Пети клас 2019/2020

  • 23 237
  • 776
  •   1
Отговори
# 630
  • София
  • Мнения: 4 563
То за двойка по ИТ, по-скоро вина има учителя, че не ги е научил достатъчно или не ги е стимулирал да прочетат учебника. Тоя предмет е много нов за децата и ако не им е обяснено добре трудно биха се справили с теста. Виж първо какво е сгрешила и тогава взимай такива крупни мерки.
За съжаление не е само това... Далече съм от мисълта да си имам робот, който да носи само отлични оценки.
Но има едно 'но'.
Системно не се чете, чака ме да й 'помогна' за домашните без преди да си е направила труда да си прочете текущия урок. По няколко пъти питам дали има нещо за домашно (особено събота/неделя), дали иска нещо да пита - няма. Сеща се в 8 вечерта, че има да дописва. Ами не може цял следобед да блее пред тв/телефон или да ходи на гости при приятелки, после вечера да мине за 15 мин домашните по всичко и накрая да ми обяснява какви гадни контролни им били давали.
Още е рано да й отпусна края. То че по  някое време точно така ще стане - ще стане, но няма да е точно сега.

# 631
  • София
  • Мнения: 982
Та нашето "късметче" иска NURF.
Ако е само NErf, а не Nerf Fortnite, ето тук има бюджетен - https://www.amazon.co.uk/Nerf-N-Strike-Elite-Jolt-Blaster/dp/B00 … 2C169&sr=8-15

# 632
  • София
  • Мнения: 6 178
По отношение на подаръците. До миналата година и при старата класна купуваха еднакви подаръци за всички деца. За тази още не съм чула нищо.

Не залитайте по идеите, че всички момичета харесват лъскави шарени чанти и аксесоари за коса.
Опита ми е само с по-големия ми син, при който така се разменяха подаръци през годините. Трудно е като не познавате детето и интересите му. Ще ви дам примери за подаръците, които е получавал и от които редовно е бил разочарован: шампоан, чаша FCB (не всички момчета се интересуват от футбол, а тези които се интересуват може да имат други фаворити), поларена блуза няколко номера по-голяма, която му стоеше като рокля, порцеланов буркан с коледни мотиви от магазин за левче с малко шоколадови бонбони. 
Ако бяха книги, като но сина на M_I_A, щях аз поне да бъда доволна. Нейното предложение за дървения пъзел е хубаво.
То може и моят избор за подаръци за другите деца да се е приемал не много добре, но обикновено съм избирала настолни игри като Румикуб, Въображение, IQ Box.

# 633
  • Мнения: 527
Хора пак мрънкам но немогат вече.Тъкмо зацепихме горе долу математиката и днес пак ,,част от число,,,.Ами не разбрал попитал госпожата казала да си слушал.И сега аз събирам сили и гледам учасе за да обяснявам за пореден път.Направо несе издържа вече ..

# 634
  • Сф
  • Мнения: 10 677
Ааа, моята снощи зацепи дробите, но имаше всеобщ семеен скандал.Утре няма мат и днес ще дишам.Упражнявали са се и в клас, заради контролно ли класно в понеделник.А домашно са имали 5 деца, другите преписали от нея, издигнах се! Обаче г- жата, тази трижде проклета г- жа!- изобщо не проверява домашни! При господина оня ден, масово е вдигал деца и от 10 едно е отговорило че се слага общ знаменател, смятатайте за какво иде реч..За уикенда си взимам уиски и продължава м борбата.

# 635
  • Мнения: 527
Нашия тати и той полудя.Започна с дежурните въпроси,защо ходиш на училище,кога ще започнеш да слушаш в час.А малкия стоя споя че като се развика че нямал вина че и ние не знаем задачите .На нас се бил метнал.Да идва ваканцията че изтрещяхме

# 636
  • София
  • Мнения: 982
Снощи дружно решавахме тримата задачи Simple Smile Не ни се беше случвало до сега. Ей тия дроби и системи уравнения ще ги сънуваме още дълго време. Добре, че свърши раздела.

# 637
  • Мнения: 9 776
Оф, като ви чета... Синът ми си пише домашните по математика на занималнята с госпожата. Подозирам, че просто преписва, но поне вечер с тоя предмет не се занимавам. Не ща да мисля колко е разбрал задачите.
Иначе след биг-скандала покрай БЕ взе да влиза в релси.

# 638
  • Пловдив
  • Мнения: 1 855
Подкрепям мнението, че не всички момичета харесват блестящи и лъскави неща. Купува се подарък за точното момче или момиче според интересите му. Трябва все пак да са се опознали за 2-3 месеца.
На нас ни се падна момче - поръчахме смарт колонка и значки на Star Wars.
M_I_A, аз бих взела бюджетен Nerf, щом това иска детето. Поне ще получи това, което иска и няма да е разочаровано. Подарявали сме безумни подаръци, като например плюшена играчка еднорог за 10-ти рожден ден, но това искало момичето, пък нямало как да го получи от родителите, защото била голяма Smiley

# 639
  • Пловдив
  • Мнения: 3 624
А аз дочаках първата двойка на момата по ИТ. Спирам тв, прибирам нейния тел и давам тел с копчета (една нокиа) за неопределено време. Явно с молби и уговорки няма да станат нещата.
Не бих наказала детето и за пет двойки по ИТ,ако нямат зала и компютър.Моята миналата седмица разказваше урок със затворени очи и в ръката си държеше въображаема мишка.Урокът беше за поща.Е съжалявам ,ама тя се справя прекрасно на компютъра-може да получи,да оговори на мейл,да го препрати,да прикачи файл,да го прати на няколко човека едновременно,но никой не я изпитва на компютър.Трябвало да го разкаже.Ами да ме извинят ,но детето ми не е идиот.Изобщо не ми пука вече колко ще донесе по ИТ. Искрено съм възмутена.
Колкото и да  е бедно училището винаги има начини.Всички деца са с телефони.Е ,толкова ли не може на телефона да им покаже или изпита.Сигурнасъм ,че половината поне имат и таблети-по един на чин да е,пак ще е по- добре,ама да разказва ....ох пак се ядосах

# 640
  • София
  • Мнения: 9 517
Подкрепям мнението, че не всички момичета харесват блестящи и лъскави неща. Купува се подарък за точното момче или момиче според интересите му. Трябва все пак да са се опознали за 2-3 месеца.
На нас ни се падна момче - поръчахме смарт колонка и значки на Star Wars.
M_I_A, аз бих взела бюджетен Nerf, щом това иска детето. Поне ще получи това, което иска и няма да е разочаровано. Подарявали сме безумни подаръци, като например плюшена играчка еднорог за 10-ти рожден ден, но това искало момичето, пък нямало как да го получи от родителите, защото била голяма Smiley
Може ли линк към колонката?

# 641
  • Пловдив
  • Мнения: 1 855
Последно за коледните подаръци в клас поръчах тази (не е на Star Wars, ако така се е разбрало 🤭 - https://www.ozone.bg/product/canyon-portable-bluetooth-v4-2-edr- … 300ma-bat-210667/
Има и още по-бюджетни, както и по-маркови, много намалени.

# 642
  • Майничка
  • Мнения: 12 598
Момата също има да подарява, бюджетът им е 10 лв. Има на момиче, ще измисли нещо, но племенникът е в дълбока дилема за неговото ''другарче''.  Посъветвах го да вземе вучер от "На тъмно".

# 643
  • Мнения: 8 956
Да, разбира се, най-добре е подаръкът да се съобрази с личните предпочитания. Но при нас са казали само дали на момче или момиче има да се подарява. Имената се пазят в тайна...

Моята дъщеря вчера изкара иден урок по математика при частен учител. Силно се надявам да има добър ефект. Ще успее да посети още веднъж преди класното по математика.

Вчера учихме за евреите по История. Просто ме удивляват авторите на учебника как са успели в три абзаца да съберат цялата история на еврейския народ... Съмнявам се и самата госпожа да успее да пресъздаде пълно и точно урока във вида, в който е даден.

# 644
  • Мнения: 1 625
Моята дъщеря утре има контролно по история. Снощи правихме тест - на половината въпроси отговорихме с общи усилия, на останалите налучквахме Weary Аз помня много малко за Египет и Асирия и Вавилон и т.н. - то много фараоно, много царе, много години, направо ужас. Беше ми много трудно, незнам как дъщеря му ще се оправи утре на контролното.

Общи условия

Активация на акаунт