ДЕВЕТИ КЛАС 2019/2020 - 2

  • 36 033
  • 751
  •   1
Отговори
# 360
  • София
  • Мнения: 12 056
Това, което до момента разбрах за профилите в нашето училище /ама малко преразказано от дете/:
1. Няма фиксирани от училището комбинации от предмети. Децата ще си избират по два предмета от предложените и могат да ги комбинират както си искат.
2. Бройката на групите по всеки предмет ще се определя според желанията на децата - при повече желаещи за даден профил ще се правят две, три групи. Т.е. не се предвижда провеждане на класиране, а за всяко дете да се осигури възможност да профилира според желанията си. Ако успеят да го реализират - евала.
Това, което не ми харесва, че не се предвижда профил по БЕЛ и философия. В личен план не ме касае /въпреки че в най-личен, точно това би бил моят профил Simple Smile /, но така хуманитарно ориентираните деца остават на практика без избор. За деца, желаещи да следват в България право, журналистика, психология, фиологии, НАТФИЗ дори, това е най-естественият избор. Сега всички те ще се насочат към география поради липса на друг избор. И ми се струва, че ще видят зор от училището да го осигурят за всички желаещи, ама ще видим.
Следващата седмица наборката има класно по БЕЛ, контролно по химия и контролно по география и очаква да я изпитват по един-два предмета. От сутринта не се е прибирала. Имало бол време за подготовка в неделя. Smirk

# 361
  • София
  • Мнения: 8 283
Слънце, ласкаво е.

# 362
  • София
  • Мнения: 7 063
Санака, дано успеят! Hands V
Испанската ще стане най-желаното езиково училище, ако останалите не проявят гъвкавост! Мислете му с Дидева, какви коефициенти на повишаване на интереса, трябва да слагате за новите прогнозни приемни балове. Joy
За НПМГ горе-долу се чува същото, преразказано ми от детето, само дето май не е уточнено дали ще избират 1 или 2 допълнителни профила.
И за БЕЛ не знам дали ще се предлага, също. Предполагам, че  ще има засилена подготовка с ФУЧ, както на настоящите 10 класници и затова го пропускат... Не, че едното покрива другото, де...

# 363
  • София
  • Мнения: 8 283
Ако й похваля на малката, колко е готино по география (т.е. повече от един добър учител) и история в ИГ, току виж я навия Simple Smile
Отсвирихме я за НГДЕК, поне алтернативи да и намеря (НПМГто е заплюто вече, само историята да беше малко повече).

Наборът изненадващо се е засилил по история и география. Към първата наука особен интерес никога не е показвал, докато след сблъсъка в училище в 5 клас с  Географията, старанието му, просто се отказа, наследник на двама географи, а баба му трябваше да чуе от мен в 7 клас: "Географията не е важна, ок съм с 5"
Проблемът с математиката обаче остава Sad, та моля за помощ, ако може да споделите на ЛС някой учител. Пак сме на домашно обучение, но съм прехвърлила топката на таткото, аз уж пасувам, но се включвам.

# 364
  • София
  • Мнения: 7 063
Десем, да не е  при Йорданова по география? Ако е така, нищо чудно, че се е зародил интерес.
А с математиката, не става ли със старата обща добра учителка?

# 365
  • София
  • Мнения: 287
Следващата седмица наборката има класно по БЕЛ, контролно по химия и контролно по география и очаква да я изпитват по един-два предмета. От сутринта не се е прибирала. Имало бол време за подготовка в неделя. Smirk
+ 1, както се казва.
Като измърморих, ми беше обяснено, че си е заслужил почивка след класното по испански. 😀

# 366
  • София
  • Мнения: 8 283
Слънце, не ми беше минавало, тъй като си мисля, че ще е заета, но пък не пречи да я попитам... Вчера точно същия съвет получих от друго място (разказвал съм за нея). Пък може и да препоръча някой.

# 367
  • София
  • Мнения: 6 563
По информация от моите момичета в СМГ ще се избира само 4-ия профил от физика, химия или биология.
Другите 3 са ясни - математика, информатика и първи език. Дали инфото е достоверно и как ще се класират децата по профили или ще бъде кой където иска, предстои да разберем. Питах ги, а защо няма история например ? Отговорът от учителите бил: защото нея ще си я продължавате да си я учите. Neutral Face

# 368
  • София
  • Мнения: 3 064
...
Това, което не ми харесва, че не се предвижда профил по БЕЛ и философия.
Аз пак да цитирам "нашия" класен - "БЕЛ е включен в "базовия пакет" - за всички ще има допълнителни часове от раздел Б".
Погледнах учебния план в сайта на гимназията - ми да, предвидени са допълнителни часове по БЕЛ 36 в 11 и 62 в 12 клас.
Биби, май не е съвсем вярно, че ще продължават да си учат история. Даже изобщо не е вярно. Grin

# 369
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 917
А у наше село никой още нищо не знае (за наборката и съучениците говоря). Или ги веят облаците, или действително не са говорили за това все още с тях. Подозирам, че истината е някъде по средата. За първи и втори профил е ясно, ама после? Питах я днес има ли вече нещо като проблясваща идея, защото й е важно за хорариума, каза - тц. Всъщност има зародиши на идеи и почти сигурна липса на интерес към специалности, изискващи хорариум по биология, химия, физика и история. Но взе да се вълнува живо от ИТ, което вкарва в уравнението математика. Та те така при нас.

# 370
  • Мнения: 8 813
Аз мълча!!!

# 371
  • София
  • Мнения: 3 064
Ще използвам темичката ни да честита именния ден на една наша всеотдайна и любима съфорумка:
Дидева, много здраве, късмет, смелост и вдъхновение в битките, в които се впускаш - лични или обществени! Благодаря за подкрепата и насоките, които съм получила от теб (и твоите постове). Дано има повече такива хора! А ти си знай, че се радваш на уважение и благодарност от всякъде, накъдето се огледаш! Tada Tada Tada

# 372
  • Мнения: 4 005
Честит празник на Дидева! Дано те стигнат благодарствените ни молитви! Много от децата ни нямаше да са в гимназиите, в които учат, ако не беше твоята помощ. Нека във всяка своя нужда получаваш отклик в степента, която даваш!

# 373
  • София
  • Мнения: 7 063
Дидева, Flowers Hibiscus
Няколко пъти писах и трих!
Каквото и да ти кажа и пожелая, ще е малко, ти си знаеш!
И Мандаринка, и Шарлот, така хубаво са го казали, че аз едва ли ще придам повече смисъл на думите!
От мен, голямо БЛАГОДАРЯ за всичко, което си направила и правиш!
Ти си добрият пример за това, какво е да си човек и да помагаш!
Бъди здрава, спокойна и щастлива в личен план и дано усещаш любовта и благодарността на онези, на които си помогнала!
Абе, обичам те, бе жена!

# 374
  • София
  • Мнения: 12 056
Дидева, честит имен ден! Flowers Hibiscus Здраве, късмет и много любов ти желая!

Общи условия

Активация на акаунт