Писане на домашни. До кой момент помагате?

  • 9 436
  • 126
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 5 833
Включвам се пак във вашия диалог. Говорила съм с учителка, която ме отказа да запиша детето си в тяхното училище-имала 3-4 "умни" деца и ще не ще работила на по-ниско ниво, а "умните" били ощетени от това. И тя твърдеше, че под умни има предвид деца с отговорни и амбициозни родители.

# 91
  • Мнения: 11 737
Аз пък искам да попитам нещичко за трети клас. Носи щерката домашни в атласа. Едното беше на бяла карта само с очертани граници да се обозначат резервати и туристически обекти. Тръгнах от презумпцията, че трябва да го има в учебника и тя не го е погледнала/ намерила и ... ами намирам само за един резерват.
Сега гледам домашни за второто българско царство. Трябва да очертават граници и да пишат години, да маркират маршрути на походи... Това самостоятелно в трети клас? Хора, имам се за човек с добра обща култура особено по българска история, ама не мога и аз да се справя без ровене по справочници. За мен подобен тип домашни са минимум за ниво гимназия.

# 92
  • Мнения: 13 665
Аз пък искам да попитам нещичко за трети клас. Носи щерката домашни в атласа. Едното беше на бяла карта само с очертани граници да се обозначат резервати и туристически обекти. Тръгнах от презумпцията, че трябва да го има в учебника и тя не го е погледнала/ намерила и ... ами намирам само за един резерват.
Сега гледам домашни за второто българско царство. Трябва да очертават граници и да пишат години, да маркират маршрути на походи... Това самостоятелно в трети клас? Хора, имам се за човек с добра обща култура особено по българска история, ама не мога и аз да се справя без ровене по справочници. За мен подобен тип домашни са минимум за ниво гимназия.
Така е , по- нататък и по други предмети. Често в атлас, учебна тетрадка има задачи които изискват допълнителна работа на ученика с някаква информация която не присъства в учебника ( често с участие на родител ) . Писах аз по- нагоре в същата тази тема , че ни се случваше по ЧО  до пети клас а понастоящем често по история , география и ЧП ( пети и шести клас ) но ми казаха също тук в тази тема, че детето не внимавало в клас затова не можело да го направи. Еми не съм съгласна. Верно че да кажем учебникът е на едно издателство а УТ , атлас на друго , но щом учителя ги е препоръчал значи смята че  някой въобще ( деца, родители,деца И родители ) ще се справят някак. Детето ми поне се научи как да търси в Гугъл, как да отсява важното от маловажното което е много полезно защото преди го правех аз  и как да не преписва дума в дума, каквото има в Уики или някъде другаде а да го пише със свои думи.

# 93
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
В тази връзка да попитам - използвате ли “Уча се”?
Ако да, намирате ли ползи, улеснява ли децата?

# 94
  • Мнения: 313
Ползва го и намира сайта за интересен. Често има допълнителна информация, която е поднесена по забавен начин. Казвал ми е, че и в часовете понякога им го пускат.

# 95
  • Мнения: 8 452
В тази връзка да попитам - използвате ли “Уча се”?
Ако да, намирате ли ползи, улеснява ли децата?
Зависи от детето.

# 96
  • Мнения: 2 124
Аз преди време гледах едно демо по български език, имаше некоректно поднесена информация - едва ли не изкараха, че глагол и сказуемо са синоними, което не е така.
Писах им, взеха да увъртат.
Това подвежда децата.
Не мога да се доверя 100 % на поднасяната там информация.
И по някой от чуждите езици гледах, не бях ентусиазирана.

Относно написаното от _re_ge:
Точно това е важното - детето да може да борави с информация, да извлича същественото, да я синтезира, да я препредава. Не може всичко да е в готов вид и без никакво усилие. И усилието трябва да идва от детето, а не от родителя. Родителят насочва, показва, но не да учи паралелно.

# 97
  • Мнения: 13 665
Ние го ползваме вече пета година. За мен особена ценност са тестовете. И това, че там често разказват неща , които ги няма в учебника. Има уроци за които не го е ползвал, примерно математика, но за разказвателните виждам че му полезно. Обаче никак не ми харесва това постоянно покачване на цената от 80 лева преди 4 години вече е 180. Това прави грубо покачване с 25 лева годишно . С новата такса от 180 лева  за учебна година ще ме извиняват но очаквам голям отлив. Който има пари записва детето си на частен учител , не му трябва " уча се " . То трябваше да бъде масов продукткъм общия ползвател , но вече не е. Мисля че за хората от малките градове в момента е излишен лукс. , Преди можеш да си кажеш - тези 80 -90 лева къде не съм ги дал. Но сега различно. Последното покачване е от 140 на 180 това за 40 лева на 140 което е около 29% покачване за две години.

Последна редакция: сб, 25 яну 2020, 20:07 от _re_ge

# 98
  • Мнения: 2 322
Вече няколко години сме абонати на "Уча се", но май ще спра да плащам. Детето основно ползва тестовете, но доста често към някакъв урок липсва такъв.
Е, за тези пари дето ги искат / цените скочиха / няма смисъл - тестове колкото искаш по други сайтове. Освен това мисля, че са доста лесни - в сайта шестица, а на теста в училище - петица.

# 99
  • София
  • Мнения: 62 595
Започнаха да се лакомят, направиха голяма рекламна кампания и разчитат на това, че правят съдържанието лесносмилаемо и хората ще предпочетат да плащат, вместо да се главоболят.

# 100
  • Мнения: 13 665
Започнаха да се лакомят, направиха голяма рекламна кампания и разчитат на това, че правят съдържанието лесносмилаемо и хората ще предпочетат да плащат, вместо да се главоболят.

Смея да предложа че няма да им излязат сметките.

# 101
  • София
  • Мнения: 38 202
Ние имаме абонамент, обаче децата някак не искат да го ползват. Не знам защо, не им харесва. Малкия си пуска клипове на Слави/влогъра/  - те са му по-интересни.

# 102
  • Мнения: 8 207
Две години имах абонамент към Уча се. Големият, понастоящем седми клас, така и не хареса сайта, нито уроците, нито упражненията и не го е ползвал. Малкият правеше тестовете в трети и четвърти клас. Уроците гледаше рядко, защото не му допадаха. Сега е пети клас и не поднових абонамента. Ползвахме го до към края на ноември. Реално с малко неща му беше полезен. Ако не бяха постоянните повишения на цената, може би щях да подновява абонамента, поне преди контролни да прави някой и друг тест, но сега не виждам смисъл. За тия пари един куп допълнителни помагала мога да купя.

# 103
  • Мнения: 4 343
За тия пари един куп допълнителни помагала мога да купя.
По-точно няма накъде.

И моята девойка  не одобрява уроците им  по езици(немски и английски ) сравнявайки ги с  частните уроци на елитни столични преподаватели.
  По математика категорично предпочита моите обяснения + сборници.
Ползва разказвателните ,защото и ''пестели време'', а тя бърза да свърши за да  си хване прочетната книга.
Ако училището е нормално столично , дори без да е елитно няма смисъл.
Би било полезно за училищата в изолирани райони и малки населени места, където липсата на квалифицирани преподаватели е особено остра, обаче при новите такси се боя ,че няма да е по силите на много родители за съжаление.

# 104
  • Мнения: 24 467
Винаги децата ми са правили домашните си сами. Когато са готови, чак тогава проверявам и обяснявам грешки, давам препоръки и т.н. И го правя винаги, когато ме помолят за помощ. Ако ще и 12-ти клас да са.

Общи условия

Активация на акаунт