Пациентки на ЦРЗ "Надежда" - тема 76

  • 42 280
  • 778
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 585
Момичета,
Кой е младият доктор, който присъства на пункциите при д-р Стаменов?
Днес ме прегледа дали Ф не се е спукал преди пункцията, а после в стаята при съобщаването на извадените Я се притесняваше повече от нас, упоените? Simple Smile
Да не го подготвят за ин витро сектора?

# 316
  • Мнения: 3 002
Д-р Ковачев-и да обучава се ... Simple Smile

# 317
  • Sofia
  • Мнения: 47
Здравейте дами,

 По въпроса с коментарите след неуспешно инвитро се сдърпах с адски грубите женици на рецепцията тази сутрин. Има 120 жени за коментар до края на септември, които са правили трансфери и казаха,че ще чакаме не зависело от тях,а когато доктора им даде списък и ако сме били недоволни с него да си говорим. Казаха,че едва ли тази година ще има време за нас. Така че пак чакане...

# 318
  • Мнения: 1 278
Аз така и не стигнах до трансфер в Надежда, но това чакане и изобщо процедурата по Коментар ми се струва абсурдна! Ще откажат да ви запишат час на втори ден ли, евентуално за следваща процедура, защото сте в списък с чакащи коментар?? Какво представлява този т.нар. коментар, ако може някой да сподели?

# 319
  • Sofia
  • Мнения: 47
Аз така и не стигнах до трансфер в Надежда, но това чакане и изобщо процедурата по Коментар ми се струва абсурдна! Ще откажат да ви запишат час на втори ден ли, евентуално за следваща процедура, защото сте в списък с чакащи коментар?? Какво представлява този т.нар. коментар, ако може някой да сподели?
Здравей,
Да луда работа е това чакане и само вдигат рамене и най-нагло казват ще чакате. Коментарът е разговор с доктора след като е прегледал каква стимулация е правена и как е минала процедурата и трае най-много 10-15 мин и ти казва какво иска като нови изследвания и какво ще се лекува или лекарства да даде и ориентировъчно да каже кога най-рано може да се направи инвитрото и по какъв протокол ще е със стимулация или без. Знам, че той не повтария правено нещо и пробва веднага друго за новия опит и от това му решение зависи всичко хапове,изследвания и може и операция да реши както при мен на такъв коментар каза хифроскопия да се направи и след седмица ме оперира. До сега съм чакала само месец и половина за коментар, но като гледам тоя път може и 3-4 месеца да се чака с това,което ви писах като инфорамция от клиниката днес.
И аз се чудя ако се запише човек за преглед на 2- ри ден от цикъла за процедура какво ще ни откажат защото чакаме коментар ли?

# 320
  • Sofia
  • Мнения: 378
Да,няма да запишат час и ще откажат.В системата им е отбелязано,че сте след неуспешен трансфер и чакате коментар.Confused

# 321
  • София
  • Мнения: 7 645
Помислете го от друга страна, ако сте след стимулация, 3-4м почивка за огранизма си е нужден.
Ако сте след естествен цикъл ми се струва най-прецакващо.

И нека не объркваме всички, тук става дума САМО за пациентите на д-р Стаменов. За другите няма такова чакане.

# 322
  • София
  • Мнения: 2 621
Аз да попитам--започнаха ли да правят превантивно преди процедура изследвания за тромбофилии, имунология? На мен не ми бяха правени. Нито преди инвитрото, нито по време на спонтанната бременност, въпреки че не беше ясен проблема ни. Та, ако не сте се изследвали задължително го направете.

# 323
  • София
  • Мнения: 799
Аз да попитам--започнаха ли да правят превантивно преди процедура изследвания за тромбофилии, имунология? На мен не ми бяха правени. Нито преди инвитрото, нито по време на спонтанната бременност, въпреки че не беше ясен проблема ни. Та, ако не сте се изследвали задължително го направете.
Превантивно не, след втори или трети неуспешен трансфер. След втори неуспешен ДОК ми назначи имонология, а след третия неуспешен аз сама си пуснах тромбофилията.

# 324
  • Мнения: 89
На мен също никой до сега не ми беше казвал да си правя изследвания за тромбофилия и имунология. Аз тромбофилията сама си я направих след третия неуспешен опит. Сега приключи петият ми опит пак неуспешен и мисля сама да си пусна имунологични докато почакам 3-4 месеца за коментара. Бихте ли ми казали колко пари излизат и какво точно представлява как се прави? Благодаря предварително.

# 325
  • Пловдив
  • Мнения: 1 094
На мен също никой до сега не ми беше казвал да си правя изследвания за тромбофилия и имунология. Аз тромбофилията сама си я направих след третия неуспешен опит. Сега приключи петият ми опит пак неуспешен и мисля сама да си пусна имунологични докато почакам 3-4 месеца за коментара. Бихте ли ми казали колко пари излизат и какво точно представлява как се прави? Благодаря предварително.
Първо се прави консултация с имунолозите,те решават какво точно да се пусне,след което се взима кръв от вената. Цената е:

# 326
  • Sofia
  • Мнения: 47
Помислете го от друга страна, ако сте след стимулация, 3-4м почивка за огранизма си е нужден.
Ако сте след естествен цикъл ми се струва най-прецакващо.

