"Селски" номера и пинизи - тема 2

  • 398 207
  • 5 956
  •   1
Отговори
# 2 490
  • София
  • Мнения: 19 249
Значи наемателите ще платят, а общината ще им върне парите.
След като сте болшинство, трябва да се съобразят, иначе пускате една жалба до общината.
Няма да се съобразят. Личен опит.
Значи жалба до същата тази община, която предписва ремонт и която може много лесно да изкара наемателите, ако има желание. Има ЗУЕС и там е описано кой какво.

На старото място бях касиер и понеже аз имах време се занимавах с общината и ремонтите на входа.
Чудесно си описала стъпките, и то от личен опит. С бюрокрацията се бориш по същия начин - със сигнали и писма, учтиво, но непреклонно.

# 2 491
  • София
  • Мнения: 14 682
Стар ви е опита с общинските жилища на СО, вижте договора за наем в Наредбата за общинските жилища - всички основни и текущи ремонти са за сметка на наемателите. Приложение 1.5 към Наредбата.

# 2 492
  • при късмета
  • Мнения: 24 005
Стар ви е опита с общинските жилища на СО, вижте договора за наем в Наредбата за общинските жилища - всички основни и текущи ремонти са за сметка на наемателите. Приложение 1.5 към Наредбата.
Права си, но това е за ремонти на самите жилища. Когато говорим за ремонти на общи части, като покриви, щрангове, дограма на входа и т.н. трябва да ги покрият. Все още ЗУЕС казва, че е за сметка на собственика, а собственик продължава да се явява общината, а не наемателите

# 2 493
  • София
  • Мнения: 14 682
Стар ви е опита с общинските жилища на СО, вижте договора за наем в Наредбата за общинските жилища - всички основни и текущи ремонти са за сметка на наемателите. Приложение 1.5 към Наредбата.
Права си, но това е за ремонти на самите жилища. Когато говорим за ремонти на общи части, като покриви, щрангове, дограма на входа и т.н. трябва да ги покрият. Все още ЗУЕС казва, че е за сметка на собственика, а собственик продължава да се явява общината, а не наемателите
Ами до преди 5 години бяхме наематели в общинско, смяната на щрангове си я платихме. Фасадата наистина е сериозна работа, добре е да се говори с общината.

# 2 494
  • София
  • Мнения: 19 249
Сега видях сравнението с бай Тошово време...Когато имаше жителство, а за кола се чакаше с десетилетия.  ЖДНБ!

# 2 495
  • при късмета
  • Мнения: 24 005
Метнали са ви, Йованка. Поемате вие ремонтите, на нещо, което ще ползвате или оставите по ваша преценка, примерно дограма в самото жилище. Но това, което трябва да оставиш, не по твоя преценка, а защото няма вариант да го вземеш, като щрангове, покрив, ремонт на фасада, изолация на общи части като в случая, си го поемат те. Просто са ви казали, че трябва да го платите, вие не сте проверили и номера е минал. Съвсем редовна практика

# 2 496
  • София
  • Мнения: 14 682
Метнали са ви, Йованка. Поемате вие ремонтите, на нещо, което ще ползвате или оставите по ваша преценка, примерно дограма в самото жилище. Но това, което трябва да оставиш, не по твоя преценка, а защото няма вариант да го вземеш, като щрангове, покрив, ремонт на фасада, изолация на общи части като в случая, си го поемат те. Просто са ви казали, че трябва да го платите, вие не сте проверили и номера е минал. Съвсем редовна практика
Ами не знам, къде може да се прочете какво поема общината и какво наемателя? Разписал си се, че поемаш всички основни и текущи ремонти и толкоз, няма уточнение какво влиза и какво не. Но в Люлин по принцип е мътна и кървава с общинските.

# 2 497
  • Мнения: 3 726
Преди минути на улицата пред блока кола наби спирачки на см от дъщеря ми. Че и подвикна да си гледаме пътя. Колебая се дали да не мина с един ключ нощес по цялата линия паркирани на тротоара автомобили.
Прилагам снимка.🤬

# 2 498
  • Мнения: X
Преди минути на улицата пред блока кола наби спирачки на см от дъщеря ми. Че и подвикна да си гледаме пътя. Колебая се дали да не мина с един ключ нощес по цялата линия паркирани на тротоара автомобили.
Прилагам снимка.🤬


Когато преди няколко седмици валя сняг и беше натрупало до коляното,вечер след работа минавам по една малка, непочистена улица без тротоари. Зад мен див селяк ми подвиква,че щял да ме бутне. Разкрещях се,че няма къде да вървя. Като е дошъл в София да грабва лопатата и да чисти. Омръзна ми от меки китки.

# 2 499
  • Мнения: 3 726
Ма Ко, сигурно има някакви начини да се разпределят, но както споменах преди говорим за 500 автомобила само от нашия блок. По ме боли, че няма тротоар, никъде. Платното е пълно с вървящи пешеходци, няма къде. И шофьора си е прав, няма как да кара след нас с 5 км в час.
Дразня се. Плаша се. И намразвам всички шофиращи, хаха.

# 2 500
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Преди минути на улицата пред блока кола наби спирачки на см от дъщеря ми. Че и подвикна да си гледаме пътя. Колебая се дали да не мина с един ключ нощес по цялата линия паркирани на тротоара автомобили.
Прилагам снимка.🤬


Когато преди няколко седмици валя сняг и беше натрупало до коляното,вечер след работа минавам по една малка, непочистена улица без тротоари. Зад мен див селяк ми подвиква,че щял да ме бутне. Разкрещях се,че няма къде да вървя. Като е дошъл в София да грабва лопатата и да чисти. Омръзна ми от меки китки.

Дай ми квартал и приблизително блок, за да пусна сигнал.

Това е безумие!!!

# 2 501
  • гр. Варна
  • Мнения: 789
минавам по една малка, непочистена улица без тротоари. Зад мен див селяк ми подвиква,че щял да ме бутне.
Цитат
Пешеходците...Могат да се движат по платното за движение, противоположно на посоката на движението на пътните превозни средства, по възможност най-близо до лявата му граница когато няма тротоар или банкет или е невъзможно те да бъдат използвани.
Ягода, вие сте били нарушител - пешеходец. Simple Smile Ако сте се движили по правилата, то "подвикващият селяк" е трябвало да бъде пред/срещу вас.

# 2 502
  • Мнения: 9 050
Ако пешеходецът върви посредата на платното, винаги е проблем, независимо колко голямо е въпросното платно. А независимо дали тротоарът е общинска или частна собственост, задължението за почистване е на собствениците на прилежащия имот, ако има такъв. Общината има задължение да почиства само тези тротоари, които са нейна собственост и не са прилежащи към сгради (например тротоари, на които има спирки).
А в случая, шофьорът не е поставен в ситуация да търпи общински неуредици. Шофьорът е поставен в ситуация да търпи на Ягода избухването, породено от факта, че той иска да мине по пътното платно с автомобила си.

Последна редакция: сб, 06 мар 2021, 13:57 от Нищо лично

# 2 503
  • Мнения: 10 374
И аз вървя по платното на нашата улица, защото тротоарите са целите изрътени, пребивала съм се безброй пъти. Плочките са разбутани от корените на дърветата, които растат по улицата, не зная чие задължение е да оправи тротоарите, но във всеки случай не го чувствам като мое.

# 2 504
  • Мнения: 9 050
Въпросът не е дали вървиш по платното, а дали овикваш шофьорите на коли, движещи се по същото платно, определяйки ги като селяни и меки китки.

Общи условия

Активация на акаунт