Себорея, съвети.......

  • 7 753
  • 44
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 351
Здравейте, искам да попитам тези от вас, които имат това дразнещо нещо, себорея използват ли някакви маски, кремове, бабешки рецепти ииии т. н. за подобряване на състоянието й? Зачервяването  и сърбежа за сега ги стопирах с консумацията на гулия, но адски ме дразни сухата, грапава и лющеща се кожа. Какви ли кремове, процедури, маски и пилинги не съм използвала, но с резултат няколко часа. Ще съм ви много благодарна, ако някой сподели нещо друго, което все още не съм опитвала и има ефект 🙂

# 1
# 2
  • София
  • Мнения: 648
Подкрепям поста на vox. Аз съм пробвала спрея при леки проблеми,но при мой колега с много тежка форма /скалп и лице/ съм виждала чудесен ефект и облекчение веднага след нанасяне.

# 3
  • Мнения: 2 565
Аз се сдобих с лека форма на себорея след като родих, добре е, че не е видима, но дискомфортът на моменти е ужасен. При мен проблемът са веждите, ушите и гънките около носа, в обострена фаза се лющи на малки люспи и сърби кошмарно, а и ми падат веждите Sad
След няколко годишно експериментиране и консултации с дерматолог ползвам следното: Себклер крем и Келуал крем, те са с немазна формула и са подходящи за цялото лице. Редувам ги, горе-долу през 6 месеца. Преди ползвах на Келуал и измивния гел, сега не съм в обострена фаза и си взимам каквото има на промоция от измивните гелове за лице на Авен или нещо от този род за чувствителна кожа.
При обострена фаза мажа няколко дни с нещо противогъбично - Тридерм, Дактакорт, Залаин, докато ми мине сърбежа.
За маски и пилинги много не смея да рискувам и само, когато съм ходила на козметик са ми слагали там.
Иначе и аз експериментирах много с кремове преди да попадна на тези двата, но поне при мен нямаше резултат, даже от някои кремове ме е сърбяло ужаснооо, а пък от един кортикостероиден крем се изпъпчих цялата...

# 4
  • Мнения: 46
За себорея на главата използвам Низорал шампоана- 3 курса с него, т.е 3 опаковки, които стигат за 6 измивания, а по-нататък с шанпоан Здраве актив, който съдържа хвойнов катран и Октопирокс. За себореята на ушите използвам низорал крем. Низоралите съдържат кетоконазол, който убива един вид гъбичка, отговорна за себореята, която е свръхактивна в 90% от случаите на себорея. Пробвайте, няма да сбъркате.

# 5
  • Мнения: 351
Може би беше важно да спомена, че скалпа изглежда прилично, за сега овладях там положението с шампоана на Виши, но зоната на слепоочието и челото се лющи много и имам чувството, че колкото крем да сложа става по-грапаво и с по-дебели и твърди люспи.
Ще пробвам спрея на Джинджира, благодаря ви.

Момичета днес си взех спрея на Джинджира, от изчетеното разбрах, че се пръска по няколко пъти на ден, в случая при мен на лицето без изплакване. Правилно ли съм разбрала, че от бързане така и не попитах в аптеката?Русите кичури в мен се събуждат 😁

Все пак се намазах на проблемните места, но започва да ни пари леко, дали е нормално?

Последна редакция: ср, 30 окт 2019, 14:53 от bubanka

# 6
  • Мнения: 1 997
Хм, странно никога не ми е парело.Точно този вид ли си взе, който съм показала на линка, защото има различни видове.Иначе да, маже се без отмиване.

# 7
  • Мнения: 351
Хм, странно никога не ми е парело.Точно този вид ли си взе, който съм показала на линка, защото има различни видове.Иначе да, маже се без отмиване.
Да, същият взех. Само ми пари около носа, където също леко се лющи и леко на брадата. Изплакнах го, но още щипе и се притеснявам да не стане нещо на кожата.

# 8
  • Мнения: 1 997
Незнам какво да ти кажа, ползвам го отдавна и при мен ефекта е по-скоро на облекчение и в никакъв случай на дискомфорт.

# 9
  • Мнения: 351
Незнам какво да ти кажа, ползвам го отдавна и при мен ефекта е по-скоро на облекчение и в никакъв случай на дискомфорт.
Наистина ми облекчи най-лющещата се част, но явно на леко зачервената не трябва да слагам, дано няма последици, че се притеснявам.

Момичета, сърдечни благодарности, ефекта от Джинджира е поразителен. Да не го урочасам, но наистина за сега отвратителното лющене спря. Бъдете много здрави и щастливи 😘😘😘

Последна редакция: ср, 30 окт 2019, 14:54 от bubanka

# 10
  • Мнения: 1 997
Добре че писа, че те мислех с това парене от което се оплака  Peace

# 11
  • Мнения: 351
Добре че писа, че те мислех с това парене от което се оплака  Peace
Аа само на челото слагам, около носа и устата няма да рискувам отново,

# 12
  • Мнения: 1
Здравейте бих те ли дали някакъв съвет, какво да използвам или при кой кожен лекар да отида. От 2 години дори може би повече ме сърби едната част от главата много пърхот пада и се омазнява косата. Отидох на кожен лекар казани,че заради различните шампоани и балсами, които съм използвала се е получило толкова пърхот и, че ще мине. Предписа ми катранен сапун и някакъв крем, но нищо не помогна дори стана по зле сега имам над ухото бели люспи и ме сърби. Октомври отидох при друг лекар и ми кажа, че имам себорея капитис нямам си на представа, какво е това и как се лекува. Зададе ми въпроса дали ям сладко и дали прекалявам да обичам да ям. Сигурно има нещо свързано и ми даде Себорал шампоан Ефестад хапчета да спре сърбежа малко ми помогнаха, но след 2 седмици пак позна да ме сърби дори стана после и още използвам шампоана. Моля помогнете ми писна ми от това много ме сърби и падат люспи и ми се омазнява косата аз съм само на 17 години пък имам такова заболяване това нормално ли е??!!

# 13
  • Мнения: 110
Здравейте! Може въпроса ми да ви се струва смешен, но все пак ще го задам. От няколко години ми пада много косата и значително намали обема си. Какво ли не съм пробвала. Скоро стана въпрос с моята козметика за косата ми и според нея имам себорея. Нямам големи обриви и петна по главата с корички, каквото видях в интернет. Но ме сърби главата и понякога имам пърхот. Взех си шампоан, който е за себорея, та въпроса ми е - ако се е объркала и нямам това заболяване на кожата на главата, а използвам такъв шампоан, дали няма да го предизвикам и влоша положението?

# 14
  • Мнения: 291
Здравейте! Може въпроса ми да ви се струва смешен, но все пак ще го задам. От няколко години ми пада много косата и значително намали обема си. Какво ли не съм пробвала. Скоро стана въпрос с моята козметика за косата ми и според нея имам себорея. Нямам големи обриви и петна по главата с корички, каквото видях в интернет. Но ме сърби главата и понякога имам пърхот. Взех си шампоан, който е за себорея, та въпроса ми е - ако се е объркала и нямам това заболяване на кожата на главата, а използвам такъв шампоан, дали няма да го предизвикам и влоша положението?
най -добре отиди на дерматолог, но и според мен е себорея, но при теб явно в по-лека форма,защото и аз имам себорея и същото като теб-капене на коса,сърбеж,пърхот

# 15
  • Мнения: 110
Здравейте! Може въпроса ми да ви се струва смешен, но все пак ще го задам. От няколко години ми пада много косата и значително намали обема си. Какво ли не съм пробвала. Скоро стана въпрос с моята козметика за косата ми и според нея имам себорея. Нямам големи обриви и петна по главата с корички, каквото видях в интернет. Но ме сърби главата и понякога имам пърхот. Взех си шампоан, който е за себорея, та въпроса ми е - ако се е объркала и нямам това заболяване на кожата на главата, а използвам такъв шампоан, дали няма да го предизвикам и влоша положението?
най -добре отиди на дерматолог, но и според мен е себорея, но при теб явно в по-лека форма,защото и аз имам себорея и същото като теб-капене на коса,сърбеж,пърхот

Бях на дерматолог преди няколко месеца и според нея е липса на нещо в организма. Изписа ми хапчета и след тяхното спиране започна отново. Никога не съм се и замисляла за себорея. Дано поне да е това и шампоана да ми помогне, че вече незнам какво да правя.

# 16
  • Мнения: 1 997
При мен най-голям ефект срещу пърхот има шампоан за сух скалп на Виши
https://www.vichy.bg/%d0%93%d1%80%d0%b8%d0%b6%d0%b0-%d0%b7%d0%b0 … ERCOS/p16450.aspx
и този лосион на Себорал форте+
https://apteka.framar.bg/30040783/%D1%81%D0%B5%D0%B1%D0%BE%D1%80 … 150-%D0%BC%D0%BB-

# 17
  • Мнения: 3 413
Аз не знам как да се излекувам...
То направо да ме е срам да изляза някой път...
На цялата глава ми се лющи и стои като пърхот... ползвам шампоана heads...
На веждите и носа ми излиза също , за тях ползвам NovaAge на орифлейм... изчезва след няколко дни мазане и след време пак се появява.. вече не знам какво да правя.

Ще купя спрея на vox да го пробвам.
Това нещо изобщо има ли лекуване веднъж завинаги ?!??!?!

# 18
  • Мнения: 1 997
Butterfly, за съжаление не съм решила проблема веднъж завинаги. Шампоана и лосиона ми помагат да са поносими нещата. Не ме сърби и не ми се лющи прекалено скалпа. В момента в който използвам друг шампоан и положението става страшно.
С лосиона пръскам и синът ми, като видя че има пърхот, при него е по-голям ефекта.
Пробвай, поне е на билкова основа и не е скъп. Дано да си доволна. От едно пръскане обаче не очаквай чудеса.

# 19
  • Мнения: 3 413
Да, наясно съм, че с едно пръскане не става.
Този спрей по аптеките дали го има, или трябва от сайт?

# 20
  • Мнения: 1 997
Има го по аптеките, аз последно го купих от Софармаси за около 4 лв.
    Да се разпишеш скоро и в другата тема Wink
п.п. Пъзели

Последна редакция: нд, 15 ное 2020, 21:35 от vox

# 21
  • Мнения: 3 413
В коя тема да се разпиша?
Тези дни ще купя спрея Heart

# 22
  • Мнения: 291
В коя тема да се разпиша?
Тези дни ще купя спрея Heart
може ли по-нататък да споделиш, дали ти е помогнал? Simple Smile

# 23
  • Мнения: 2 819
Писна ми тотално вече!!! Взимам кортикостероиди и това е положението!!! Стотици левове давам за шампоани, действат само за по 1-2 измивания и това е. От години не ям захар и тесто, не е до храненето.

# 24
  • Мнения: 291
И на мен ми писна, но на мен и кортикостероидите не ми помагат, сега си купих истинска хума,тази дето е на камък, ще си я сваря и ще си правя всеки път маска на косата така бях прочела някъде в темата, че една жена се оправила и също така си купих шампоан без онази съставка сулфат ли как беше дето я пишат на шампоаните като СЛС и също така си купих лосион на биотрейд Себомакс, все още не съм го използвала,утре ще го използвам та да видим ,че положението е много зле

# 25
  • Мнения: 2 819
leoreta666, успех, дано намериш "твоя" начин за лечение. Хума не съм пробвала, от шампоани без СЛС и  лосион на биотрейд Себомакс при мен ефектът е минимален.
Май есента и пролетта е най-зле положението, вие забелязвате ли такава зависимост?

# 26
  • Мнения: 291
leoreta666, успех, дано намериш "твоя" начин за лечение. Хума не съм пробвала, от шампоани без СЛС и  лосион на биотрейд Себомакс при мен ефектът е минимален.
Май есента и пролетта е най-зле положението, вие забелязвате ли такава зависимост?
да,вярно е и при мен е така, най-вече от есента до зимата

# 27
  • Мнения: 46
Здравейте. Имам себореен дерматит, дерматоложка ми предписа низорал шампоан и спрей и веднага дадоха резултат. Дотук добре, но според фризьорката ми низорала е много силен шампоан и не бива да го използвам повече от веднъж седмично. На опаковката пише 2. Проблемът е, че като го заменя с друг шампоан (последно се къпах с керастас) и пърхотът, сърбежът, омазняването и косопадът се връщат веднага.

Според дерматоложката пък няма проблем да се ползва по-често.

Някой ползва ли низорал често и има ли страничен ефект?

# 28
  • Мнения: 291
Здравейте. Имам себореен дерматит, дерматоложка ми предписа низорал шампоан и спрей и веднага дадоха резултат. Дотук добре, но според фризьорката ми низорала е много силен шампоан и не бива да го използвам повече от веднъж седмично. На опаковката пише 2. Проблемът е, че като го заменя с друг шампоан (последно се къпах с керастас) и пърхотът, сърбежът, омазняването и косопадът се връщат веднага.

Според дерматоложката пък няма проблем да се ползва по-често.

Някой ползва ли низорал често и има ли страничен ефект?

И аз бях дълги години с този проблем, тези шампоани низорал и подобни на него оправят положението само докато се миеш с тях, после проблема се изостря още повече. На мен ми помогна този лосион https://mypharmacy.bg/kozmetika/medicinska/problemi/seboreya/bio … losion-100ml.html
Може да си закупиш и шампоана на себомакс, в началото като проблема е изострен се мажеш при всяко къпане, след като си измиеш косата с шампоан се мажеш с него само в корените нанасяш и стоиш така 20 минути и изплакваш. После като се оправи проблема, се мажи с него през 2, 3 къпания, зависи колко често я миеш, но при себорея е хубаво често да се мие косата- на 2 дена. Избягвай шампоани с много химии, както е вредни храни.

# 29
  • Мнения: 2 819
Ама че "лечение"...ти да видиш.
Както и да е. По същество - според мен трябва да си намерите "Вашия" шампоан. Аз дълги години бях със себорея. Колко доктори съм обиколила, ефект - нула. Ползвала съм Низорал, но косата ми ставаше много суха от него, като цяло себореята се повлияваше от него, но не на 100 %. Да не говорим за цената - няколко къпания и свършваше. На мен ми помогна най-много шампоан Здраве - Чаено дърво, още по-добре ми действа Черният пипер. Мога да кажа, че вече 99 %  съм чиста.

Бъдете здрава и успех  Simple Smile

# 30
  • Мнения: 46
Благодаря за съветите. На мен низорала и спреят ми действат добре, но ще го разредя с друг шампоан срещу себорея : )
Ще изпробвам въпросния себомакс.
Да, по принцип ям здравословно, но спортувам активно и според дерматоложката за това няма как да се изчистя напълно. Simple Smile

# 31
  • Мнения: 291
Ама че "лечение"...ти да видиш.
Както и да е. По същество - според мен трябва да си намерите "Вашия" шампоан. Аз дълги години бях със себорея. Колко доктори съм обиколила, ефект - нула. Ползвала съм Низорал, но косата ми ставаше много суха от него, като цяло себореята се повлияваше от него, но не на 100 %. Да не говорим за цената - няколко къпания и свършваше. На мен ми помогна най-много шампоан Здраве - Чаено дърво, още по-добре ми действа Черният пипер. Мога да кажа, че вече 99 %  съм чиста.

