо полудявам и ме хваща яд. Като няма контрол и обратна връзка с учител, родителя нищо не може да направи.

# 574
  • Мнения: 318
Оф и нашето е на 5-ти класното по математика .Олимпиадата по БЕЛ и тя беше насрочена за 5-ти но я премесиха за 4-ти. Отделно на 5-ти кмета на Бургас щял да ги награждава за медалите от участия по математика.А за утре имаме контролно по БЕЛ. Тази седмица ми идва вече в повече всичко.А забравих след кмета сме и на клуб по роботика .

# 575
  • Мнения: 9 776
Е кой кат'' нас - утре е класното по БЕ. Госпожата им е дала насоки - трансформиращ преразказ от името на герой.
По математика не съм сигурна кога е.

# 576
  • Мнения: 527
Ние утре имаме контролно по математика.На 16 класно имаме 4 отценки,все от от контролни

# 577
  • Мнения: 1 738
И ние с класно по БЕЛ в сряда. Рано ми се струва, но пък по-малко материал за учене.
Иначе оценки по БЕЛ, Математика и английски има по 5-6 броя. По останалите предмети по 2-3 броя. Чакам ваканцията с нетърпение. Изморена съм много от 5 клас.

# 578
  • Мнения: 2 419
При нас класните са седмицата непосредствено преди ваканцията.По БЕЛ има 3 оценки,по Мат.-две,от контролни.По разказвателните няма оценка от усто изпитване,всичко е от тестове.
Да,за момичета иде реч ,в 5-ти клас.(за ритници и чупене на яйца в главите им).

# 579
  • Мнения: 527
И аз съм много уморена от пети клас и конкретно от математиката

# 580
  • Майничка
  • Мнения: 12 595
Две класни в една седмица не е много редно. Поредността би следвало да е като поредността в учебния план.

# 581
  • Мнения: 1 625
Класно по БЕЛ на 17.12, по математика след ваканцията. По БЕЛ има 5 оценки, повечето от тестове и за участие. По МАТ - 4 от тестове. По разказвателните има по 1 оценка от тестове. По тях въобще не ги изпитват устно. Днес правиха поредното контролно по мат., в петък - по история.

# 582
  • Мнения: 2 419
Две класни в една седмица не е много редно. Поредността би следвало да е като поредността в учебния план.
Мога ли да го успорвам?Много често се правят контролни и тестове по 4 на седмица,а сега и две класни,едното в понеделник,другото в сряда,а като нищо ще им натресат и тест по някой от др.предмети.Много разпиляно е цялото това нещо и все не стига времето за подготовка по даден предмет.Радвам се,че предимно 5  и 6 изкарва,но с цената на ......еми много неща!

# 583
  • Сф
  • Мнения: 10 673
И аз съм много уморена от пети клас и конкретно от математиката
Хах, а разгледа ли учебника докрай? Чакат ни още по- тежки времена.Аз сега видях че има отговори и примери в учебника.Карах по спомен. И решавах половин час една проста задача с ябълки.Накрая се досетих за правилото.
Но всеки час , нов урок. А упражненията от учебника, кога?Обяснят криво ляво в час, кой разбрал, кой не , дадат домашно от тетрадката и дотам!Всеки да се оправя как може! Моите родители са с такива далечни професии и никога не са сядали да ми решават задачи.Въпреки това, имах все 5 ци в елитно у-ще в Сф.Научавах оттам.
Завършила съм икономика, но обема на материала ме плаши!
Може и от учителя да зависи, обаче мисля масово децата се затрудняват! Не ни стига времето!

# 584
  • Мнения: 8 558
По наше време след всеки урок с нови знания имаше и урок с упражнение, след това урок с упражнение на целия раздел. А сега за децата всеки урок е с нови знания. Няма време за упражнения и улягане на материала. Затова още от пети клас се почва с частните учители и школите. Disappointed

Общи условия

Активация на акаунт