Коледа 2019/2020

  • 128 986
  • 1 921
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 6 015
Меденките изначално са по-твърди, но се съхраняват плътно затворени в кутии и омекват с времето. Аз на моите слагах и тънки резени ябълка, които сменях периодично, но кой знае какъв принос не видях. Моята фурна също пече по-бавно, но се напасвам спрямо нея. Спазвам времето за печене, оттам нататък гледам отдолу как са изпечени, горе по ръбовете, ако трябва извади една да пробваш.
Повечето бисквити тук са маслени и много печене не им трябва, спокойно.

Искам да питам и Марчева, капучиновите звезди кога е най-добре да ги направя? И като ги направя ли да полагам и марципана или непосредствено преди опаковането по кутиите? Също и от рецептите ти за бисквитки с червени боровинки коя би определила като най или като вкусове си приличат?

# 196
  • София
  • Мнения: 11 748
.......
Искам да питам и Марчева, капучиновите звезди кога е най-добре да ги направя? И като ги направя ли да полагам и марципана или непосредствено преди опаковането по кутиите? Също и от рецептите ти за бисквитки с червени боровинки коя би определила като най или като вкусове си приличат?
Можеш да си приготвиш тестото и да го замразиш, като го надпишеш, защото ще забравиш кое за какво е, ако замразяваш повече. По принцип ги правя няколко дни преди Коледа и един ден преди това поставям марципана, на въздух той засъхва, така че си направи сметка. Боровинките,  ми...... все са си хубави, това си е маслено тесто.

# 197
  • Мнения: 6 015
А тези маслените бисквити с боровинки искат ли време за простояване? Тоест да ги правя от по-рано.

# 198
  • София
  • Мнения: 11 748
А тези маслените бисквити с боровинки искат ли време за простояване? Тоест да ги правя от по-рано.
Не, време за престояване не е необходимо, готови са веднага за консумация, имат дълъг срок на годност, това си е маслено тесто.

# 199
  • Мнения: 10 306
И аз за капучиновите звезди последен въпрос да попитам - марципана как се лепи за бисквитката? В смисъл само изрязвам и поставям между двете или трябва да мазна нещо за спойка. Благодаря!

# 200
  • гр.Бургас
  • Мнения: 10
Аз мажа с шоколад двете бисквитки и слагам марципана.

# 201
  • София
  • Мнения: 11 748
И аз за капучиновите звезди последен въпрос да попитам - марципана как се лепи за бисквитката? В смисъл само изрязвам и поставям между двете или трябва да мазна нещо за спойка. Благодаря!
С нищо не мажа, леко притискам, ама леко за да не се счупи бисквитата и това е.

# 202
  • у дома
  • Мнения: 7 168
Имам коледни печати за бидквитки-може ли изпитана рецепта,от кжято след изпичане на бисквитките да личат шарките? Миналата година пробвах 2 различни от нета,специални за тези печати-не ми се получиха,бисквитките си ги хапнахме,защото бяха вкусни,но шарките не личаха.

# 203
  • София
  • Мнения: 6 291
Имам коледни печати за бидквитки-може ли изпитана рецепта,от кжято след изпичане на бисквитките да личат шарките? Миналата година пробвах 2 различни от нета,специални за тези печати-не ми се получиха,бисквитките си ги хапнахме,защото бяха вкусни,но шарките не личаха.

Меденки. 2 години подред вече прави и такива с печати, че нямам време и нерви да украсявам.

# 204
  • София
  • Мнения: 11 748
Имам коледни печати за бидквитки-може ли изпитана рецепта,от кжято след изпичане на бисквитките да личат шарките? Миналата година пробвах 2 различни от нета,специални за тези печати-не ми се получиха,бисквитките си ги хапнахме,защото бяха вкусни,но шарките не личаха.
Всякакво маслено тесто може да му се сложи печат, изобщо не е проблем, правя го и не се губят.

# 205
  • София
  • Мнения: 1 374
Чета ви от миналата година, но сега съм решена да се включа. 😊 Естествено, имам много въпроси, но малко време, тъй като съм с една тримесечна госпожица. 😊 Тъй, на въпросите:

1. Искам да си поръчам принтове от някъде. Приемам идеи за изпитани места. А каква е разликата между фонданова и вафлена хартия? Съответно, с коя и как се работи по-лесно?
2. Ще започна скромно първата си сладкарска Коледа - меденки, напуканите шоколадови в двойна доза, мислех и за капучиновите звезди. Кога е най-добре да се направят последните две? Колко най-рано?

Не искам да оставям за последния момент заради дребосъчка. ☺

# 206
  • Варна
  • Мнения: 1 247
Аз бих ти препоръчала рохличките. Ако ги направиш на топчета, няма да ти отнемат кой знае колко време, а са вкусни и трайни.

# 207
  • Русе
  • Мнения: 1 871
Яренце, напуканите шоколадови правя възможно най-късно, за да са колкото се може по-свежи.
vici75 и аз мазвам малко разтопен бял шоколад на двете бисквитки при слепване с марципан на капучиновите звезди. Тази година успях да закупя марципан от Лидл по ваши предложения и ще ги слепвам с такъв за първи път.

# 208
  • София
  • Мнения: 6 291
Чета ви от миналата година, но сега съм решена да се включа. 😊 Естествено, имам много въпроси, но малко време, тъй като съм с една тримесечна госпожица. 😊 Тъй, на въпросите:

1. Искам да си поръчам принтове от някъде. Приемам идеи за изпитани места. А каква е разликата между фонданова и вафлена хартия? Съответно, с коя и как се работи по-лесно?
2. Ще започна скромно първата си сладкарска Коледа - меденки, напуканите шоколадови в двойна доза, мислех и за капучиновите звезди. Кога е най-добре да се направят последните две? Колко най-рано?

Не искам да оставям за последния момент заради дребосъчка. ☺

Напуканите сладки - 2-3 дни по-рано. Капучиновите като заготовки може и седмица-две по-рано, а слепянето пак 2-3 дена преди да се раздават/хапват.

# 209
  • Viena
  • Мнения: 3 609
Препоръчвам коледните принтове на кукибуки, странотни са и се работи лесно.

Общи условия

Активация на акаунт