На море в Турция - тема 64

  • 61 179
  • 758
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 670
Явно само ние не сме ходили още на Мор е в Турция
С две деца сме-на 4 и на 2
Плаши ме пътя. Ще ви чета какво препоръчвате като хотели и как пътувате
Търсим оферта като цяло за първата седмица на Юни или последната на Май
Ще се раздам да обедя себе си И съпруга ми да плжуваме там 2020 Wink

# 16
  • София
  • Мнения: 1 354
ninoto, моля напиши тук името на сайта, който си споделил в старата тема, която е закрита. Какви са тези Фиестатравел, дай подробности, ако знаеш, моля.

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 2 013
ivkacom Най-добре за начало със самолет.Гледаш сайтовете наТез Тур,Емералд и Аква Тур.Харесваш хотел и питаш тук .

# 18
  • в семейството
  • Мнения: 404
Толкова се ентусиазирах от почивката ни в Турция, че нямах търпение да пуснат "ранните" записвания. Но като гледам цените...Аз също си мисля, че ще има промяна в туриситческия бизнес след фалита на "Кук". Ще видим и хотелите как ще "реагират". Сега си довършват сезона, който реално е бил "запълнен" преди "събитията".
Дано и ТА да пуснат възможност само за чартърни полети на нормални цени!?

# 19
  • Димитровград
  • Мнения: 207
Цитат
Привет и от мен! Марги, отново благодарности за теб!
Аз искам да съм пак в Сиде догодина живот и здраве, колебая се между Камелия Фулия и  Джакаранда, но горе-долу до цена ( за трима възрастни ) се доближава  и Маритим Пайн Бийч в Белек, та съвети приемам всякакви
Била съм и в двата,единственото превъзходство на Джакаранда е  хотелската част.Стайте нови и доста просторни!По всичко  друго Камелия го бие!
За Мартим нищо не мога да кажа,ще ми е интересно някой да направи сравнение!Ако нещо конкретно те интересува питай !

# 20
  • Мнения: 186
Еееее, Марги!
Браво на теб!
Успя с новата тема!
Благодаря и от мен!

# 21
  • Варна
  • Мнения: 3 925
Интересна е смелостта на нашите агенции в определяне на такива неконкурентни цени предвид крайно нестабилната обстановка в Турция. Положението така може да се обърка, че в един момент да се молят за клиенти.
Някои чуждестранни туроператори (сещам се за скандинавски) определено я изключиха като дестинация.
Не искам да звуча крайно, но на фона на политическата обстановка, агенцитте ни за пореден път показват пазарна неадекватност.


Върнахме се в неделя и със сигурност не я видяхме тази '' крайно нестабилната обстановка в Турция. ''  Гледахме в хотела рускоезични телевизии и дадоха статистика за руските туристи за 9месечието. РЪСТА Е  25%. Статистиката за останалите туристи също е на + макар и с доста по малко.Общо ръста са 2019 ще е в милиони на +.Макар и средата на октомври нашия хотел се пукаше по шевовете на 98 % руснаци и немци.Хората от другите хотели споделяха същото , докато бг.летния туризъм отдавна е заспал .Хич не ми прилича на '' пазарна неадекватност'' , по скоро обратното.На всичкото отгоре забелязахме на доста места да строят нови хотели , да не говорим за новите магистрали , мостове , тунели , инфраструктура и дългоочакваната нова връзка м-у Европа и Азия - мост над Дарданелите Simple Smile Това съвсем обяснява лекия спад на нашия туризъм щото освен всичко друго рускоговорящите нямат визов проблем .  Лично мнение ама цените пак ще растат Sad

# 22
  • Мнения: 5 035
О, и аз съм убедена, че ще растат цените. С това търсене...

Travel Republic ми предлага Aquasis De Luxe в Дидим за 630 евро за двама в началото на юни. Как ви се струва цената? Без транспорт, разбира се. Гледам няма отзиви за хотела от миналата година на първа страница, но в Трипадвайзър са хубави, 4,5, номер 3 за Дидим.

# 23
  • Мнения: 496
Отговор на запитване за Фиестатравел-ползвала съм ги за Турция/и не само/ без никакъв проблем. Продават пакети на немски туроператори. Имат и хубави самолетни почивки с тръгване от Германия за екзотични дестинации. Анулациите на настаняване са според анулационните условия на туроператора, на който ползвате пакета.

# 24
  • Стара Загора
  • Мнения: 515
За нашето семейство изборът за догодина ще е доста труден, детето живот и здраве ще е навършило 15г. Има ли някой хотел , в който децата да са до 15,99г? Благодаря предварително!

# 25
  • Варна
  • Мнения: 765
Интересно, засега не забелязвам да има увеличения на цените на местата на които бяхме това лято. Дори се надявам да хванем някое намаление когато започнат по-активните резервации Ноември-Декември-Януари. По-голямата чуденка при нас е към кой край на Турция да се насочим. Искаме да отидем по места където още не сме били и засега се чудим между:
- района на Хатай и Мерсин, това ни е основния план, но положението в района ни кара да се замислим. Иначе е отлично място за разглеждане, има добри плажове, дори сме набелязали някои хотели.
- резервният ни вариант е района между Мармарис и Фетие.
Ако някой може да даде мнение и да помогне е добре дошъл.

# 26
  • София
  • Мнения: 3 742
О, и аз съм убедена, че ще растат цените. С това търсене...

Travel Republic ми предлага Aquasis De Luxe в Дидим за 630 евро за двама в началото на юни. Как ви се струва цената? Без транспорт, разбира се. Гледам няма отзиви за хотела от миналата година на първа страница, но в Трипадвайзър са хубави, 4,5, номер 3 за Дидим.
Познато семейство ходиха там май месец.820лв. за 6 нощувки,двама възрастни с дете на 10г.,собствен транспорт.Казаха,че е бил страхотен ветрилник.Много е духало.Времето не им е било о.к.Качваха снимки по анцузи и жилетки.

# 27
  • Мнения: 4 364
Разбира се, че ще инкасира плюс туризмът в Турция с нарастването на цените, за които по-платежоспособни от българските туристи дават своята лепта.
С някои теми избягвам категорично да се шегувам, нестабилна политическа обстановка е една от тях.

# 28
  • Варна
  • Мнения: 765
Познато семейство ходиха там май месец.820лв. за 6 нощувки,двама възрастни с дете на 10г.,собствен транспорт.Казаха,че е бил страхотен ветрилник.Много е духало.Времето не им е било о.к.Качваха снимки по анцузи и жилетки.
Май месец няма какво друго да е, дори и в Турция по това време си е студено още. Най-добре е да се ходи поне към края на Юни, защото иначе рискът да се провали почивката си е прекалено голям.

# 29
  • Мнения: 1 313
Аз съм била от 26 май в Мармарис и времето беше прекрасно. 30+ градуса и си спомням, че се изпържихме като раци, та търсихме някакво мляко по магазините да се мажем. Същата работа и за края на септември, началото на октомври. Сега бяхме там до 9 октомври и беше прекрасно. Горещо, но в никакъв случай непоносима жега, водата топла като чай. Абе прекрасно. От хотела всеки ден качват снимки и още си е слънчево и топло. Че във ФБ някои си даже плашат хората, че шапки и ръкавици им трябвало за Мармарис в началото на октомври. Глупости. Може да има 1-2 по-облачни дни, но мен такъв студ и вятър ме е прал на 16 юли в Поморие, че това са някакви изключения просто.

Марги, благодаря за новата тема! bouquet

Общи условия

Активация на акаунт