Сред ДЕКЕМВРИйките вълнение настана, до срещата със бебчо много не остана!

  • 24 917
  • 773
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 3 792
Марти, благодаря ти ❤️ просто не съм сигурна какъв е източника на болка и затова реших да питам. Ходих сутринта до една лаборатория на 10 минути пеша от нас, тътрих се 20, просто защото ме присвиваше на всяка крачка. Ако ще е така докато родя, по-добре да е по-скоро 😁 чакам резултати, дано са добри, че лабораторията ми се видя доста съмнителна и се притеснявам дали ще са точни 😁

За свекървите не ми се говори. Моята даже и устата не си прави да взима нещо. Не че имаме нужда вече от каквото и да е, ама е първото й внуче от уж любимото й дете(да, тя си ги подрежда) и такава незаинтересованост, знам ли..

Както и да е, дано хванете хубава промоция и цените да са добри. Мен малко ме е яд, защото леглото дойде преди повече от месец и още седи в кашона, та можеше да изчакам и да спестим някой лев,както и от количката, ама като бързам да ми е спокойно, така е 😁

# 571
  • Мнения: 5 379
Моята поне да, не си беше правила устата и после да се разсърди рязко.. Ама така е, сега аз и бебето сме виновни, че ММ няма да им угажда както е било преди. Grinning
Момичета, като влезем в 9тия месец, освен ПКК и микробиология, какви други изследвания се правят?

# 572
  • Мнения: X
На мен ми искат и вирусология, чернодробни ензими, урея, креатинин, глюкоза, албумин, белтък и ПКК и урина. Това е, което са ми написали. И ще ги пускам сега. Май по-нататък няма да искат друго, не знам. Микробиология ще ми вземат и ще правя консултация с анестезиолог и кардиолог. Това точно деня преди да вляза в 9 месец.

# 573
  • Мнения: 3 792
На мен ми е пуснал само урина и ПКК, аз си заявих и желязо. Микробиология правихме наскоро и беше чиста, не ми е искал нова сега. То и по програмата на касата е това само. Консултации с алерголог или анестезиолог не съм чула да правят, но пък как ли ще разберат дали съм алергична към нещо!? Сигурно ще е риск печели, риск губи, не знам

# 574
  • Мнения: 113
При мен също АГ ми иска ПКК и урина, а аз допълнително и TSH-то ще си изследвам. Праща ме също на офталмолог за диоптер, очните дъна и ретината. В болницата докато бях ми взимаха няколко пъти кръв, урина, микробиология и уж е ок всичко. За алерголог и анестезиолог мисля, че като постъпя за раждането ще ме пратят в самата болница. А, на кардиолог вече бях, но ако искат отново пак ще ходя.

# 575
  • Мнения: 812
Марти ако става въпрос за какви изследвания ще ни искат при прием за раждане - най-добре питай в болницата, която си избрала и после иди при който се следиш по ЖК и му кажи за какво искаш направление. Микробиологията, поне в Селена та, трябва да е от последните 2 седмици. Знам също, че това, което ни пуснаха по ЖК още при остановяване на бременност онези болести Спин, сифилис и нз си какво също трябва да са направени не по късно от 6 месеца преди раждането, съответно поне аз ще трябва пак да ги пусна. ПКК и урина мисля също искат. Консултация та със анестезиолог при секцио е задължителна и се прави предварително в болницата, която съм избрала, имат ден и час, в който отиваш и попълва документи и т.н, предполагам навсякъде е така за планирали секцио, но както казах най-добре попитайте болницата за документите, които изискват и като ви кажат си ги потърсете от АГ.

# 576
  • Мнения: X
На мен ми искат и вирусология, чернодробни ензими, урея, креатинин, глюкоза, албумин, белтък и ПКК и урина. Това е, което са ми написали. И ще ги пускам сега. Май по-нататък няма да искат друго, не знам. Микробиология ще ми вземат и ще правя консултация с анестезиолог и кардиолог. Това точно деня преди да вляза в 9 месец.

# 577
  • Мнения: 5 379
Ясноо, ще питам следващия път.
Мерси, момичета Hug

# 578
  • София
  • Мнения: 231
Здравейте,
Относно изследванията на мен (за секциото) ми искаха потвърждение на кръвната група, сифилис, хепатит Б, С... Имали валидност 6м., ПКК, албумин, чернодробните ензими, урина и почти всички стандартни неща които пускат по време на ЖК. На мен за консултациите с кардиолог и анестезиолог ми казаха, че трябва да отида с пресни и актуални изследвания. За покупките заложих основно на Хиполенд. Леглото и матрака са от Виденов, количката и всички други неща като ваничка и някои по-дребни неща ги взех на куп от магазина. Дрешки съм взимала от различни места, общо взето което където ми грабне окото, имам и от пепко, джъмбо, и такива по-малки магазинчета. Комплекта за изписване го взех от Пловдив и съм много доволна. За момента реших, че може би ще е по-добре да не слагам обиколниците докато не свикна с детето, че ще го поглеждам през няколко минути.После като свикна с него ще ги сложа,  а и вече ще е по-подвижен. Козметика съм взела на Юриаж и Мустела.