Бъдете здрава и успех  Simple Smile
И аз също се мия с него и съм  много доволна доволна

# 32
  • София
  • Мнения: 5 045
"Здраве с черен пипер" за сух или за мазен скалп помага? Ефективен ли е при наличие на жълти плаки?

# 33
  • Мнения: 2 819
"Здраве с черен пипер" за сух или за мазен скалп помага? Ефективен ли е при наличие на жълти плаки?

При мен е по-скоро мазен скалп. Да, имам/х наслоявания. В момента не усещам да имам.

# 34
  • Мнения: 3 591
От моя опит Closebax е най-ефикасният продукт, но е силен и дерматоложката не го препоръчва да продължителна употреба
https://www.spectrogroup.net/closebaxsd?gclid=CjwKCAjwwo-WBhAMEi … eKHRoCGGcQAvD_BwE

# 35
  • Мнения: 856
Здравейте! Включвам се в темата като човек, който от много години страда от това ужасно нещо, наречено себореен дерматит. По-напред в темата имаше въпроси дали някога ще се отървете от това нещо. За съжаление това е хронично заболяване и доколкото съм чела не може да се излекува, след като веднъж се появи. Всеки трябва да намери точните продукти за себе си и да поддържа състоянието си, но при мен поне май винаги ще има периоди на обостряне и на затишие на себореята.. Disappointed

Ходила съм при много дерматолози и с абсолютно нищо не ми помогнаха. Купувала съм много шампоани и кремове за лице, но не са ми помогнали особено. Аз съм от “късметлийките”, които имат себореен дерматит не само на скалпа, но и на лицето.. Първоначално беше само на скалпа, но след няколко години се разпространи и по лицето - предимно около носа и между веждите.
Преди години често си купувах шампоан Низорал. Само от него имаше временно облекчение, но след това себореята се завръщаше с пълна сила. От няколко години се мия само с Head & Shoulders Ocean - марка шампоани, които никога не съм вярвала, че наистина помагат при пърхот, камо ли при себореен дерматит, но на мен само този шампоан ми помогна и вече почти нямам такива проблеми със скалпа, защото се мия постоянно с него.

За лицето също съм ползвала много кремове, включително и кортикостероиди, които са доста вредни. Само от тях имаше някакъв ефект, но пак временен, защото не е никак добре да се ползват непрекъснато. Засега ми помага само крема на Bioderma Sensibio DS+, но ефектът идва след няколко дни мазане, а не веднага, особено ако нещата са се влошили, цялата съм червена и кожата ми се лющи. Знам, че има и такъв измиващ гел за лице, но не съм си го купувала. Може и да помага.

Другото, което съм забелязала е, че скалпът почва да ме сърби много и да ми се обостря състоянието, ако повече от 3 дни не съм си мила косата, защото моята е много мазна и трябва да я мия по-често, за да нямам проблеми. Себореята по лицето ми се обостря пък ако по-често го пипам с ръце и ако съм подложена на силен стрес - тогава ставам цялата червена и една седмица поне няма оправяне и ме е срам да изляза от вкъщи.. Sad

Като цяло това състояние е много гадно и неприятно, но няма какво да се направи. Всеки трябва да намери подходящите за себе си продукти, които да му помогнат да води по-нормален живот без сърбежи и притеснение от околните.

Последна редакция: ср, 06 юли 2022, 00:50 от rose_33

# 36
  • Gotham City
  • Мнения: 219
А някой имал ли е косопад вследствие на себореен дерматит?

# 37
  • Мнения: 174
Момичета, също себорея дълго се боря с нея на приливи и отриви.Направих беля. В нета бях чела за плакнене на косана с оцет. Измих я и се полях направо от бутилката  не знаех че се разрежда с вода. Започна да ми щипе и малко я изплакнах с вода. СЛЕД НЯКОЛКО ДНИ РАЗБРАХ ЧЕ ТРЯБВА ДА РАЗРЕДЯ ОЦЕТА. ВЭЗМОЖНО ЛИ Е ДА ПОЛУЧА ОТРАВЯНЕ, АКО Е ПОПИЛ ПРЕЗ КОЖАТА В КРЪВТА?

# 38
  • София
  • Мнения: 5 045
Влизам, за да препоръчам горещо един шампоан за мазен скалп и коса https://www.vichy.bg/%D0%93%D1%80%D0%B8%D0%B6%D0%B0-%D0%B7%D0%B0 … ERCOS/p34325.aspx

Препоръката идва след неуспешни опити с Низорал, Неовал, Дюкре, Уриаж,  както и поне още 3-4 противопърхони шампоана. Бях се видяла в чудо.
От всичко прочетено и опитано установих, че основните компоненти в борбата с това състояние имат две основни цели: да намалят възпалението на кожата и да подтиснат растежа на гъбичките. Има различни вещества, които се борят с тези проблеми - например салициловата киселина, която свързваме с аспирина, спомага за отстраняване на наслояването на себум, докато кетоконазола /съставката на Низорал/ или циклопирокс оламина /важна съставка на Дюкре и Неовал/ се борят с гъбичната инфекция. Има и много други съставки в шампоаните, които работят в тези направления - селениев сулфид /основната съставка на Селсун блу/,  цинк пиритион /https://www.emag.bg/shampoan-petrole-hahn-protiv-pyrhot-za-mazna-kosa-250ml-28929/pd/DQT0K0BBM /,  пироктон оламин, октопирокс /влиза в състава на шампоана на Билка за себорея/, катран - боров, брезов, хвойнов, че дори и въглищен все още се влага в някои шампоани (които не се продават нас). Въпросът е в концентарцията и в комбинирането им в различните шампоани. Етерични масла също могат да помогнат, но при мазен скалп трябва да се внимава, защото може да имат негативен ефект. Затова едни шампоани действат при едни хора, а при други - не. От всичко прочетено, а вече и лично експериментирано, много важно е да се ползва поне веднъж седмично дълбоко почистващ шампоан. Добри отзиви четох и за този продукт
https://shop.curly.bg/product/dalboko-pochistvasht-skrab-shampoa … ampoo-scrub-250ml , но все още не съм го ползвала.

Последна редакция: ср, 17 авг 2022, 16:23 от Prizma

# 39
  • Мнения: 2
А някой имал ли е косопад вследствие на себореен дерматит?

Аз и то тежък....

Иначе моята история със себореята е като на повечето - смазваща.
Лекари, терапии и в крайна сметка нищо. Ефект имам единствено със сяра от аптеката и най-обикновен сапун (който да не дразни кожата: с прополис или подобен). Всичко е буквално около 1-2лв. Сапунът се стърже и се смесва със сярата, взима се в шепичка и след това се търка по корички и цялостно по косата. Ефектът е пилинг на главата, след който е червена като домат, но с всяко миене при мен има ефект. Низорал също съм пробвал, но когато се спре, ефектът спира. Сега съм си закупил 5 шампоана и ще ги въртя. Напълно натурални и позволяващи ежедневно миене (не че ще го правя). Във всеки един има различни полезни съставки и се надявам общо да помогнат, а ако нещо загрубее играта - добрата стара сяра... Мислех да пробвам и с урина, може да ви е смешно, но съм готов на всичко само и само да изчезне напълно.. Споделям всички ваши болежки: от срам до сърбежи и безизходица... Ако успея с новата отвара, веднага ще споделя.

