СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 5

  • 26 296
  • 792
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 3 049
Renni79, с кое приложение ограничихте времето на телефона? Аз пробвах на няколко пъти, ама умник мамин ми прецакваше защитата. На Windows-a  family safety върши отлична работа за сметка на това. Triumph
И пиукането със съобщението Ask a parent for permission, като пробва да пусне youtube или някоя игра е терапия за нервите ми (Биси, може ли и за мен една ДВОЙНА доза!) Head Band Sweat

# 91
  • Мнения: 6 587
Може, Солничка Laughing
Бутилчето го оставям на масата, сипвайте си при необходимост. Simple Smile

# 92
  • София
  • Мнения: 1 531
Renni79, с кое приложение ограничихте времето на телефона? Аз пробвах на няколко пъти, ама умник мамин ми прецакваше защитата. На Windows-a  family safety върши отлична работа за сметка на това. Triumph
И пиукането със съобщението Ask a parent for permission, като пробва да пусне youtube или някоя игра е терапия за нервите ми (Биси, може ли и за мен една ДВОЙНА доза!) Head Band Sweat

Не е с приложение. Тя е с Айфон и там си има такава опция от самия телефон. Отпуснала съм и час и половина. Най-много виси в Инстаграм.
Има приложение Kasperski kids, но там като сложиш реалната възраст на децата приложението блокира почти всички останали приложения изцяло, като Viber, YouTube и една от търсачките дори.

# 93
  • София
  • Мнения: 3 565
Един брой набор записан за външните пробни на Междучасие. Важно ми е да го видя като как е по БЕЛ, че положението ми е тъмна Индия. Според мен и за него би било добре да се усети приземен.

# 94
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Благодаря за темата!
Аз от моя за сега не мога да се оплача. В събота даже си поискал допълнително задачи от госпожата, защото във вторник ще имат контролно по МАТ. После ми се оплака, че се е набутал, защото учителката доволно го е затрупала, но вчера ги реши.
За сега цари мир и любов вкъщи, не сме усетили нищо от седмокласните неволи. Само да не е затишие пред буря...Grin
Но пропуснах да кажа, че вкъщи прейстейшъна е позволен само в събота и неделя за малко. През седмицата виси на телефона си, който не харесва и мечтае да смени. Joy

# 95
  • Мнения: 5 234
Преглеждате ли върнатите домашни от школите?
И нещо странично: давате ли джобни и в какъв размер?

# 96
  • Мнения: 6 587
Давам, да. Според нуждите. Стартираме седмицата с 20 лв, когато свършат, давам отново.

# 97
  • Мнения: 569
Ехаа цяла нова тема Simple Smile Благодаря
Чета, чета и не мога да повярвам. Хора, вие наистина ли си крещите на децата? Това винаги ми е било ужасно. В нашата къща никога не се крещи, деца се наказват изключително рядко, за бой и дума не може да става.
Говорим си с тях като с равни. Наборката е убедена, че трябва да учи и това е единствения начин да успее в живота,  да работи това, което й харесва и да пътува по целия свят. Единствения път, когато отказа да пише домашно беше в първи клас и то за школата по английски. Аз й казах, че тогава аз ще седна и ще го напиша. Откъснах си един лист и започнах да пиша думички по 10 пъти, красиво и бавно все едно ми доставя огромно удоволствие. Още докато пишех втората дума, тя се намести до мен и започна да пише. През цялото време се възхищавах колко хубаво ми се получава. Накрая си написах името на листа и я помолих да го предаде на госпожата за проверка. Тя ме погледна недоверчиво и ме пита "Ама ти сериозна ли?". Предаде домашното и моето и нейното и после отпразнувахме и двете имахме "excellent", мъжа ми много се смя.
Сега с ученето няма проблем, знае че това е нейно задържение и трябва да го свърши. Никой никога не й казва кога да учи и колко, но също така знае че това е само защото ни показва, че се справя добре.
Малката (на 10 години) е голяма хитрушка, но гледа от сестра си и учи старателно. С нея имам една много смешна история. Малко преди да завърши първи клас дойде и каза "Аз приключих с ученето. Почти съм завършила първи клас и мисля да не ходя повече на училище. Какво ще кажеш?". Аз й казвам "Добре, няма проблем, знаеш да четеш и да смяташ горе-долу добре до 100, но щом няма да ходиш на училище ще трябва да ти намерим някаква работа, защото който свърши с училището започва работа. Предлагам ти да ти вземем една сергия на Красно село на пазара и там да продаваш мръсни картофи. Е, лятото е мнооого горещо, зимата страшен студ, но пък пролет и есен ако не вали е приятно. Какво ще кажеш?" ами отказа се и вече е трети клас Simple Smile

