Мами от Израел и Ливан,как се живее с този конфликт сега?

  • 7 655
  • 167
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 13 512
е много добър филм,разказ за това какво се случва в действителност.Изгледах го на един дъх,но е много тежък.
За кой говориш?

# 121
  • Мнения: 1 526
http://news.walla.co.il/?w=//943446
преди няколко минути загинаха 2 деца на 3 год и на 9 год.

# 122
  • Мнения: 545
не знам за кой случай говориш - конкретният случай е в момента война.

и тя е запалена от екстремистите и от двете страни. думичката "тероризъм" приложена към палестинците, не е много правилна - би била такава ако от едната страна нямаше екстремисти. виж и забележката за териториите няколко постинга по-нагоре. това, че единият е с бомби а другият с танк и булдозер, не променя екстремизма. "отговаря на удара" след като е имало провокации (сериозни) и нагли действия и от двете страни ми звучи ... как да ти кажа. като медийно оправдание за касапница.

иначе, ако конкретният случай е за убитият премиер, в този момент започнаха събитията. всичко постигнато се срина, и ето го резултата.

за обикновените хора говоря и аз.  и, ако не се овладее ситуацията, това може и да престане да е локален конфликт.

еди.
ПС наистина, провери за човека който споменах. Аз спирам до тук, новината за децата (не мога да прочета сайта, не знам какви са по националност) е достатъчно нагледен пример че нашите разпрички кой екстремист е по-екстремист са просто глупост в сравнение с трагедията която се случва в момента там. Дайте да спрем да бистрим политиката като последни зяпачи - и да се помолим за нашите близки, приятели, сънародници... струва ми се ... отвратително да се наддумвам докато там измират.

ако следиш останките от информация за незаконните заселвания на евреи (дай да си го кажем направо: изралтияни, щото евреи е като "християни") върху палестинските територии, или разходките с булдозери, може би няма да си толкова категорична.

ако все пак имаш съмнения, провери кой уби предишният глава на Израел, този преди Шарон, кой го е застрелял. и за какво. жокер - за това че е преуспял в политиката си за мирно съжителство с палестинците.

и от двете страни има екстремисти. едните действат с булдозери и танкове, другите с бомби на кръста. едните отвличат другите затварят в затвори.
говоря за положението преди войната. сега е касапницата, и никакви лозунги и "мотиви" за какво се води войната не могат да я оправдаят.

но, факт е че се атакуват мирни граждани и цели - но какво за бога очаквате от една война? да не би да вярвате че е възможно да победиш някого, преди да си съсипал инфраструктурата му, да си изтероризирал населението с бомбардировки, и въобще без касапница? дайте да затворим очички, и само защото разполагаме с етикета "терористи" и "екстремисти" да скрием от себе си този прост факт...

еди.

В конкретния случай, къде видя екстремизъм на обикновени израелски граждани? Държавата отговаря на удара...

Къде по света е имало терористичен акт, предизвикан от екстремисти религиозни евреи?

да не си говорим просто ей така, моля! и нека да спазваме добър тон.
Eди, изрично съм написала, че говоря за конкретния случай! нека не влизаме в подробности, аз също мога да се защитя с факти. особено за бомбандировките от страна на Сирия преди години... Нямам време сега, но ще поровя... Пак повтарям - хората са жертва на геополитически и икономически интереси. Но в последствие стават смъртни врагове, а преди са живяли мирно и щастливо заедно...

ако следиш останките от информация за незаконните заселвания на евреи (дай да си го кажем направо: изралтияни, щото евреи е като "християни") върху палестинските територии, или разходките с булдозери, може би няма да си толкова категорична.

ако все пак имаш съмнения, провери кой уби предишният глава на Израел, този преди Шарон, кой го е застрелял. и за какво. жокер - за това че е преуспял в политиката си за мирно съжителство с палестинците.

и от двете страни има екстремисти. едните действат с булдозери и танкове, другите с бомби на кръста. едните отвличат другите затварят в затвори.
говоря за положението преди войната. сега е касапницата, и никакви лозунги и "мотиви" за какво се води войната не могат да я оправдаят.

но, факт е че се атакуват мирни граждани и цели - но какво за бога очаквате от една война? да не би да вярвате че е възможно да победиш някого, преди да си съсипал инфраструктурата му, да си изтероризирал населението с бомбардировки, и въобще без касапница? дайте да затворим очички, и само защото разполагаме с етикета "терористи" и "екстремисти" да скрием от себе си този прост факт...

еди.

В конкретния случай, къде видя екстремизъм на обикновени израелски граждани? Държавата отговаря на удара...

Къде по света е имало терористичен акт, предизвикан от екстремисти религиозни евреи?

да не си говорим просто ей така, моля! и нека да спазваме добър тон.
Eди, изрично съм написала, че говоря за конкретния случай! нека не влизаме в подробности, аз също мога да се защитя с факти. особено за бомбандировките от страна на Сирия преди години... Нямам време сега, но ще поровя... Пак повтарям - хората са жертва на геополитически и икономически интереси. Но в последствие стават смъртни врагове, а преди са живяли мирно и щастливо заедно...

# 123
  • Мнения: 3 091
еди, децата са израелтяни... загиват деца и от двете страни!

И за съжаление не вярвам, че този конфликт Израел-всички останали някога ще приключи...

# 124
  • Мнения: 1 366
еди.
....новината за децата (не мога да прочета сайта, не знам какви са по националност)

Бъдещи окупатори... е, двама по-малко, не е страшно... По-важното е да има за какво да си търкаме клавиатурите, нали?

# 125
  • Мнения: 1 526
Рон Арад- отвлечен преди ~20год - до сега никаква информация не дават за него.
3 войника отвлечени от Хизбула през 1999г - получихме ги след мирни преговори и освобождаването на ~1000 терористи от тукашните затвори В КОВЧЕЗИ. Жив за труп... Труп за 300 живи...
20г град Кириат Шмоне е обстрелван от катюши...
Всеки дан чакаме самоубийци по рейсовете и големите търговски центрове...
Някой искаше да знае как се чувстваме... затова разказах това...
Хизбула и нейния лидер Насрала( ама му отива името) всеки ден излъчват заплахи- докъто има ЖИВИ евреи няма да престанат...
това по повод нечии твърдения, че не са терористи..
между другото последната Катюша падна в град с предимно арабско население... казва се Назарет
след излизането на израелската армия от Леванон имаше ливанци от тяхната армия, които потърсиха убежище в Израел от страх от саморазправа и страх за живота си... невярвате - ваш проблем

Последна редакция: ср, 19 юли 2006, 19:26 от Tali Dan

# 126
  • Мнения: 545
майката, деца са.
и е страшно, защото са деца.
другото са твои думи, не мои.

тали-дан,
edit: изтрих тази част от постинга. ще ти го пусна на лични.


еди.
....новината за децата (не мога да прочета сайта, не знам какви са по националност)

Бъдещи окупатори... е, двама по-малко, не е страшно... По-важното е да има за какво да си търкаме клавиатурите, нали?


Последна редакция: ср, 19 юли 2006, 18:44 от T3-M4

# 127
  • Мнения: 1 526
T3-M4 признавам не съм чела постинга ти за който говориш. друга форумка се бе изказала че Хизбула е ОРГАНИЗАЦИЯ, която се бори за мир и избива само войиници и то по принуда  ooooh!
а аз само разказах факти, с който обрисувах ситуациятя в която живеем, доколкото помня- това беше основната мисъл на темата...

# 128
  • Мнения: 545
тали дан,

за да е ясна позицията ми, ще го изброя по точки
1) виновни има и от двете страни
2) живеещите в едната държава са склонни да упрекват другата. само другата.
3) умират деца и невинни жители и от двете страни. хич не ме интересува дали са или не са от определена националност. умират заради политици, а ние си играем на политика тук.

видях че си отговорила докато пушех. докато пушех стигнах до следното свое мнение за тази тема - каквато се получи а не каквато е била някаква първоначална идея. изтрих си част от постинга, за да не предизвиквам продължаване на дискусията.

сега е време да спомена, че, според мен, лично и не-модераторско/не-админско/не-собственическо мнение:

тази тема излезе от всякаква рамка на приличие - като се вземе впредвид че е във форум за създаване а не за ликвидиране на деца. грубо звучи но е вярно, и мисля че е достатъчно прямо за да ме разберете всички.

еди.

# 129
  • Мнения: 1 526
T3-M4  с1 съм напълно съгласна
с2- тук има движение, което се противопоставя на действието на армията, далеч съм от мнението да упеквам средностатистическия ливанец
3) плача за всяко дете
и пак да кажа- последните ми посове са само отговор на заглавието на темата- как се чувствам, като майка в Израел
Ако смятате че мястото на тази тема не е тук- заключете я и я изтрийте...

# 130
  • Мнения: 94
Бил Клинтън много добре беше започнал да се опитва да среща двете страни и да се занимава с примирия и договори между тях,но стана неудобен,та спретнаха Моника Люински гейт от няма и къде.Въпреки че аз съм на мнение че постигане на мир между Палестина и Израел,както и това че повечето американци по това време се чувстваха истински горди "то би американ",са две от многото неща които са далече по важни  от това ,че президента имал извънбрачен орален секс със секретарката си.А и самата му жена не видях да е толкова смутена,колкото обвинението в съда.Факт е обаче че както казва моята приятелка американка Арлен,че "много американци започнаха да се чувстват виновни за това че са американци и че за младите в УСА единственната добра алтернатива при упревлението на Буш син е да легнат във ваната и да си прережат вените".А да питам,Клинтън не е ли получил Нобел за мир,ако не, е жалко,заслужавал си го е човека.Повече от всеки друг.
Make love not war! Peace

Рядко тъпо изказване.

# 131
  • Мнения: 2 427
Филма е Munich.На Спилбърг.Много добър.

А аз мисля че подобни теми повече обединяват хората от различните държави,отколкото да ги настройват един срещу друг.Може би защото по този начин разбират,осъзнават проблемите на другия, докато без да се обсъждат подобни теми всеки си мисли ,че само той е ощетения а другите са ок.
А и не мисля че да вземеш отношение по такива сериозни въпроси,които като хора живеещи на една и съща планета, малко или много ни засягат.Не е празно дрънкане и триене на клавиатурите ей така от няма и какво.Ако ние които сме част от тези които в темите си наричаме цивилно население(което сме в същност), разберем че всичко е въпрос на пропаганда и не се изправяме един срещу друг насъсквани от разни идиотски правителствени програми,а се стремим да възпитаме децата си в толерантност и човечност за 100 години може и да променим нещата.Защото в крайна сметка войските са съставени от мъже,които са израстнали в семейства като нашите, а не от някакви си скапани дроиди произведени на конвеир.Добре че тук вече няма задължително отбиване на военна служба защото ако имах син щях да се боря със зъби и нокти да не  допусна да ходи в казарма където да го учат как се стреля по хора.

# 132
  • Мнения: 208
ТалиДан не се и опитваи да обясниш,няма кой да те разбере.Само ако хвърлиш поглед по сателита на новините по бтв,донякъде ще ти стане ясно защо е това настървение.Това за мен е пропаганда,необяснимо защо!!!Само един въпрос-тук също е пълно с българи,които са под непрекъснат ракетен обстрел,поради факта,че са имали късмет и не са попаднали в мелето на някой побъркан камикадзе-няма ли да поревете малко и за тях...

# 133
  • Мнения: 13 512
Рон Арад- отвлечен преди ~20год - до сега никаква информация не дават за него.
3 войника отвлечени от Хизбула през 1999г - получихме ги след мирни преговори и освобождаването на ~1000 терористи от тукашните затвори В КОВЧЕЗИ. Жив за труп... Труп за 300 живи...
20г град Кириат Шмоне е обстрелван от катюши...
Всеки дан чакаме самоубийци по рейсовете и големите търговски центрове...
Някой искаше да знае как се чувстваме... затова разказах това...
Хизбула и нейния лидер Насрала( ама му отива името) всеки ден излъчват заплахи- докъто има ЖИВИ евреи няма да престанат...
това по повод нечии твърдения, че не са терористи..
между другото последната Катюша падна в град с предимно арабско население... казва се Назарет
след излизането на израелската армия от Леванон имаше ливанци от тяхната армия, които потърсиха убежище в Израел от страх от саморазправа и страх за живота си... невярвате - ваш проблем

Тали Дан, би ли ми обяснила каква според теб е разликата между това да  убиеш цивилни  като се взривиш в автобус със  самоделна бомба, и това да ги бомбардираш със самолети?
Относно името на Насралла- не е така, както си го изписала, нито се произнася така и  те моля още веднъж да  спазваш добрия дон и да спреш с просташките си  вмятания, защото освен,че са такива, говорят и за твоето безхаберие!

# 134
  • Мнения: 1 526
eve-nadine ти в ливан ли си в момента, или в израел? темата е как се чувстваме ние под бомбите...

Общи условия

Активация на акаунт