Последна редакция: вт, 30 авг 2022, 05:52 от vikthor

# 40
  • Мнения: 2
И на мен ми писна, но на мен и кортикостероидите не ми помагат, сега си купих истинска хума,тази дето е на камък, ще си я сваря и ще си правя всеки път маска на косата така бях прочела някъде в темата, че една жена се оправила и също така си купих шампоан без онази съставка сулфат ли как беше дето я пишат на шампоаните като СЛС и също така си купих лосион на биотрейд Себомакс, все още не съм го използвала,утре ще го използвам та да видим ,че положението е много зле

Моля те, сподели с хумата какво стана.

# 41
  • София
  • Мнения: 9 946
Здравейте,
преди година бях чел за нещо на натурална основа тук, но може и да е от съвременната мед. козметика, стига да няма кортикостероиди...
Станал ми е навик да се чопля и гледам да не поддържам дълги нокти. А и косопада (андрогенен) мисля че се провокира допълнително (тънки са косъмчета по горната част)...
Не знам ако отида на дерматолог (трихолог също ако има такива в София), дали ще ми каже нещо по-различно от преди 10г.
В момента даже и целеви шампоан не ползвам...

# 42
  • Мнения: 10
Здравейте! Бих искала да попитам за мнение за д-р Ася Данчева- МЦ Дерма София. Имам себорея, която не се оправя, даже се влошава. Ходих на преглед във ВМА, не ми обърнаха никакво внимание почти, изписаха ми Низорал и Себклер, но от тях ефект няма. Имам много силно зачервяване, силен сърбеж, ранички, също така имах и косопад. С косопада съм овладяла положението, пих Приорин, който помогна много. Не съм сигурна дали се дължи на дерматита, защото миналата зима изкарах ковид и след това започна страшно много да ми пада косата. Тогава също имах проблеми със скалпа, но не бяха толкова тежки и не съм обърнала  внимание. Въпреки това косопадът също ме притеснява, защото коса на някои места не расте, имам и петно, което е без никаква коса и предполагам, че може да е заради себореята. Ще съм благодарна ако ми препоръчате добър дерматолог в тази област в София или да дадете мнение за д-р Данчева. Благодаря предварително!

Последна редакция: ср, 28 юни 2023, 08:43 от Yoana_25

# 43
  • Мнения: 1
Ползвал съм всичко на пазара,като почнем от Низорал и шампоан и спрей,Дюкре и още поне 10 шампоана +скъпи спрейчета и кремове и това само подържаше себореята.
Всичко това поне 9 години,а преди 1 се обостри осезаемо, като се появиха люспи на носа,брадата,веждите,зад ушите и гърдите.
Бях отчаян вече и тук някъде видях едно мнение на потребител с шампоан на снимка ,който пречоръчва ..Не се бавих и си го поръчах от онлайн аптека и веднага го пробвах.За две седмици се изчистих напълно,а досега вече 3 месеца нямам и люспичка ..Името му е NATURALTEHCH
PURIFYING SHAMPOО
Благодаря на този потребител ,горещо препоръчвам шампоана

# 44
  • Мнения: 1
Момичета, също себорея дълго се боря с нея на приливи и отриви.Направих беля. В нета бях чела за плакнене на косана с оцет. Измих я и се полях направо от бутилката  не знаех че се разрежда с вода. Започна да ми щипе и малко я изплакнах с вода. СЛЕД НЯКОЛКО ДНИ РАЗБРАХ ЧЕ ТРЯБВА ДА РАЗРЕДЯ ОЦЕТА. ВЭЗМОЖНО ЛИ Е ДА ПОЛУЧА ОТРАВЯНЕ, АКО Е ПОПИЛ ПРЕЗ КОЖАТА В КРЪВТА?



Няма как да се отровиш от оцет!!!!
И върши работа, аз не съм го разреждал с вода да щипе много, но помага много, но след това трябва да продължиш с подходящ шампоан защото пак се връща

Общи условия

Активация на акаунт