Кюретаж и забременяване след това - тема 82

  • 23 448
  • 754
  •   1
Отговори
# 675
  • София
  • Мнения: 7 534
Аз бих те посъветвала да не правите опити преди да нормализираш това ТСХ, много е високо.
Пусни и витамините, тъкмо да има време да наваксаш дефицитите.
Успех!

# 676
  • Мнения: 441
Аз бих те посъветвала да не правите опити преди да нормализираш това ТСХ, много е високо.
Пусни и витамините, тъкмо да има време да наваксаш дефицитите.
Успех!

Аз съм на същото мнение! Но имам съмнение и за това утре ще направя тест. Най - вероят о в други ден ще отида да пусна и витамините, те всъщо ли се пускат рано сутрин и на гладно?

# 677
  • Мнения: 2 525
mommy_v и аз вървя по твоя път и другата седмица ще правя изследвания и ще съм при др Начев. Дано скоро ти се понижат тези нива. Успех с бебеправенето!

# 678
  • Мнения: 1 334
mommy_v дано бързо да се нормализира ТСХ. И аз ходя при Начев - в момента, в който разбереш, че си бременна задължително пусни ТСХ, защото много се вдига при бременност и да може веднага да ти коригира дозата. После по време на бременността наистина се ходи всеки месец, но като цяло след 4ти- 5ти месец се стабилизират стойностите.

Аз ще изчакам да минат 40-50 дни от абразиото и ще пусна и аз контролни за ЩЖ, защото след аборта спрях Л-тироксина и искам малко да се нормализират като цяло хормоните преди да пусна изследването.

# 679
  • Мнения: 704
Coolyto,
От прогестерон няма как да кървиш 2 седмици, той се спира рязко когато няма бременност.
Отиди на преглед да се види дали всичко се е изчистило.

Фея,
предполагам имаш предвид кариотип. Ние правихме изследване на кариотип след няколко неуспешни трансфера, преди да почнем да правим предимплантационна диагностика на ембрионите.
Ти защо реши, че трябва да го изследвате?
Много често се случва при родители без проблем в кариотипа да се получат ембриони със случайни хромозомни грешки, особено при напредването на възрастта. Нормалният кариотип на родителите не гарантира нормален кариотип на бебето.

Бях на преглед още предната седмица,каза че всичко е наред.Питах го дали съм се изчистила ,а той ми вика то при тебе нямаше какво толкова да се чисти.По диагноза ме водят биохимична бременост,което е много странно ,защото нямах цикъл 3 месеща(може би от лекарствата) ,но ЧГХ то ми нарастваше до 11,000 преди да почне да пада,но така и не се визуализира нищо.Каза ми ,че е питал доста лекари от инвитро центрове в страната ,но никой не бил виждал подобно нещо.

# 680
  • София
  • Мнения: 7 534
Такова високо ЧХГ може да имаш при моларна или извънматочна бременност. От 3м нямаш цикъл, а колко време се задържа това високо ЧХГ?

Важното е, че е започнало да пада. Докато не падне до 0, всякакви аномалии са възможни.

# 681
  • София
  • Мнения: 10 642
При моларна бременност  ЧХГ  достига до повече от 100 000 mIU/mL.

# 682
  • Мнения: 5 234
Много ме изнервя, че след спонтанния аборт не знам колко ще ми е дълъг цикъла и дали и кога ще има овулация.

# 683
  • София
  • Мнения: 7 534
Най-добре е да почиваш в следващите 2-3 месеца и след това да мислиш за забременяване.
Щото да имаш овулация и да направиш втори аборт заради тънка лигавица или нисък прогестерон няма да е много приятно.

Не случайно докторите препоръчват да се изчака поне 2-3 месеца след аборт - това не е прищявка, това време е необходимо, за да се възстанови организма и хормоните да влезнат в ритъм.

# 684
  • Мнения: 1 334
И моят АГ ми каза да изчакаме поне три цикъла и аз със сигурност ще изчакам,  но и мен ме дразни това, че не знам кога ще ми дойде и дали бързо ще се нормализира и ще е редовен. 🤔

# 685
  • Мнения: X
Едно научих момичета, най-големият бич на нашето време е нетърпението , всичко да стане сега и веднага, на момента, ама ако може още вчера !

Ами, не става !
Аз чаках първи цикъл след 3-тият си мисед 62 дни, писала съм назад в темите. После чаках втория 37 дни, после 45, та на 4-тия път вече се нормализира! Не се чувствах себе си, не бях спокойна и разбрах, че просто трябва да съм търпелива и организма ми да се възстанови от шока.

Дайте си време, не се вглъбявайте в това, направете нещо за себе си, не стойте безучастно, ще се чувствате полезни и удовлетворени.

# 686
  • Мнения: 441
Много е относително това време.. Зависи през коя седмица е бил аборта, имаше ли е кюретаж или сте се изчистили от самосебе си.. Причина за аборта, тези фактори влияят на времето. На мен ми направих с ваклуум, дойде ми след 25 дни и след това не сме се пазили още след първи цикъл, но успех все още нямаме.. Имам позната, която чака година по лекарско предписание.. Много е важно психически кога си готов отново да започнеш, аз мисля че това е по - трудното..

# 687
  • Мнения: 704
Такова високо ЧХГ може да имаш при моларна или извънматочна бременност. От 3м нямаш цикъл, а колко време се задържа това високо ЧХГ?

Важното е, че е започнало да пада. Докато не падне до 0, всякакви аномалии са възможни.
ЧХГтт се покачваше нормално ,преглеждаха ме поне 10 пъти ,2ма различни доктори ,няма аномалии или съмнения за моларна бременост.Съмняваха се по-скоро за извънматочна ,но нямах нито болки нито кървене.Иначе защото чгхто се покачваше нормално се усвояваше ми казваха да изчакам,че можело на по-късен етап да се появи нещо,но така и не се случи.

# 688
  • София
  • Мнения: 620
На мен ми казаха да чакам 6 месеца. Аз мислих след 3/4 цикъл да почнем да правим опити, много исках децата да да с по-малка разлика, ама ето - не всичко зависи от нас и плановете се провалят. Освен това искам да отслабна няколко кг, за да износя по-лесно бременността и трябва да си вкарам хемоглобина и витамините в норма. Затова си взех пакет за 5 процедури лазерна епилация, които са до края на юни и преди това ще се пазим. Тамън дотогава ще са минали 7 месеца, ще съм готова физически и психически и се надявам да не превръщам това във фикс идея, а щом стане да не се страхувам и следя постоянно. Спокойна майка, спокойно бебе, нали Simple Smile)) Успех и търпение на всички!

# 689
  • Мнения: 5 234
Аз съм нетърпелива, признавам си. Но и годините са ми много, та не търпи търпеливост. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт