мога ли да дам ананас ?

  • 9 976
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 679
И аз съм се чудила , ама нали не се дават цитруси до годинка- не смея нещо ....
Ама и моето диване плодове в сурово състояние не ще и не ще #2gunfire- слагам му ги в кремчетата- за сега е ял само кайсии,праскови,пъпеш,череши и диня и то с триста зора-
Дай му ги на сок и гледай- ама е много пипкава работа....

# 16
  • Мнения: 27 524
Изчакай още малко. Защо си толкова нетърпелива да дадеш толкова много неща толкова рано - не знам.  Wink Не бързай, тепърва има да даваш какво ли не, няма да избягат.  Simple Smile

# 17
  • София
  • Мнения: 10 825
Ами цитрус е, това не е ли достатъчен отговор на въпроса ти   bouquet
Цитрусите не се препоръчват до годинката. В западните държави се дават и преди това, но те пък не отглеждат ябълки, примерно, всяка държава си е индивидуална в захранването, там климата е друг и организмите им са се приспособили според климата и продукцията която консумират. Има статии по въпроса, ако ти е любопитно разрови се в гугъла  Peace


Вярно е, че цитрусите не се препоръчват до годинка, но ананаса НЕ е цитрус! Което не означава че бих го дала на 5 месечно бебе, още повече пък суров. Лично аз дадох ананас на 11 месеца.

Цитрусовите плодове са лимон, портокал, мандарина, лайм и още няколко, които никога не съм чувала Embarassed Ето ги тук - http://www.thefruitpages.com/citrus.shtml
Ананас, киви, банан, папая, манго и други са екзотични плодове, но не и цитрусови

# 18
  • Мнения: 46 518
Не е цитрус, просто е алерген.

# 19
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Ами цитрус е, това не е ли достатъчен отговор на въпроса ти   bouquet
Цитрусите не се препоръчват до годинката. В западните държави се дават и преди това, но те пък не отглеждат ябълки, примерно, всяка държава си е индивидуална в захранването, там климата е друг и организмите им са се приспособили според климата и продукцията която консумират. Има статии по въпроса, ако ти е любопитно разрови се в гугъла  Peace


Вярно е, че цитрусите не се препоръчват до годинка, но ананаса НЕ е цитрус! Което не означава че бих го дала на 5 месечно бебе, още повече пък суров. Лично аз дадох ананас на 11 месеца.

Цитрусовите плодове са лимон, портокал, мандарина, лайм и още няколко, които никога не съм чувала Embarassed Ето ги тук - http://www.thefruitpages.com/citrus.shtml
Ананас, киви, банан, папая, манго и други са екзотични плодове, но не и цитрусови


Да, бе  ooooh!, верно, че е екзотичен плод, аз пък що така се обърках  newsm78
Но в крайна сметка с постинга си исках да наблегна на факта, че не се препоръчва понеже е алерген

Ама вече ме цитирахте и не върви да си редактирам постинга  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт