СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 5

  • 26 280
  • 792
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: X
Здравейте, аз съм от осмокласната тема. Синът ми е набор 2006, щеше да бъде с вас, та наминах да ви видя.
Хепи, аз що си мислех, че твоят е 6-ти клас сега, нещо съм се объркала.
Чувам, че сте на вълна викане, и аз подвиквах много миналата година, а и сега се случва да повишавам тон. Моето много мързеливо, а и както написах в другата тема, изобщо не е конкурентно, за него 'НВО не е състезание'.

Пожелавам успех на всички деца. На тези, които преминават през изпитанието "НВО 7-ми клас за първи път" ще кажа - минава. Въоръжете се с много търпение. Не се отказвайте и ще има резултати.

# 136
  • Мнения: 47 988
Да
Против съм мантрата за енергоспестяващите деца. Тя не работи във ВСИЧКИ случаи. Напротив. Всеки тук си познава детето, всички тук сме събрани, защото търсим начин  да ги мотивираме и да им помогнем.
Пасивно агресивни постове с критика, прикрита зад учудване, и така, благосклонно" всеки си знае", никак не помагат.
Да, неведнъж съм повтаряла колко са ми различни децата, още от утробата дори! Абсолютни противоположности
Отдавна не критикувам други родители. Ако трябва, ще викам, за негово добро. Ще съскам и рева!
И това е точно толкова посвещаване на детето, колкото и ако сме мила холмарк картинка.

# 137
  • Мнения: 3 832

И СМГ учители си обявиха датите за пробните, като записването ще е активно след 01.11. Качих и тези дати в календара ни. Обявили са формат за математиката част 1: 18 задачи с избираем отговор и 2 задачи със свободен отговор; част 2: 3 задачи за подробно описване. Времетраене 60+90 минути.


Може ли линк! Нали нивото ще е като за НВО, а не по-високо?

# 138
  • Мнения: X
И моите са много различни. Пък - по един и същи начин съм ги гледала - аз. Верно, със сина сме били много години само двамата, само аз съм възпитавала, сега с дъщерята се включва и баща й, та и батко й й прави забележки отвреме-навреме. На нея по-малко викам, убедих се с големия, че няма кой знае колко полза, това са разликите, като цяло еднакво гледани деца.
Нивото на Междучасие и на СМГ учители е една идея по-високо от това на НВО.

# 139
  • Мнения: 569
Да
Против съм мантрата за енергоспестяващите деца. Тя не работи във ВСИЧКИ случаи. Напротив. Всеки тук си познава детето, всички тук сме събрани, защото търсим начин  да ги мотивираме и да им помогнем.
Пасивно агресивни постове с критика, прикрита зад учудване, и така, благосклонно" всеки си знае", никак не помагат.
Да, неведнъж съм повтаряла колко са ми различни децата, още от утробата дори! Абсолютни противоположности
Отдавна не критикувам други родители. Ако трябва, ще викам, за негово добро. Ще съскам и рева!
И това е точно толкова посвещаване на детето, колкото и ако сме мила холмарк картинка.
Знаеш ли, вероятно си много ядосана. Изобщо нямам намерение да те критикувам, нито агресивно, нито пасивно. Аз дори не те познавам за да мога да съм благосклонна или не към теб. Нашето семейство е много далече от "холмарк картинка" - просто не си крещим -никога.
Моля да ме извиниш, ако съм те засегнала.
Всъщност видях, че си в темата на 9 ФЕГ и точно щях да те питам доволно ли е твоето хлапе, как е атмосферата и т.н., но едва ли ще ми отговориш.
Лек ден ти желая

# 140
  • Мнения: 47 988
Разбира се, че ще ти отговоря, в подходящата тема или лично
И тук почти постоянно пиша за ФЕГ, тук като няколко майки се интересуват и колебаят.
От друга страна явно сме различни, не се познаваме и едва ли мнението ми би ти било особено полезно

# 141
  • Мнения: 6 926

И СМГ учители си обявиха датите за пробните, като записването ще е активно след 01.11. Качих и тези дати в календара ни. Обявили са формат за математиката част 1: 18 задачи с избираем отговор и 2 задачи със свободен отговор; част 2: 3 задачи за подробно описване. Времетраене 60+90 минути.


Може ли линк! Нали нивото ще е като за НВО, а не по-високо?
Би било редно да е ниво за НВО. Може да е една идея по-трудно, знам ли, но би трябвало да е само на училищен материал.
https://www.smgood.bg/trenirovachni-testove-i-probni-izpiti-orga … uchiteli-ood.html

# 142
  • Мнения: 3 832
Да, НВО ниво е, поне така са написали:

> за ученици от VII (7.) клас – според регламента на Национално външно оценяване (НВО) по математика.

# 143
  • Мнения: 17 987
Хайде, престрашавам се да запиша и аз в темата. Досега все отлагах.
За викането- викам и аз, да, такъв си ми е темперамента просто. Имам познати дето само се усмихват на децата си и приемат тихо и безропотно всичко, но у нас не е така. Засега няма драми, свикнали сме си

# 144
  • София
  • Мнения: 1 531

И СМГ учители си обявиха датите за пробните, като записването ще е активно след 01.11. Качих и тези дати в календара ни. Обявили са формат за математиката част 1: 18 задачи с избираем отговор и 2 задачи със свободен отговор; част 2: 3 задачи за подробно описване. Времетраене 60+90 минути.


Може ли линк! Нали нивото ще е като за НВО, а не по-високо?
Би било редно да е ниво за НВО. Може да е една идея по-трудно, знам ли, но би трябвало да е само на училищен материал.
https://www.smgood.bg/trenirovachni-testove-i-probni-izpiti-orga … uchiteli-ood.html

За ходещите в Междучасие на неделните курсове, освен вътрешните пробни там, май само в Милениум има съботни пробни за външни деца. На Регалия са все в неделя, на СМГ учители също.

# 145
  • Мнения: 3 832
Дали ще е голям напливът, трябва ли още на 01/11 да се запишем, как смятате? И изобщо не е ли рано или просто за пари се прави това нещо?

# 146
  • Мнения: 6 926
Предполагам, че повечето деца от СМГ ще се запишат. Гледам, че датите съвпадат с пробните за 3-ти и 4-ти клас. Нямам идея как са им разпределени местата. Какво значи, че за пари се прави? Предлагат услуга, който има интерес се записва, нищо не е на сила. За такива като Ния, които се готвят сами няма кой друг да ги проверява, така, че за нас няма рано. И утре да има пробен по бел, пак бих я пратила.

# 147
  • София
  • Мнения: 3 564
Моето дете не ходи на школи и се готви сам. Важно ми е да има независима оценка на "входното" ниво и затова го записах на тези пробни на Междучасие.

# 148
  • София
  • Мнения: 3 610
И аз мисля да го запиша на БЕЛ в СМГ. Даже, че е в неделя ни устройва повече, защото в събота ходи на барабани. За джобните моите и двамата са изкаравали училище с 10-20 лв макс годишно. Даваме им някакви пари в началото и после когато и да ги питам, все имат. Баткото едва от миналата година си поиска месечни по 70лв, но основно ги спестява.
За викането, също викам на моменти за битовизми, за учене рядко се е налагало, там помага предимно като ги удрям на съвест, че е важно за тях основно, а не за мен.

# 149
  • Мнения: 3 832
Под рано имах предвид, че малко материал са взели.

Общи условия

Активация на акаунт