Каква марка хладилник да избера

  • 48 380
  • 734
  •   1
Отговори
# 540
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 742
Плюсовете, не са критерий според мен.
   Вече един хладилник трудно може да изгори повече от 10 лева на месец ток.
  Гледа се обем, подредба и климатичен клас.

# 541
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 704
Някой може ли да сподели отзив за hisense?

# 542
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 742
Хисенсе и Горение са едно

# 543
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 704
Благодаря!

# 544
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 742
Да допълня, добри са. На вас до какви пари ви трабва.

# 545
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 704
Да допълня, добри са. На вас до какви пари ви трабва.
Трябва ни черен side by side. Затова случайно ги открих, не ги бях чувала досега. Бюджета ни е 2000лв макс, а горение сайд бай сайд в черно за толкова пари няма по магазините никъде в наличност. Останалите в черно са над бюджета ни. Какво мислите за модела RS694N4TF2?

# 546
  • Мнения: 9 777
Василе, само от любопитство - мнението ти на какво се основава - на спецификациите или на собствен опит?
Ако е на собствен опит - ти колко хладилника Хисенсе си ремонтирал? И имаш ли представа колко хладилника от тази марка са продадени в България, конкретно в твоя район? Та да изчислим % вероятност развален хладилник от тази марка да попадне в твоите ръце.

Skk, защо не потърсите в магазините за уреди с транспортни дефекти? Ето един
https://technovision.bg/produkt/biala-tehnika/hladilnici-tv/hlad … 7n8211b1-nofrost/

На картинката е черен, като се чекне черен, пак излиза, а в описанието пише инокс. Но си мисля, че от магазина копи-пействат описанията. Можеш да звъннеш и да питаш. От този магазин съм купувала 2 уреда - печка АЕГ и сушилня Сименс, засега нямам проблеми.

Последна редакция: вт, 02 мар 2021, 15:36 от man_darin_ka

# 547
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 742
Хладилник, мога да ремонтирам, но не искам. Така че към спецификация повече. Преди много хладилници съм ремонтирал. Сега ми ги носят за електрически дефекти, а болката на новите е фреоновата част.
   Хисенсе съм ремонтирал. Ами добре си беше.  Дефекта беше едно реле за 3 лева. Сега се обсъжда тази марка.  Понеже с Горение са едно, а Горение от новите съм ремонтирал пак малко , пък гледам доста се купуват значи са добри.
  Skk, Мандаринка е права. Погледни и с козметичен дефект.

# 548
  • Мнения: 9 777
В какъв смисъл фреоновата част - имаш предвид компресорът ли?

# 549
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 742
Не, като се почне сега изпарител, кондензатор, подгрявка филтър Дехидрататор, капилярка и съединения. Компресор рядко. Особенно новите инверторни трудно се развалят, защото тръгват и спират плавно.

# 550
  • Варна
  • Мнения: 1 558
Василе,то и Дачии се купуват много,ама хубави ли са?

# 551
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 742
Аз колите само ги карам, не ги разбирам. Там вече е много сложно

# 552
  • Мнения: 9 777
За толкова години - 30 кажи-речи, и 4 хладилника, повредите, когато ги е имало, са били на компресора, т.е. налагала се е смяна. 1 път се е повреждал термометър/терморегулатор, но беше в гаранция и смениха целия модул. Капилярки, компресори, бобини, релета и т.н. не са ми сменяни. 2 от хладилниците са инверторни, единият издържа с една смяна на компресора 20 години.
Аз си мислех, че съвременните хладилници, ако се развалят, ще е или компресор, или някаква платка.

# 553
  • Мнения: 11 616
 Нито Горенье, нито Хисенсе могат да правят хладилници. Жалко, че трябва да го избирате по цвят, което никога не бива да е водещо при избор на такъв скъп уред.

# 554
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 742
Нито Горенье, нито Хисенсе могат да правят хладилници. Жалко, че трябва да го избирате по цвят, което никога не бива да е водещо при избор на такъв скъп уред.
 
  Защо са лоши според теб. Аз не съм забелязвал тежки дефекти.

Общи условия

Активация на акаунт