# 98
  • Мнения: 8 231
Джобни, редовно давани по график, няма. Давам му 20лв за урока по БЕЛ, цената му е 15лв и 5лв остават за него. Понякога си купува нещо за ядене, друг път си ги прибира. Дневни не му трябват, защото няма какво да си купува навън. За училище си носи сандвич, из града се придвижва с колелото. За кино или лятото за басейн давам допълнително. Винаги има някакви пари в себе си. Никога не се е оплаквал, че няма и да иска допълнително.

# 99
  • София
  • Мнения: 1 570
Това с точните джобни така и не го усвоих. Давам й да има 10-20 лв., като свършат, пак. Но тя е много спестовна. Засега няма ограничения за таблет и телефон. Учи старателно, доколкото може. Отвреме-навреме така й писва, че я оставям да си прави, каквото поиска. Искам повече да излиза навън, но няма с кого. Явно всички учат.

Добре, че казахте за Междучасие, че мойта си чакаше свободните неделя и понеделник.

# 100
  • София
  • Мнения: 8 933
И моята е в Междучасие и по график си имат занятия на 28. Предполагам, че и за втори ноември ще има промени. Тя обаче ми спомена, че няма да е в училището, където редовно се провеждат занятията, да съм следила имейла.
Даваме ѝ по 40 лева на седмица, но не ги броя точно за джобни, защото тя с тях обядва, аз нямам възможност да им готвя.

# 101
  • Мнения: 4 967
Джобни напоследък не давам. Предпочита сандвичи от къщи да си носи или нещо друго, а не да губи време да стои по опашки на бюфета. Иначе съм давала по 2 лв на ден. Никога не съм давала наведнъж парите за цяла седмица. Голяма прахосница е и подозирам, че ще свършват още вторник-сряда.
Записах я на пробен изпит към Междучасие, по математика. На пробния по БЕЛ ще си ходи като вътрешно дете.

# 102
  • Мнения: 5 234
Благодаря за отговорите.
Моята нищо не харчи, нищо не купува, обаче чула, че всички деца получават джобни и съответно се пробва да си поиска. Аз знам, че ще ги спестява и тях, обаче се опитвам да се ориентирам, вкл. за сума.

# 103
  • Мнения: 569
Благодаря за отговорите.
Моята нищо не харчи, нищо не купува, обаче чула, че всички деца получават джобни и съответно се пробва да си поиска. Аз знам, че ще ги спестява и тях, обаче се опитвам да се ориентирам, вкл. за сума.
Sweat Smile Фифи, моята е същата, само че не ще джобни. Като й свършат парите си иска, което се случва изключително рядко Simple Smile храна и вода си носи от вкъщи, обядва при баба. От време на време ходи с приятелки на сладкарница Simple Smile или яде сладолед в голямото междучасие.
За 6 години в училище едва ли съм дала и 100 лв., но предлагам постоянно. Не съм спокойна ако няма пари.

# 104
  • Мнения: 3 841
Записвам се с един нежелаещ да учи седмокласник. С малко закъснение го записах на школа по БЕЛ, колебаех се за самостоятелни уроци, че имаме голяма драма там с краснописа. Госпожата ме "зарадва", че миналата година е имало оценка 0, защото не са могли да разчетат почерка.

Последна редакция: пн, 21 окт 2019, 12:42 от evhen

Общи условия

Активация на акаунт