Дискова херния - 19

  • 60 298
  • 736
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 2 463
Цопвам се с гръм и трясък ......от снощи съм със сериозно схванат врат и гръб. Страх ме е да не тръгне към кръста.
Отдавна не бях пила обезболяващи и не бях се мазала, Ами сега пак съм на лекарства.
Замислих се че сега правя физиотерапия, дали процедурите (ток, магнит и лампа)могат да провокират оттечка по гръбнака или просто е дало  нещо на късо и на врата.

# 526
  • Мнения: 294
Maria Draganova, Здравейте, не знам дали ще съм ви от помощ, но скоро преминах през почти същото. От години имах болка в едната плешка, която се разпростираше към ръката, крака и главата. Преди няколко месеца започнаха да ми изтръпват ръцете и краката, и изпаднах в ужас. Меко казано.. Директно на невролог, ЯМР и т.н. Казаха, че не знаят от какво се получава проблема. Имам шипове, но твърде малки. Проблеми с няколко диска, но твърде леки. А положението не се подобряваше, дори напротив.
Отидох при друг невролог, който прегледа изследванията и каза абсолютно същото, и.. ми изписа успокоителни. Мигах малко на парцали, но реших да пробвам, като най-просто решение на проблема. Е, действат. Пия ги почти месец вече и няма изтръпване. Болката е гърба остава, но аз лесно се напрягам и освен това не стоя/седя изправена.
Потърсете второ, трето, ако трябва и пето мнение.
Благодаря ви. И аз се замислям сериосно дали проблема ме е на яко стрес. Кой невролог ви изписа успокоителни? В София ли се намира? Аз се замислих дали не съм за антидепресанти и психиатър даже. Щото имам само кофти мисли, че ще стана инвалид, че няма да мога да имам деца и тн. Преди ямр дс ми направят си мислех дажд че имам рак в гръбнака и ще умра... Чудех се възмобно ли е дс се изпитват физически болки в гърба силни и неврологични с изтръпвсниа ако човдк има депресия или мн стрес ило друг психически проблем. Валидол смуча, нп нд ми помога, мента, глог и валериан също. Имам усещането, че имам и ускорен пулс. Че съм хипохондричка в момемта съм сигурна, че съм.
Да,много са силни болките на нервна почва. Казвам го от опит,понеже от над 20 г. страдам от такива болки. И ДХ имам, и протрузии на гърба и кръста,но си мисля,че основно болките са ми на нервна почва.При депресия може да те боли всичко и то много силно. Мен в момента ме боли гърбът и едно стягане и тежест в гърдите имам,което при обостряне на хипохондрията ми се получава.И като,че ли не мога да си взема въздух напълно. Пия си от години деанксит и ,когато усетя болките в гърба и гърдите-включвам и клонарекс. И така, след няколко дена успокоителни-болката се притъпява. Но и аз се плаша да не е от сърцето или белите дробове. В петък ходих на л.л.Преслуша ме,направи ми кардиограма,пита ме дали си пия хапчетата за кръвното,защото съм с високо кръвно.Каза,че нищо обезпокоително не чува,но ми пусна изследване на кръвта и ще ми направи ехография на сърце, за всеки случай-така каза.

Последна редакция: нд, 27 сеп 2020, 17:49 от maca-niki2008

# 527
  • Мнения: 122
Здравейте,  бихте ли ми препоръчали невролог в София, да работи със здравната каса.
Благодаря

# 528
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
Здравейте, попаднах на вашата обширна тема и се надявам на полезна информация. На мъжът ми му откриха ДХ лумбална изписани са му торба с хапове, но значителен ефект не открива /има направен скенер/ болката първо беше в кръста, после слезе в десния крак, а от снощи и в левия. Всичко се случи като премести едно малко стекче в багажника на колата, без дори да го е вдигал. Насочиха го първоначално към Поморие, но при разговор по телефона с няколко от болниците, каза ли че по-скоро е за Павел баня. Като пречка е, че има и начална хипертония и калта не е подходяща. Сега ще прави консулт с кардиолога относно позволени процедури и ще трябва ако все пак има нещо, което може да прави да намерим подходящо място. Разглеждайки многото хотели и бази сме се спрели на Клиника Генчев. Ще съм благодарна на споделени впечатления и насоки. Благодаря Ви!

