ДЕВЕТИ КЛАС 2019/2020 - 2

  • 36 166
  • 751
  •   1
Отговори
# 645
  • София
  • Мнения: 8 329
Честит рожден ден, Слънце.
Бъди здрава, щастлива, обичана и слънчева Flowers Bouquet

Тия дни трябва да ходим с набора на изложението за Образованието. Не се случи по план, той се разболява, а днес нещата май вече отиват на сериозно.
За мен най-интересно беше какво ще кажат за профилите (имаше такава лекции). Общо взето почти нищо ново, новото което чух  не ми хареса.
(от Интеграл са имали среща с МОНчовци)
15 предмета, 11 профила, комбинация от два без свободен избор. Няма да може да се сменя училище след 10 клас. Ей, това съм го пропуснала, последно помня, че щеше да може да, се сменя, ако има възможност за прием.
Всъщност при наборът проблемът е в 3 и 4 профилиращ (като май, че ще са М и Ф за него, т.е. нищо няма са избира). 1 и 2 са ясни.
Обкръжението беше 10класници от ЕГ и коментираха, че няма яснота в техните училища. Нямаше яснота и за възможността за формиране на групи.
В нашето училище трябваше да има разяснения за 10класнуците, но не знам дали се е случило, коментирахме че и за по-малките трябва да се изясни.

# 646
  • Мнения: 9 241
Слънце,честита да си!Бъди здрава и имай таланта да се наслаждаваш на живота!Пази свободатат си и ич да не ти дреме кой какво казал.
    Аз съм леко по-голяма от теб.На тема лична свобода и лично пространство влизам в бой.Мога да се отдам и раздам за любимите хора/мъж,деца,семейство,един-двама приятели/.Но в момента,в който дори и лекичко някой се опита да ми навлезе в моите 50 см въздух,ставам люта.Сутрешното кафе изпито докато съм сама,срещите с приятелките в неделя сутрин,да поклюкаме,да се пооплачем,времето с кнога,или любим сериал....и т.н.
    Дъщеря ми взеха решение да се върнат в Монтана,когато завърши и предстои сериозен ремонт на апартамента на зет ми.Демек,ще се наложи да поживеят с нас.Ясно и точно,за ужас на ММ и бабите,поставих ясни,точни и резки правила и условия,за да живеят при нас.Ако не им изнася,има гарсониери под наем,да си търсят.И не щото не си обичам децата ,а точно затова.Смятам,че нямат нужда от родители,чийто живот се изразява само в услуга на тях.
     Толкоз!!!
     Продължавам с интерес да ви чета за профилите,какви са тези 11?!?!?!При нас едва три скалъпват.

# 647
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 951
Честит рожден ден, Слънце! Бъди здрава, щастлива, обичана и нека има само слънчеви лъчи по пътя ти! Heart

# 648
  • София
  • Мнения: 12 516
ЧРД, Слънчева! Здрава, щастлива, млада, мечтателна и все така слънчева да си останеш! Flowers Hibiscus

Да питам, остава ли си срещата на 29-ти и има ли промени в състава? Последно бяхме: bunova, Desem, Слънчевата, Гугичка, ТМ, lulumba, Yana_a_n, Мандаринка, bibi, kasmet4e и аз. Перуанка, Алексова и Спокойна - под въпрос. И ОК ли сте с бистро Moment's, за да правим резервация? И за колко часа - 19:00?

# 649
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 951
Аз засега съм ок. Само да не ми мине котка път.

# 650
  • София
  • Мнения: 8 329
Аз засега съм ок. Само да не ми мине котка път.

# 651
  • София
  • Мнения: 584
ЧРД, Слънчева! Бъди жива, здрава и все така слънчева! 🎂🍾🥂❤
Санака, аз съм на линия.😊

# 652
  • София
  • Мнения: 287
И аз потвърждавам за 29-ти. 19:00 ч. е добре, а за мястото - където кажете.

# 653
  • София
  • Мнения: 7 097
Благодаря ви за пожеланията! Знаех си, че тук всички сме свободлюбиви души и ще ме разберете за терзанията! Hug
И аз да се обознача, като сигурна.

# 654
  • Варна
  • Мнения: 2 444
Честит празник, Слънчева! Млада си още (аз съм по-голяма), не се притеснявай. Радвай се на живота, бъди все така енергична, всичко да ти спори, много щастие и късмет!

# 655
  • София
  • Мнения: 18 380
Слънчева, много светлина и топлина да има в живота ти Simple Smile И никакви облаци. Wink

# 656
  • Мнения: 562
Слънце, силно гуш! Жива и здрава да си!
ОК, съм да събота!

# 657
  • София
  • Мнения: 3 100
Слъчева, Честит Рожден ден! Бъди много здрава, щастлива позитивна, радвай се на настъпващите години свобода и независимост!
Аз напълно споделям твоите размисли. Има хора, които имат свободата си "и живеят" и докато децата им са малки. Но аз не съм я и търсила тази свобода, беше етап от живота ми, да обгрижвам, обучавам и възпитавам деца, който, обаче, отминава. И хич не ме е срам да кажа, че броя годините, които ми остават, щерката да стана 8 клас, за да освободя съзнанието си от ежедневните дертове (ненаписаи домашни, школи, курсове, логистики) и да погледна по-глобално на живота. Заканила съм се, пък ха, да видим.
Аз не мога да потвърдя на 100% присъствие в събота. Имам една много близка приятелка, която живее живота си въпреки децата Joy Та сега е решила да отпразнува РД си подобаващо - на някакви къщи в Юндола. Но впредвид, че се опитва да приюти 5-6-7 семейства, може да не успее. Когато разбера как са се развили нещата с нейния купон, веднага ще докладвам.

# 658
  • Мнения: 9 241
Имам близка позната,детето е колкото наборите.Все още пита "Докъде сте стигнали по математика?По БЕЛ?".на изуменият ми поглед и отговор,че не знам и не е моя работа да знам,тя се чуди как може такова нещо.Да не говорим ,че все детето я чака ,за да учат заедно,да пишат домашни.Тя  чете урока по история,защото така помни по-лесно!МОля?!?!?!А една тояга......

# 659
  • София
  • Мнения: 7 097
Така де!
Тази сутрин си пия кафето в офиса, звъни ми телефона. Детето! В 8 часа, реших че е станало нещо вкъщи!
- Мамо, ти няма ли да ми купиш учебници за курса по немски? (курсът е започнал преди 2 седмици!)
- Моляяя! Аз откъде да знам, че и учебници ти трябват!?! Joy
Кръстосал е ценъра рано сутринта, купил си е учебници...

Вече направо не се и старая да помня и да мисля за такива неща. Обикновено като взема аванс/заплата и седна да разпределям сметки го питам, дали има някакви разходи. Ми, да си е казал! Сега имам спомен, че спомена нещо за учебници по география, но нямам представа дали ги е купил, давала ли съм пари... Сигурно съм дала, ако ми е поискал! Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт