Отговори
# 15
  • Мнения: 377
Всяка информация, която ме засяга я следя под лупа. Не вярвам на българските медии.  Outta Joint

Мога да твърдя, че манипулациите в чуждите медии са в пъти повече отколкото в България.  Sick

# 16
  • Мнения: 779
Четвъртата власт, бе хора!

Какво изобщо се чудите...
Така е за жалост  Confused .
Лошото е , че доста често се търси сензация на гърба на чуждото нещастие.
За пример ще дам един случай отпреди 7-8 год. Една дискотека в Бургас се запали. Вътре имаше около 200-300 деца.Бях там и видях всичко. На другия ден чета един вестник - " Децата скачаха от прозорците ( дискотеката беше на 2 ет.) за да се спасят!" Shocked, еди си колко счупени ръце и крака, абе пъъъълни измишльотини. От тогава гледам с половин око на пресата и медиите.

# 17
  • Мнения: 3 447
Почвам да си мисля дали някой не си плати нарочно за тази истерия?
Щото има бая луксарски хотели 20-30 км. по-нагоре за пълнене. Tired Shocked
Едва ли е това.
Родителите ми живеят в Смолян. Всеки път, когато се обяви, че Смолян е наводнен, откъснат от света и т.н., се оказва, че няма нищо такова. Даже не говорим за лееееко преувеличение. Така че свикнах да не се поддавам и да не звъня паникьосано всеки път, когато обявят, че градът е под вода.
Просто лошите новини продават повече - тъжно, но факт. Никой няма да си купи вестник с добра новина на първа страница.  

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Защото от НИЩОТО, искат да направят НОВИНА.

# 19
  • в гората
  • Мнения: 1 486
Любимата ми тема - за БГ медиите и техните глупотевини... Помните ли "Арктическия студ" тази зима??? Joy
Не чета вестници, ТВ гледам рядко, ако искам да разбера нещо - влизам във форума, ако е важно - тук е.  Laughing.
Сега се сещам за още един пресен пример от вчера - бат Бойко помолил джамията в центъра на София да си намали звука на високоговорителите. Ей чудо голямо. И за всички медии - това е новина номер 1. Много важно. Не - целта е друга, да се раздуха работата, скандалче да стане, интрижка... Абе всъщност кой знае каква е целта, но хич не се връзвам вече. Whistling

# 20
  • Мнения: 1 937
Лорд Ектън е казал, че властта развращава.

Едно от тълкуванията на думата разврат в речниците е безнравственост.

Възможна изходна посока за мислене...

# 21
  • Мнения: 899
Въпреки, че журналистиката ми е втората природа..
Преди години баща ми беше в Африка. Обаждаше се веднъж месечно, когато отиваше до някакъв град, иначе си беше баш в пустинята. Та разболява се от малария, в болница. Не се обажда, но ние не се тревожим - решаваме, че не е могъл да иде в града. И изведнъж излиза статия, че е ПОЧИНАЛ български военен наблюдател в Ангола. Леле, честно ви казвам, майка ми полудя...ходи къде ли не да пита, никой нищо не и казва, няколко дни като луди бяхме. Накрая баща ми се обади - жив и здрав, и неподозиращ какво пишат за него...

# 22
  • Мнения: 1 107
Естествено, че ни манипулират, няма друг начин просто. А кой лапа въдицата е друг въпрос  Wink
Всъщност навсякъде медиите манипулират обществеността, защото обективна журналистика няма и не може да има.
А и бизнесът на ПР агенциите процъфтява в цял свят - не е случайно това Laughing

# 23
  • Мнения: 648
            Отиваме на снимки................катастрофа, голяма цистерна с петрол се е обърнала в едно дере, пожарникари обезопасяват с пяна, аз подтичвам към шефа на РСПАБ и питам "Добре ли е шофьора" , а до мен колегите от другите медии бегат като луди и се кефат "Малееееееееее, кви яки снимки ще станат" Sick
Тогава си зададох въпроса "Имам ли сърце, точно за такъв тип журналистика" Sick

Братовчедка ми е от около 2 години "канадка" Crazy, разказвала ми е, че там възможно най- криминалната новина е за дива мечка, в двора на съседите hahaha

Пък в тая връзка се сетих за снощния скеч на Любо Нейков- руснак, бивш шампион по шахмат, толкова зле му се отразявало спокойствието на тази игра, че дори едно разстройство като хората не можел да изкара Mr. Green............... та станал финансов брокер човека, с всичките екстри на професията hahaha

Мисля, че има достатъчно начини за поднасяне на една новина, и пак може да се продава, има и много човешки, добри новини.....................не обичам да гледам емисии Crazy

Последна редакция: вт, 18 юли 2006, 16:39 от Nadejdica

# 24
  • Мнения: 918
Едно голямо ДА, затова и спрях да чета вестници и гледам новини по телевизията. Наводнения, войни, да не говорим с този "Птичи грип" какво ни направиха Crazy

# 25
  • Мнения: 1 313
лично съм ставала свидетел много пъти на лъжливи новини и системна манипулация.  Когато искат да очернят някой, го правят безпогрешно, когато възвеличават друг-също така добре. Затова не вярвам на медиите за новини.

# 26
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Манипулацията или субективното тълкуване на събития и хора е навсякъде около нас. Информацията е все по-достъпна и във все по-голямо количество. Важното е човек да не губи себе си и винаги да търси другото мнение и тогава да формира своето.

Сейлави  Mr. Green

# 27
  • ride my bike...
  • Мнения: 1 145
." Премръзнали и мокри до кости, туристите са били завити с топли одеяла, дадени им са и топли напитки."
"В местността Иракли е придошла река, която е заляла 30 палатки на летуващи. Спасителни групи и водолазни екипи от "Гражданска защита" са евакуирали пострадалите. Били извадени седем закъсали автомобила. Прекъснат е пътят за с. Емона, тъй като е бил съборен мост."
това са цитати от нета по повод наводнението
По новините преувеличават и подлъгват.Отнесени палатки или 30 човека (както пише в вестниците) няма. Има няколко палатки, които са залети с кална вода от разни вади и малки дерета след дъжда, и няколко десетки коли, които не могат да си тръгнат (ако искат де) заради калните черни пътища и повредения път до моста на реката. Никаква (!!!!) помощ не е оказвана от гражданска защита, нито от спасители на плажа, каквито на неохраняемите плажове няма, естествено.
Одеала и топли напитки не видях....
Гражданска защита дойдоха след дъжда с автомобил и в него гумена лодка за да помагат за възстановяването на отнесеният път.../без коментар/ В крайна сметка сложиха една паянтова и плъзгава дървена стълба за да преминават хората, но не и колите.
Всичко беше без помощта на гражданска защита, финансирането на които е от мене и вас.

# 28
  • Мнения: 1 313
Е да, ама нали се сещате общините в тези райони какви парички глътнаха.
Просто не ми се говори......

# 29
  • Мнения: 1 352
Много са ми смешни, когато кажат "Ние ПЪРВИ заснехме тази новина." Демек вижте ни колко сме велики. Търсят интрига, защото това се харесва на простолюдието и съответно най-много се гледа.

Всичко е за пари. Програмите по телевизиите се напълниха с идиотски шоута с цел по-голяма гледаемост. Разните му игри с смс-и. Колкото по-голям рейтинг има една телевизия, толкова по-скъпи са и рекламите.

Общи условия

Активация на акаунт