# 529
  • Мнения: 6 161
..... Разглеждайки многото хотели и бази сме се спрели на Клиника Генчев. Ще съм благодарна на споделени впечатления и насоки. Благодаря Ви!
Моя колежка ходи при Генчев . Частна клиника е /доста по-луксозна от старата база , в която съм била/ , но работят по здравна каса . Взимали направлението и се доплащало .
Предлагат някаква специална екстензия . Колкото и да е специална , аз такова нещо не бих рискувала да правя на прецакания кръст .

# 530
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
Търсим възможност за свободен прием.

# 531
  • Мнения: 6 161
В старата база /трите високи блока с многото кабинети и  процедури  в  първото ниво/ е много по-евтино , води се две звезди . Аз съм ходила там като съм си плащала всичко , защото не се осигурявах на пълния пакет . Предписвали са ми двете водни процедури - водна гимнастика и вана . Всички останали  "нагревки" може да си ги направите  с направление  във всяка физиотерапия . Няма никаква разлика .  На Павел баня водата била ценна .
Даже м.м. / който беше по НОИ и имаше водна гимнастика /  нямаше вана , а 3-4 процедури с ток , магнит и т.н.

За да ви включат в графика пак трябва да минете на преглед при техен лекар .
Имаше хора , които  си бяха взели квартира и идваха за процедурите , но когато е хладно , това не е добър вариант .

# 532
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
В старата база /трите високи блока с многото кабинети и  процедури  в  първото ниво/ е много по-евтино , води се две звезди . Аз съм ходила там като съм си плащала всичко , защото не се осигурявах на пълния пакет . Предписвали са ми двете водни процедури - водна гимнастика и вана . Всички останали  "нагревки" може да си ги направите  с направление  във всяка физиотерапия . Няма никаква разлика .  На Павел баня водата била ценна .
Даже м.м. / който беше по НОИ и имаше водна гимнастика /  нямаше вана , а 3-4 процедури с ток , магнит и т.н.

За да ви включат в графика пак трябва да минете на преглед при техен лекар .
Имаше хора , които  си бяха взели квартира и идваха за процедурите , но когато е хладно , това не е добър вариант .
Бихте ли посочили линкове с базите? Благодаря!

# 533
  • Мнения: 1
Здравейте на всички! На кратко ще ви разкажа мойте проблеми. Преди две години запачнаха болки в двете ръце от рамото до пръстите, подуване изтръпване не можех да спя от болки. Отидох при невролог който ми направи тест и каза, че имам карпален тунел и ми даде шини с който да спя два месеца и след това да отидя пак. След тези два месеца ефект от шийните нямаше и ме изпрати да направя Ямр от което се видя че имам дискови херний на С4/5и С5/6 и от там идвали проблемите. Отидох на ортопед който ми назначи масажи, гимнастика, болкоуспокояващо. Почти година ходих на масажи, гимнастика и нищо не помогна, тогава ме изпратиха при неврохирург който каза, че херний те са големи и само операция ще помогне. След кратко колебание се съгласих и направих операцията юни месец като ми бяха поставени два титаниеви импланта. Операцията я направих в Германия (живея в Германия) мина успешно. Първите 3 седмици нямах никакви болки, но след това започнаха болки в мускулите и изтръпване на ръцете. Правих рехабилитация 3 седмици но изтръпване то и болките си ги имам. Докторката ми каза, че ако продължава така трябва да направя един тест за карпален тунел да не би да си го имам и от там проблема. Та въпроса ми е възможно ли е да имам карпален тунел или просто трябва време след операцията да се възстановя?Ще съм благодарна ако има някой в групата с мойте проблеми да сподели мнение.

# 534
  • Мнения: 6 161
Мисля ,че това е на големия комплекс     https://bgholiday.com/hotels/kblh-pavel-banya
Ходила съм отдавна , някой тук май по-скоро   правиха процедури .