И нека не объркваме всички, тук става дума САМО за пациентите на д-р Стаменов. За другите няма такова чакане.
Здравей Brayda,

Права си 3-4 месеца почивка, ама и губене на време  билото то на стимулация или на ЕЦ. Като чета тука момичета, за да не губят това ценно време правят изследвания на своя глава, за да са подготвени като дойде часа за кометара. Аз примерно за себе си незнам без доктора да ми е казал да правия ей така за всеки случай изследвания, това си струва и пари и време и най-малкото не знам дали ми трябват такива изследвания.
Примерно защо се изследва тромбофилия? При какви показатели? Какво освен несполучливо инвитро трябва да не ти е наред,за да се изследва?
Тези HK клетки също как се решава дали имаш нужда да се изследваш или не?
Така се превръщаме в едни доктори,каквито не сме, така че много проблемно е това чакане. Незнам може аз да не съм чела много или нямам опит и да звуча като необразован човек.
А при доктор Персенска няма ли толкова чакане като при доктор Стаменов, все пак и двамата са много търсени специалисти?

# 327
  • Sofia
  • Мнения: 417
Помислете го от друга страна, ако сте след стимулация, 3-4м почивка за огранизма си е нужден.
Ако сте след естествен цикъл ми се струва най-прецакващо.

И нека не объркваме всички, тук става дума САМО за пациентите на д-р Стаменов. За другите няма такова чакане.
Здравей Brayda,

Права си 3-4 месеца почивка, ама и губене на време  билото то на стимулация или на ЕЦ. Като чета тука момичета, за да не губят това ценно време правят изследвания на своя глава, за да са подготвени като дойде часа за кометара. Аз примерно за себе си незнам без доктора да ми е казал да правия ей така за всеки случай изследвания, това си струва и пари и време и най-малкото не знам дали ми трябват такива изследвания.
Примерно защо се изследва тромбофилия? При какви показатели? Какво освен несполучливо инвитро трябва да не ти е наред,за да се изследва?
Тези HK клетки също как се решава дали имаш нужда да се изследваш или не?
Така се превръщаме в едни доктори,каквито не сме, така че много проблемно е това чакане. Незнам може аз да не съм чела много или нямам опит и да звуча като необразован човек.
А при доктор Персенска няма ли толкова чакане като при доктор Стаменов, все пак и двамата са много търсени специалисти?
Не, няма чакане. Аз след неуспеха първия път по къс протокол си записах час на ЕЦ за следващия месец, защото и нито една яйцеклетка не оцеля за замразяване. Дориии след ЕЦ-пак не оцеляха и си записах веднага час и тогова решихме да си почина 5месеца и да пробваме по дълъг протокол, през това време пиех добавки...

# 328
  • София
  • Мнения: 7 645
Помислете го от друга страна, ако сте след стимулация, 3-4м почивка за огранизма си е нужден.
Ако сте след естествен цикъл ми се струва най-прецакващо.

И нека не объркваме всички, тук става дума САМО за пациентите на д-р Стаменов. За другите няма такова чакане.
Здравей Brayda,

Права си 3-4 месеца почивка, ама и губене на време  билото то на стимулация или на ЕЦ. Като чета тука момичета, за да не губят това ценно време правят изследвания на своя глава, за да са подготвени като дойде часа за кометара. Аз примерно за себе си незнам без доктора да ми е казал да правия ей така за всеки случай изследвания, това си струва и пари и време и най-малкото не знам дали ми трябват такива изследвания.
Примерно защо се изследва тромбофилия? При какви показатели? Какво освен несполучливо инвитро трябва да не ти е наред,за да се изследва?
Тези HK клетки също как се решава дали имаш нужда да се изследваш или не?
Така се превръщаме в едни доктори,каквито не сме, така че много проблемно е това чакане. Незнам може аз да не съм чела много или нямам опит и да звуча като необразован човек.
А при доктор Персенска няма ли толкова чакане като при доктор Стаменов, все пак и двамата са много търсени специалисти?

Тромбофилия е задължително всеки да изследва, особено които правим инвитро процедури. Дори и да имаме нискорискови мутации, наличието на толкова много хормони като естрогени и прогестерони, сгъстяват допълнително кръвта и жената увеличава риска си към образуване на тромби.
Ако някой още не е пуснал пакет за тромбофилии е много нужно да го направи. Ето примерно аз имам само един нискорисков фактор, но заедно с терапиите риска става по-голям и имам изписана терапия с клексан.
Тромбофилиите нямат показатели, заради които да се изследват. Те са генетични изследвания - или ги имаме или ги нямаме.

Имунологията е друго нещо. Според мен е задължителна консултацията с имунолог преди пускане на изследвания. Има някои показатели които са зависими от скорошни боледувания, медицински интервенции като пункции и тнт. За НК клетките примерно, те са мн чувствителни към всяка промяна в имунитета.
Хубаво е, че консултация с имунолозите може да се направи без да се обвързваме с доктора. Аз лично не съм пускала имунологични.

А колкото до почивката, аз съм чакала няколко пъти и дори чакайки съм успявала да се отърся до толкова от всичко, че като ми се обаждат за час се изненадвам и изведнъж всички спомени се стоварват в ежедневието Simple Smile

# 329
  • Мнения: 1 719
Аз така и не стигнах до трансфер в Надежда, но това чакане и изобщо процедурата по Коментар ми се струва абсурдна! Ще откажат да ви запишат час на втори ден ли, евентуално за следваща процедура, защото сте в списък с чакащи коментар?? Какво представлява този т.нар. коментар, ако може някой да сподели?
Коментарът е разговор с лекуващия лекар след неуспешна процедура. Ние чакахме над 3 месеца миналата година и честно никак не ми беше от полза тоя коментар, само загуба на време,средства и нерви. За мен беше напълно излишно упражнение...

Общи условия

Активация на акаунт