Себорея, съвети.......

  • 7 756
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 110
Здравейте! Може въпроса ми да ви се струва смешен, но все пак ще го задам. От няколко години ми пада много косата и значително намали обема си. Какво ли не съм пробвала. Скоро стана въпрос с моята козметика за косата ми и според нея имам себорея. Нямам големи обриви и петна по главата с корички, каквото видях в интернет. Но ме сърби главата и понякога имам пърхот. Взех си шампоан, който е за себорея, та въпроса ми е - ако се е объркала и нямам това заболяване на кожата на главата, а използвам такъв шампоан, дали няма да го предизвикам и влоша положението?
най -добре отиди на дерматолог, но и според мен е себорея, но при теб явно в по-лека форма,защото и аз имам себорея и същото като теб-капене на коса,сърбеж,пърхот

Бях на дерматолог преди няколко месеца и според нея е липса на нещо в организма. Изписа ми хапчета и след тяхното спиране започна отново. Никога не съм се и замисляла за себорея. Дано поне да е това и шампоана да ми помогне, че вече незнам какво да правя.

# 16
  • Мнения: 1 997
При мен най-голям ефект срещу пърхот има шампоан за сух скалп на Виши
https://www.vichy.bg/%d0%93%d1%80%d0%b8%d0%b6%d0%b0-%d0%b7%d0%b0 … ERCOS/p16450.aspx
и този лосион на Себорал форте+
https://apteka.framar.bg/30040783/%D1%81%D0%B5%D0%B1%D0%BE%D1%80 … 150-%D0%BC%D0%BB-

# 17
  • Мнения: 3 413
Аз не знам как да се излекувам...
То направо да ме е срам да изляза някой път...
На цялата глава ми се лющи и стои като пърхот... ползвам шампоана heads...
На веждите и носа ми излиза също , за тях ползвам NovaAge на орифлейм... изчезва след няколко дни мазане и след време пак се появява.. вече не знам какво да правя.

Ще купя спрея на vox да го пробвам.
Това нещо изобщо има ли лекуване веднъж завинаги ?!??!?!

# 18
  • Мнения: 1 997
Butterfly, за съжаление не съм решила проблема веднъж завинаги. Шампоана и лосиона ми помагат да са поносими нещата. Не ме сърби и не ми се лющи прекалено скалпа. В момента в който използвам друг шампоан и положението става страшно.
С лосиона пръскам и синът ми, като видя че има пърхот, при него е по-голям ефекта.
Пробвай, поне е на билкова основа и не е скъп. Дано да си доволна. От едно пръскане обаче не очаквай чудеса.

# 19
  • Мнения: 3 413
Да, наясно съм, че с едно пръскане не става.
Този спрей по аптеките дали го има, или трябва от сайт?

# 20
  • Мнения: 1 997
Има го по аптеките, аз последно го купих от Софармаси за около 4 лв.
    Да се разпишеш скоро и в другата тема Wink
п.п. Пъзели

Последна редакция: нд, 15 ное 2020, 21:35 от vox

# 21
  • Мнения: 3 413
В коя тема да се разпиша?
Тези дни ще купя спрея Heart

# 22
  • Мнения: 291
В коя тема да се разпиша?
Тези дни ще купя спрея Heart
може ли по-нататък да споделиш, дали ти е помогнал? Simple Smile

# 23
  • Мнения: 2 819
Писна ми тотално вече!!! Взимам кортикостероиди и това е положението!!! Стотици левове давам за шампоани, действат само за по 1-2 измивания и това е. От години не ям захар и тесто, не е до храненето.

# 24
  • Мнения: 291
И на мен ми писна, но на мен и кортикостероидите не ми помагат, сега си купих истинска хума,тази дето е на камък, ще си я сваря и ще си правя всеки път маска на косата така бях прочела някъде в темата, че една жена се оправила и също така си купих шампоан без онази съставка сулфат ли как беше дето я пишат на шампоаните като СЛС и също така си купих лосион на биотрейд Себомакс, все още не съм го използвала,утре ще го използвам та да видим ,че положението е много зле

# 25
  • Мнения: 2 819
leoreta666, успех, дано намериш "твоя" начин за лечение. Хума не съм пробвала, от шампоани без СЛС и  лосион на биотрейд Себомакс при мен ефектът е минимален.
Май есента и пролетта е най-зле положението, вие забелязвате ли такава зависимост?

# 26
  • Мнения: 291
leoreta666, успех, дано намериш "твоя" начин за лечение. Хума не съм пробвала, от шампоани без СЛС и  лосион на биотрейд Себомакс при мен ефектът е минимален.
Май есента и пролетта е най-зле положението, вие забелязвате ли такава зависимост?
да,вярно е и при мен е така, най-вече от есента до зимата

# 27
  • Мнения: 46
Здравейте. Имам себореен дерматит, дерматоложка ми предписа низорал шампоан и спрей и веднага дадоха резултат. Дотук добре, но според фризьорката ми низорала е много силен шампоан и не бива да го използвам повече от веднъж седмично. На опаковката пише 2. Проблемът е, че като го заменя с друг шампоан (последно се къпах с керастас) и пърхотът, сърбежът, омазняването и косопадът се връщат веднага.

Според дерматоложката пък няма проблем да се ползва по-често.

Някой ползва ли низорал често и има ли страничен ефект?

# 28
  • Мнения: 291
Здравейте. Имам себореен дерматит, дерматоложка ми предписа низорал шампоан и спрей и веднага дадоха резултат. Дотук добре, но според фризьорката ми низорала е много силен шампоан и не бива да го използвам повече от веднъж седмично. На опаковката пише 2. Проблемът е, че като го заменя с друг шампоан (последно се къпах с керастас) и пърхотът, сърбежът, омазняването и косопадът се връщат веднага.

Според дерматоложката пък няма проблем да се ползва по-често.

Някой ползва ли низорал често и има ли страничен ефект?

И аз бях дълги години с този проблем, тези шампоани низорал и подобни на него оправят положението само докато се миеш с тях, после проблема се изостря още повече. На мен ми помогна този лосион https://mypharmacy.bg/kozmetika/medicinska/problemi/seboreya/bio … losion-100ml.html
Може да си закупиш и шампоана на себомакс, в началото като проблема е изострен се мажеш при всяко къпане, след като си измиеш косата с шампоан се мажеш с него само в корените нанасяш и стоиш така 20 минути и изплакваш. После като се оправи проблема, се мажи с него през 2, 3 къпания, зависи колко често я миеш, но при себорея е хубаво често да се мие косата- на 2 дена. Избягвай шампоани с много химии, както е вредни храни.

# 29
  • Мнения: 2 819
Ама че "лечение"...ти да видиш.
Както и да е. По същество - според мен трябва да си намерите "Вашия" шампоан. Аз дълги години бях със себорея. Колко доктори съм обиколила, ефект - нула. Ползвала съм Низорал, но косата ми ставаше много суха от него, като цяло себореята се повлияваше от него, но не на 100 %. Да не говорим за цената - няколко къпания и свършваше. На мен ми помогна най-много шампоан Здраве - Чаено дърво, още по-добре ми действа Черният пипер. Мога да кажа, че вече 99 %  съм чиста.

Бъдете здрава и успех  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт