СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 5

  • 26 213
  • 792
  •   1
Отговори
# 420
  • Sofia
  • Мнения: 688
Нямаме ли тук никакви родители с ученици във Веди?
Липсва информация за датите на техните пробните изпити.

Моята седмокласничка е във Веди. Влез в профила на детето на сайта им и виж в графика. Маркирано в жълто. Ще има и още, но трябва да се натрупа материал.
Според мен въпросът беше от родител на дете, което не е във Веди. Идеята, ако правилно съм разбрала, е да се попълни датата на пробния в нашия календар и ако някой външен желае - да отиде.

Права си, Мария, прибързано изчитам всичко от почивните дни...
Пробните на Веди са само за техни ученици... съжалявам!
Мога само да помоля дъщеря си да ги снима, ако не забрави.

# 421
  • Мнения: 47 981
Аз се чудя, тази Донка не е ли писала и по математика, сякаш с Карлов преди години решавахме пак с нейно помагало.
Иначе явно това в фаворита тази година по Бел, всички преподаватели я одобряват Simple Smile

# 422
  • София
  • Мнения: 922
Ами тази Донка може и по математика да е писала, явно я слагат навсякъде, защото помагалата й са копи- пейст на Мария Банова. 😉

# 423
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 329
Двете помагала на Донка Кънева, по литература и по български език, тази година се ползват в училище вместо глупавите учебни тетрадки. Учителката им каза, че през лятото си е купила и прегледала всичко налично за седми клас и тези са ѝ харесали най-много. Имаме освен това едни тестове на БГ учебник и тестовете на Регалия. Пак в училище ще ги ползват.
Общо взето аз тези неща ги бях купила за работа вкъщи и бях приятно изненадана, когато се оказа, че ще си ги ползват в училище.
За преразказите реших да му давам текстовете от предходни НВО. Едва ли ще успея да го накарам да направи повече от 5-6 преразказа вкъщи.

Хубави ли са тестовете на Регалия? Аз се чудя дали дали да ги взимам.

# 424
  • Мнения: 6 926
На мен, като пълен лаик, много ми харесват на Регалия. В отговорите отзад има обяснено защо даден отговор е верен. Примерните тези са ми тежки, но са дадени опорните точки какво трябва да съдържат.

# 425
  • у дома
  • Мнения: 7 141
За преразказите реших да му давам текстовете от предходни НВО. Едва ли ще успея да го накарам да направи повече от 5-6 преразказа вкъщи.
Аз имам тези преразкази,които миналата година са давани във Веди и не ми е проблем да ги  сканирам и кача...
Имам и тези по матем на Веди,но си е писано в тях ,както и в това по бел.

# 426
  • Мнения: 8 228
Взех тестовете на Регалия и по БЕЛ и по математика, но доколко са добри тези по БЕЛ, не мога да дам обективно мнение, дори и само заради факта, че съм скарана с тази материя. Но доколкото си спомням там тестовете бяха по месеци и първият май беше за януари.

# 427
  • София
  • Мнения: 5 131
Аз се чудя, тази Донка не е ли писала и по математика, сякаш с Карлов преди години решавахме пак с нейно помагало.
Иначе явно това в фаворита тази година по Бел, всички преподаватели я одобряват Simple Smile
Това не е същия човек. Донка Гълъбова е преподавател по математика във Веди и автор на повечето им сборници.

# 428
  • у дома
  • Мнения: 7 141
Взех тестовете на Регалия и по БЕЛ и по математика, но доколко са добри тези по БЕЛ, не мога да дам обективно мнение, дори и само заради факта, че съм скарана с тази материя. Но доколкото си спомням там тестовете бяха по месеци и първият май беше за януари.
По матем имат ново издание или са тези по стария формат 20+5 задачи?

