СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 5

  • 26 384
  • 792
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 6 952
Тамън като се прибере вкъщи ще е настроен Simple Smile))

# 616
  • София
  • Мнения: 3 390
Благодаря, Дидева Hug !
Леле младежът по три часа само се настройва. Направо не знам как ще се вмести в това време Flushed .
На мен, ако седна да преразказвам, поне 3 дни и 3 чаши вино ще ми трябват да се настроя Simple Smile))

# 617
  • София
  • Мнения: 9 129
Joy Joy
Ти си на друга вълна. Те ще трябва да се настроят без вино. Ама като каза вино - петък вечер е. Ще ида да си сипя Sunglasses
Младежът написа преразказа в последните 20 минути, но явно като опре яйцето до ....., можело.

# 618
  • Мнения: 1 954
На Димитър 75 мин. не могат да му стигнат само за да се старае да пише красиво. Когато пише драсканиците си става бързо, когато се развикам, защото и аз съм от викащите, времето се утроява. Сякаш тепърва се учи как се изписват буквите. Четох и за 0т. дадени поради невъзможност да бъде разчетено. Не отхвърлям и тази вероятност за него.

# 619
  • Мнения: 8 250
На мен навремето ми трябваше доста време за да се настроя да пиша съчинение, преразказ, ОЛВ, тема и подобни. Издивявах направо защо ми причиняват това и обикновено откарвах доста време пулейки се в белия лист. Един път да успеех да започна и мисълта ми се лееше сама, все едно някой ми диктуваше, никакво усилие не полагах. Хубави неща се получаваха. Все ме караха да ги чета пред класа и редовно бях на областния кръг на олимпиадата по литература. Всичко това не променя факта, че мразех да пиша ми беше много трудно да измисля първите изречения.

# 620
  • Мнения: 3 071
Същото при мен, без момента на появяване на вдъхновение. Grinning Joy

# 621
  • Мнения: 6 952
Аз пък съм писала теми 2 пъти в живота си - на двете класни по бел в 7-ми клас. И бях високо оценена: с 2. След това сключихме сделка със съученичка от випуска (съседен клас) - аз й пишех всички домашни по мат и я учех за контролни, а тя ми пишеше темите за домашно. Имах само шестици и четях темите й пред класа. И така 5 години. По наше време се освобождавахме от матури. Ако го нямаше това освобождаване, още щях да си цикля в 11ти клас.

# 622
  • Мнения: 8 250
Мария, нямахте ли класни работи по литература в гимназията?
Аз бях много щастлива, че можех да се освободя от матура, едно писане по-малко.

# 623
  • Мнения: 1 209
Ахаха, ако не бяха томовете на Панталей Зарев и аз още щях да цикля на 11-ти клас. За жалост младежът и той като мен:(.

# 624
  • София
  • Мнения: 7 209
Хаха, Мария!
Това е много весело. 😁
Ами с класните все пак как се решаваше проблема? А и с кандидатстването след 7 клас? Може би не сте били с тема.
Сещам се сега за история с моята свекърва, която и до ден днешен е класическа баба-хулиганка.
Е тя с математиката била скарана от край време. Както и приятелката и по чин.
Обаче на контролни двете преписвали по диагонал от предните две отличнички, и после си трампели работите.

# 625
  • Мнения: 6 952
Мария, нямахте ли класни работи по литература в гимназията?
Аз бях много щастлива, че можех да се освободя от матура, едно писане по-малко.
Нашата класна по бел ни даваше 5 теми за подготовка за класно и после даваше на всеки един от петте класа по една от тези теми. Приятелката пишеше и петте теми и ми ги даваше, аз ги преписвах вкъщи и после на самото класно просто вадех, която тема се е паднала на нас. Това ми е единственото преписване за 17 години учене (просто иначе нямаше да завърша никога). Във виас за 5 години не съм преписвала нито веднъж, завърших с 5,75; имам една единствена 3-ка в първи курс на С++, където учителката ми каза, че всичко ми е вярно и ми пише 3, защото не ме е видяла как преписвам, пък аз просто си бях назубрила всичко и една четворка по геодезия. Голям зубър бях, чак ме е срам от мен си.

Кандидатстването след 7ми клас при нас беше експериментално. Можеше да се избира между тема и тест. Падна се някаква редакция на По жицата. Имах 3.00 по бел и 6.00 по мат, достатъчно за паралелката с персийски.

# 626
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 451
Мария, същата бях като теб, само че майка - литератор ми пишеше..И аз наизустявах като луда..Тя знаеше какви теми биха се дали на контролни, класна...написваше ми ги, аз ги наизустявах, из произведенията на различни страници си правех пищовчета и така...Завърших с пълно шест и съответно с освободени матури 😁...Сега бабата помага на синковеца 😉

# 627
  • Мнения: 8 250
Аз така бях назубрила една тема по руски. Девети клас сме и ни казват, че ще имаме класно по всички предмети. По руски учим руска литература и от нас се очаква да пишем теми на руски език. Хубаво, ама аз разбирам какво чета, обаче ако трябва и да го напиша правилно с все падежите му, нищо няма да излезе. Назубках една за мальчик Льова дето май искаше да лети и си направих класното. После като ни връщаха работите, учителката ме вдигна да я направя устно. Беше решила, че съм преписвала. Не позна, разказах ѝ я чинно, две страници голям формат беше. След този случай спря да се занимава с мен и започна по-лесно да ми пише шестици.

# 628
  • София
  • Мнения: 7 209
5.75 за ПГС (ССС) във ВИАС е много уау. Simple Smile
Аз в далеч по-лежерната специалност вързах общо към 5.48 и едвам изкретах с механиката и физиката. А пък математиката в първи курс тотално я зарязах, и никаква идея нямах за какво иде реч. Но пък като дойде сесията, състудентка от друга група ми каза какви задачи са ѝ се паднали и как ги е решила. И аз пък взех че изтеглих баш това листче. Късмет. Simple Smile

# 629
  • Мнения: 3 491
Аз нямам никакви спомени за писане на преразкази и граматически задачи, отговорите на литературен въпрос и съчиненията ми бяха много лесни и никаква настройка не ми е била необходима, за да почна. Теми не съм учила наизуст.
Моето супер отвеяно дете явно си е изхвърлило две трети от домашната работа за курса по математика и сега тепърва трябва да пререшава 30 задачи   Вчера видях как всичко беше написано .Не знам как ще оцелея тази година.

Общи условия

Активация на акаунт