# 535
  • Мнения: 205
Разглеждайки многото хотели и бази сме се спрели на Клиника Генчев.

Моят син ходи в клиниката на Генчев в началото на септември и му правиха 5 екстензии. Беше с направление за физиотерапия и си доплати само за нощувките. Много е доволен от базата и изписаните процедури, както и от резултата към настоящия момент. В периода когато се правят екстензиите  се лежи, не трябва никакво натоварване и се носи колан. При изписването лекарят дава насоки за това, какво може и не може да се прави. Разбира се, процедурата не е лека и всеки трябва да вземе решение сам за себе си. Пожелавам успех в лечението.

# 536
  • Мнения: 2 463
Какво означава, че "не е лека"......звучи страшно.
Екстензия е разтягане, нали?
Здравейте, аз минах физиотерапията. Сега чувството е странно. Усещам си нерва в кракът. Не боли, нищо, но сякаш напомня че е там. Мястото е по чувствително....Абе странна работа, месеци наред нямах никакви оплаквания.
Споделих , че ми е схванат врата вече пети ден. Има голямо подобрение, но още си боли едната страна. Не пия нищо обезболяващо, само мажа с гелчета, като редувам лекарствено с билково. Вчера при прегледа ,докторката от физиото изрази съмнения за херния и на врат, та ме праща пак на невролог за да си каже думата и да ме върне на физиотерапия този път на врат и рамене.
Аман, тази година гръбнака ми съвсем се бъгна.
Уж правя упражнения всеки ден, вървя километри и пак. Едно отшуми, друго се зададе.
Луда работа.
Стиснете ми палци, моля!

# 537
  • Мнения: 205
щастлива мама, стискам ти палци и ти пожелавам болката да отшуми.
На мен в сряда ми предстои прием в болница за лечение на дисковата херния, защото болката не отмина с нестероидните и физиотерапия.
Стискайти ми палци и на мен!
Съвсем правилно екстензията е разтягане. Поставят ти тежести според теглото, за да може да влезе минералната вода между прешлените и да лекува възпалението. Въпросът е, че после трябва сериозно пазене и да се осигури покой. Не е като другите процедури, след които си ставаш и си на свободен режим.

# 538
  • Мнения: 2 463
Въх, звучи страшно......ама, ако всичко си опитал и не е сработило, сигурно и това ще пробваш.....
Найденова, стискам палци, дано отмине бързо.
При мен отшумява болката вече, въртя главата във всички посоки, правя разтягания бавно и внимателно на шията.
Да споделя това гелче с конският кестен и арниката  много добра работа върши. Успокоява  почти толкова добре както дийп Релийф и е само билки.
Допълвам, че да няма последователен пост.
Днес бях на невролог заради врата. Даде ми направлението за физиотерапия (каквато беше и целта на посещението) и ми изписа Мидокалм за да подпомогне процедурите и отпусне мускулите. Остави ме малко в размисъл, според доцентката рефлексите и движенията ми не са на човек с дискова херния, тоест са много чувствителни. Каза, че на външен вид съм била много спокойна, но вътрешно съм била като експлозия. И че тези ми състояния може да се дължат на стрес и подтиснати недоволство Confused каза да намеря начин да релаксирам и да намирам повече време за себе си.
От както получих хернията на кръста, това е вторият непознат човек който ми казва  това.

Последна редакция: пн, 05 окт 2020, 16:15 от щастлива мама

# 539
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
Благодаря за мненията и насочването. Наложи се мъжа ми да направи и консулт с неврохирург, който му назначи ЯМР и след като видял резултата казал да си пие болкоуспокояващите за сега, но е за оперативна намеса, това е единственото му решение, без да обсъжда възможност за балнео, физиотерапия, рехабилитация и др.
Ще търсим още поне едно мнение, така че ще съм благодарна на препоръки за неврохирург проф. или доц. в София?
Какво е мнението ви за проф.Цеков от Токуда евентуално с него ще направим консулт?

Последна редакция: вт, 06 окт 2020, 09:53 от маймунка

Общи условия

Активация на акаунт