Коледа 2019/2020

  • 128 911
  • 1 921
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 10 299
Миналата година правих двойно шоколадовите напукани сладки, поне 2-3 пъти (децата полудяха по тях), всеки път по различна рецепти, знам че едната не ми допадна. Може ли да ми напишете от коя сте най-доволни?
Само по тази рецепта съм правила, правя и ще правя.
http://djemmasvetlana.blogspot.com/2017/12/blog-post_16.html?m=1
Важно е да не се пресушават, стават чууудни.

Джемма, колко грама е пакетчето бакпулвер? Тъп ми е въпроса, но при нас бакпулвера се продава в едни големи буркани, не я пакетчета и не знам колко да загреба евентуално за тази рецепта. Благодаря!

# 181
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 246
на йоткер са 10 грама Simple Smile
като гледам биосет, радиком, долче маестро... всички са по 10 грама

https://www.google.com/search?q=%D0%B1%D0%B0%D0%BA%D0%BF%D1%83%D … =1024&bih=663

# 182
  • Мнения: 581
Франсоаз, грешката е моя, не 400грама, а по 200 грама.

# 183
  • Мнения: 363
Марчева, за съжаление това не ми върши работа, доколкото виждам от рецептата за бонбоните, която съм харесала, нугата е с текстура като марципана г/д, трябва да се направят топчета от нея, а с крем не виждам как ще стане.
Дали в рецептата ,ако бадемите се заменят с лешници ,..би се получило :anguished:http://www.golosolandia.com/2015/11/turron-de-jijona.html

# 184
  • Мнения: 154
Здравейте, има ли сред вас някоя вълшебница, да помогне с малко превод от немски, че на гугъл преводача, не знам, дали да се доверя? В скрит текст поствам рецептата. Като цяло ми е ясна идеята, само ей това: 2 EL Milch, според преводача са 2 супени лъжици мляко, но се чудя, дали правилно е преведено въпросното количество"EL". Самото приготвяне го схванах,  без нужда от превод за него. Приличат на ванилените рохлички, но няма орехи, а идеята, да се направят с пудинг ми стана интересна. Откъм продукти и изпълнение изглежда лесна, ще направя една доза за проба, пък да видим, дали рецептата е сполучлива. Благодаря предваително!

Скрит текст:
Zutaten

220 g Mehl, glattes
120 g Butter, weiche
100 g Zucker
1 Pck. Puddingpulver (Vanille)
2 Eigelb
2 EL Milch
Puderzucker
1 Pck. Vanillezucker

Zubereitung

Mehl mit den übrigen Zutaten der Reihe nach in eine Schüssel geben und mit dem Handmixer zu einem Teig verkneten, dann noch etwas mit den Händen verkneten. Den Teig zu einer 2 cm dicken Rolle formen und in 1 cm dicke Stücke schneiden. Teigstücke zu Rollen formen und dann zu Kipferln biegen und auf ein mit Backpapier ausgelegtes Backblech legen. In die Mitte des vorgeheizten Rohres schieben.

Backtemperatur; 180 Grad
Backzeit: ca. 12 Min .

Staubzucker mit Vanillezucker vermischen und die noch heißen Kipferln damit bestreuen.

# 185
  • Мнения: 26
Здравейте, има ли сред вас някоя вълшебница, да помогне с малко превод от немски, че на гугъл преводача, не знам, дали да се доверя? В скрит текст поствам рецептата. Като цяло ми е ясна идеята, само ей това: 2 EL Milch, според преводача са 2 супени лъжици мляко, но се чудя, дали правилно е преведено въпросното количество"EL". Самото приготвяне го схванах,  без нужда от превод за него. Приличат на ванилените рохлички, но няма орехи, а идеята, да се направят с пудинг ми стана интересна. Откъм продукти и изпълнение изглежда лесна, ще направя една доза за проба, пък да видим, дали рецептата е сполучлива. Благодаря предваително!

Скрит текст:
Zutaten

220 g Mehl, glattes
120 g Butter, weiche
100 g Zucker
1 Pck. Puddingpulver (Vanille)
2 Eigelb
2 EL Milch
Puderzucker
1 Pck. Vanillezucker

Zubereitung

Mehl mit den übrigen Zutaten der Reihe nach in eine Schüssel geben und mit dem Handmixer zu einem Teig verkneten, dann noch etwas mit den Händen verkneten. Den Teig zu einer 2 cm dicken Rolle formen und in 1 cm dicke Stücke schneiden. Teigstücke zu Rollen formen und dann zu Kipferln biegen und auf ein mit Backpapier ausgelegtes Backblech legen. In die Mitte des vorgeheizten Rohres schieben.

Backtemperatur; 180 Grad
Backzeit: ca. 12 Min .

Staubzucker mit Vanillezucker vermischen und die noch heißen Kipferln damit bestreuen.
Да ,EL   означава  супена лъжица. Ако имаш  нужда  от цял превод, кажи 😊

# 186
  • Мнения: 978
Аз не бих отказала цялостния превод

# 187
  • София
  • Мнения: 6 288
Миналата година правих напуканите сладки по тази рецепта, станаха любими вкъщи:
http://www.vkusnoteka.bg/2016/12/blog-post_18.html

# 188
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
Миналата година правих двойно шоколадовите напукани сладки, поне 2-3 пъти (децата полудяха по тях), всеки път по различна рецепти, знам че едната не ми допадна. Може ли да ми напишете от коя сте най-доволни?
Само по тази рецепта съм правила, правя и ще правя.
http://djemmasvetlana.blogspot.com/2017/12/blog-post_16.html?m=1
Важно е да не се пресушават, стават чууудни.

Джемма, колко грама е пакетчето бакпулвер? Тъп ми е въпроса, но при нас бакпулвера се продава в едни големи буркани, не я пакетчета и не знам колко да загреба евентуално за тази рецепта. Благодаря!
10 гр е.

# 189
  • Мнения: 26
Здравейте, има ли сред вас някоя вълшебница, да помогне с малко превод от немски, че на гугъл преводача, не знам, дали да се доверя? В скрит текст поствам рецептата. Като цяло ми е ясна идеята, само ей това: 2 EL Milch, според преводача са 2 супени лъжици мляко, но се чудя, дали правилно е преведено въпросното количество"EL". Самото приготвяне го схванах,  без нужда от превод за него. Приличат на ванилените рохлички, но няма орехи, а идеята, да се направят с пудинг ми стана интересна. Откъм продукти и изпълнение изглежда лесна, ще направя една доза за проба, пък да видим, дали рецептата е сполучлива. Благодаря предваително!

Скрит текст:
Zutaten

220 g Mehl, glattes
120 g Butter, weiche
100 g Zucker
1 Pck. Puddingpulver (Vanille)
2 Eigelb
2 EL Milch
Puderzucker
1 Pck. Vanillezucker

Zubereitung

Mehl mit den übrigen Zutaten der Reihe nach in eine Schüssel geben und mit dem Handmixer zu einem Teig verkneten, dann noch etwas mit den Händen verkneten. Den Teig zu einer 2 cm dicken Rolle formen und in 1 cm dicke Stücke schneiden. Teigstücke zu Rollen formen und dann zu Kipferln biegen und auf ein mit Backpapier ausgelegtes Backblech legen. In die Mitte des vorgeheizten Rohres schieben.

Backtemperatur; 180 Grad
Backzeit: ca. 12 Min .

Staubzucker mit Vanillezucker vermischen und die noch heißen Kipferln damit bestreuen.
220гр  бяло брашно
120гр  меко масло
100гр захар
1 пакет пудинг ванилия
2 жълтъка
2супени лъжици  прясно мляко
Пудра захар
Ванилова захар
Маслото,брашното, захарта,пудинга,жълтъците и прясното мляко се слагат в купа  и се разбиват  първоначално с миксер, а след  това тестото се домесва на ръка. Оформянето е както при рохличките.  Пекат се на 180градуса около 12 минути.

# 190
  • Мнения: 518
Здравейте ! Въпрос към тези , които са опитвали марципан от Метро , ХИТ и Лидъл - различават ли се по някакъв начин - примерно вкус или конситенция ?  . Купих пакетче от Лидъл за да опитам , но като нямам опит не мога да преценя . А трябва да действам бързо ,че в Лидъл нещата се изчерпват за отрицателно време . Най-удобен ми е , защото е наблизо . Та - да тичам ли днес да купувам , как мислите ?

# 191
  • Мнения: 2 688
ех, и аз почнах списъка със сладкиииии Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 192
  • Мнения: 355
Здравейте, много сладка тема! Включвам се  с удоволствие!

# 193
  • In Neverland
  • Мнения: 355
И аз тук Yum да не ви изпусна. За тази година списъка ми е дълъг и сега като прочетох, че могат да се замразяват маслените теста и уау от утре започвам да правя заготовки Laughing
Миналата година правих двойно напуканите и много се харесаха и у дома та и тази година двойна доза. Меденки задължително и меки тиквени сладки. Много се чудя за тези рохлички дето ги говорите. Миналата година ги пропуснах, защото ми се сториха много трудни, ама таз година май ще им се пробвам Smile
Има ли някакъв универсален метод по който да разбирам кога са готови сладките, освен времето в рецептата (нещо като клечката и кекса Satisfied )? Фурната ми е супер скапана и като са по време ги вадя сурови... миналата година едните меденки ги оставих още малко и после чуках пирони с тях Sweat Smile

# 194
  • София
  • Мнения: 11 743
Здравейте ! Въпрос към тези , които са опитвали марципан от Метро , ХИТ и Лидъл - различават ли се по някакъв начин - примерно вкус или конситенция ?  . Купих пакетче от Лидъл за да опитам , но като нямам опит не мога да преценя . А трябва да действам бързо ,че в Лидъл нещата се изчерпват за отрицателно време . Най-удобен ми е , защото е наблизо . Та - да тичам ли днес да купувам , как мислите ?
Купи си пакетче марципан от Лидл, много е добър , на добра цена и много добра марка. Едно - две пакетчета са напълно достатъчни, ако не правиш в индустриални количества бисквитки , или щолен с плънка. Този марципан има изключително дълъг срок на годност, на стайна температура добре опакован в свежо фолио.

Общи условия

Активация на акаунт