# 429
  • Мнения: 6 926
На Регалия имам две помагала. В момента работи по това:

Там тестовете са по произведения:

А ето и как изглеждат отговорите:

# 430
  • София
  • Мнения: 1 531
Регалия пускат някакви нови помагала или старите, но подновени, съдържащи пробни изпити. Мисля да ги поръчам, че по БЕЛ нямаме никакво помагало за самоподготовка.

https://www.regalia6.com/ucRegalia/regalia_files/probni-izpiti_7kl.html

# 431
  • Sofia
  • Мнения: 688
Можете ли да споделите нещо от НПМГ? Днес тати и пубер бяха на отворените врати и се върнаха със следното: училището си е готино, има добри специалности, но... какво да му мислим като не си знаем резултата... и така ме отрязаха...

# 432
  • Мнения: 8 228
svetlaem, аз ги купувах лятото, значи са по стария модел. Ще ги погледна довечера, не помня как бяха точно бяха задачите. Понеже тогава взех и едни тестове на Архимед в две части, кое как беше ми е мъгла. Разглеждах ги подробно тогава и ми хареса, че има разписани решения, критерии за оценяване. Оттогава обаче не съм ги отваряла, защото първия тест на Регалия беше за декември или януари, а тези на Архимед бяха върху целия материал 5-7 клас. Тях съм ги оставила за ударно решаване през май месец.
Това, което Maria, показа също ми се струва интересно и може да го взема.
Ох, аз купувам и се радвам на новите придобивки, а младежът само сумти като ги види 😂 Няма как да се явя на изпиту вместо него 😂

# 433
  • София
  • Мнения: 6 361
Можете ли да споделите нещо от НПМГ? Днес тати и пубер бяха на отворените врати и се върнаха със следното: училището си е готино, има добри специалности, но... какво да му мислим като не си знаем резултата... и така ме отрязаха...

аз ходих днес.

училището е далече от спирки на градски транспорт. от спирката на метрото си е почти километър, вярно - по тиха и приятна улица.

има залесен преден двор, малък заден двор с игрища.

сградата е доста амортизирана. очевидно ремонтите се правят на парче, защото има съвсем прясно ремонтирани крила и кабинети, а други са в окаяно състояние, което е срамно за една национална, престижна и търсена гимназия. тоалетните са скоро ремонтирани, не миришат, но са мръсни. има монтирани дозатори за сапун и хартия, но няма нито едното, нито другото.

кабинетите са с южно изложение, не впечатляват с нещо. актовата зала е зле.
презентацията на ръководството повтори (по няколко пъти) нещата, които всеки интересуващ се знае прекрасно - но въпреки това имаше хора да питат Simple Smile каза колко са велики, колко медали имат, какви вероятно ще са компонентите на бала и толкоз.

след това имаше насрочени презентации на ученици от 5-те вида профилирани паралелки, които не останах да гледам. това беше подвеждащо, защото в програмата беше обявено като презентация на профила и очаквах съвсем друго нещо.

разговарях с една от зам.директорките - много приятна и интелигентна дама - като я питах какво знае за положението с новата програма и хорариумите за кандидатстване в университети, особено ако ученикът промени интересите си и реши да кандидатства друга специалност, различна от профила му в гимназията. тя каза, че това е много съществен въпрос, на който засега отговор нямат и очакват да видят какво ще измисли министерството. призна, че е възможно да има проблем с това.

# 434
  • София
  • Мнения: 4 035
Аз се чудя, тази Донка не е ли писала и по математика, сякаш с Карлов преди години решавахме пак с нейно помагало.
Иначе явно това в фаворита тази година по Бел, всички преподаватели я одобряват Simple Smile
Това не е същия човек. Донка Гълъбова е преподавател по математика във Веди и автор на повечето им сборници.

Това е преподавателката, която ме готви мен за изпита след 7ми клас във Веди. Всеизвестно е в темата колко нищо ме отбирам по математика Simple Smile Тази жена съумя да измъкне от мен резултат на изпита 5.375, когато оценките бяха по шестобалната система, за мен тя е феноменален учител.

Общи условия

Активация на акаунт