# 579
  • Мнения: 196
Момичета, да ви кажа само, че ако ще пазарувате онлайн от черния петък, имайте предвид, че може да не дойдат навреме нещата. Сестра ми поръча, като беше бременна от Хиполенд от черен петък и дойдоха малко преди Коледа. Просто са по-натоварени куриерите в този период. Дори й пристигаха на части нещата, нищо, че са от една поръчка, тъй като Хиполенд работели с различни доставчици.

Edit: Сега видях, че сте писали за изследвания. Мен ме пратиха на алерголог да ме тества за алергии към анестетици (упойки) и антибиотици. Отделно микробиология пуснахме, урина, ПКК и глюкоза. АСАТ и АЛАТ също имаше. За алергиите теста важи 2 месеца.

Последна редакция: чт, 07 ное 2019, 15:41 от VanyaBU

# 580
  • София
  • Мнения: 114
Привет и от мен Simple Smile
Да дам отчет след вчерашната консултация - всичко е ОК, девойките са по около 2кг всяка 😍 Имам си окончателна дата за секцио, дет се вика стиснахме си ръцете и поне засега ще си трая за датата 😁. Срещу определена сума мъж ми може да е с мен в операционната, още не знам на 100% дали искам, въпреки че много ме е шубе. По този повод днес ходих на изследвания - ПКК, урина, васерман, микробиология. Каза че задължително преди самото секцио пак ще направим пълни изследвания.
Само кратко Мрън 😣 - тотал щета: подуване, киселини, безсъние, болки в цялото тяло, задух, "прекрасна съм" отвсякъде 😁

Относно покупките - този път доста пазарувах он-лайн. Като се замисля само едни бодита от Джъмбо, някои дреболии от Лидл и количката съм ги купила от физически магазин, всичко друго е он-лайн. Имам много неща и от приятелка ♥️, доста голяма сума ми спести. Столчета за кола взехме втора употреба на Чико. Козметика и шишета също заложих на Чико, защото това ми е познато от каката. От едрите неща ми остана електрическа помпа за кърма и друго не се сещам.
Още нямаме дрешки за изписването, само по едно от тези одеалцата с панделки. Сестра ми иска да купи дрешките, аз само ще мина контрол.

Много се разписах 😝
Момичетата с бебчовци - как сте ♥️

# 581
  • Мнения: 3 792
Аз пък идвам да се похваля, че хемоглобина и желязото ми са се вдигнали още малко (в норма са били винаги де), въпреки че не ям никакво месо почти. Явно шоколадът помага 😂
И всичко ми е в норма, йей 😁

Пухи, браво на твоите момичета ❤️❤️ ще стискаме палци всичко да мине бързо и безпроблемно. Щом те е шубе, моят съвет е да вземеш мъжа ти за морална подкрепа Simple Smile Моят не искам да е там по време на самия екшън, само до преди да вляза в родилна зала. И за това се плаща, но не искам да се мъча сама, докато ме боли най-много. Само се надявам да си останат нещата за естествено, защото не са я гледали на ехограф вече месец, а последно имаше пъпна връв до врата или около него (не се видя добре) и ако се е омотала, не знам... Sad

Сладурче, Ирмир, как сте, момичета? Пишете като намерите време 💖

# 582
  • София
  • Мнения: 114
Лана, забравих да питам - може ли малко инфо/снимки за сгъваемото корито.
Сетих се, че още не съм взимала, но е съвсем умишлено. В самото начало не мисля, че ще трябва.

# 583
  • Мнения: 3 792
Лана, забравих да питам - може ли малко инфо/снимки за сгъваемото корито.
Сетих се, че още не съм взимала, но е съвсем умишлено. В самото начало не мисля, че ще трябва.

Пухи, не бях аз със сгъваемото корито, но предполагам че който го спомена имаше предвид Stokke Flexi Bath



Около 80 лв, но изглежда много практично, откъм пестене на място.

# 584
  • София
  • Мнения: 114
Лана, забравих да питам - може ли малко инфо/снимки за сгъваемото корито.
Сетих се, че още не съм взимала, но е съвсем умишлено. В самото начало не мисля, че ще трябва.

Пухи, не бях аз със сгъваемото корито, но предполагам че който го спомена имаше предвид Stokke Flexi Bath



Около 80 лв, но изглежда много практично, откъм пестене на място.

Опс, сори за объркването 😊 и благодаря все пак.

Общи условия

Активация на акаунт