Срам ме е да влизам в скъпи магазини

  • 7 742
  • 137
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 100
Преди години и аз се 4увствах неудобно, влизайки в подобни бг магазини. Както казва Danae в 4ужбина няма такова неЩо.

Ей Богу, тук съм влизала в магазините на Диор, Валентино и т.н. ( дето едно Шал4е е от 2000 евро нагоре) и не са ме гледали оценяваЩо. Въпреки, 4е влизам само за да погледам, то е ясно, 4е такава цифра само в един следваЩ живот може би Ще мога да отделя Flutter

В София имах една приятелка, която като дръгнеШе на обход по магазините и се издокарваШе с единствената си "маркова премяна", та да се 4увства "на ниво" пред продав4ките. Трябва да призная, 4е сигурно и аз съм и подражавала... Embarassed

Сега като се прибирам в бг, си движа 4есто с дънки и маратонки и хи4 не се връзвам на някави избиваЩи комплекси продава4ки: влизам, гледам, ако ми хареса взимам. Ако ли не показвам, 4е ми е неприятно някой да ми диШа "във врата" и да види какво Ще купя.

А: и най оби4ам да им разбивам представите за неЩата, "правени в Италия" Joy

# 16
  • Мнения: 1 172
Да, това с оценяването е гадно. Скоро купувах козметика и продавачката ме вбеси с постоянните си натяквания "това е скъпо", "ама наистина ли ще го вземате". Наложи се на по-висок тон да й обясня, че не е тя човекът, който може да прецени дали козметика за общо еди-колко си лв ми е по джоба. Както ме съжаляваше, че ми било скъпо, така взе да ми обяснява дори за новите продукти.
Мразя демонстрирането на финансови възможности, и не мисля, че е нужно да се облека от глава до пети с маркови дрехи или пък да паркирам едва ли не във входа на магазина, за да ми дадат добра "оценка" и да благоволят да ме обслужат нормално.
Влизайте си в такива магазини, пробвайте тестерите (ако е парфюмерия, козметика), или дрехите и въобще не се притеснявайте от продавачките. Само така ще се научат да уважават всички настоящи и потенциални бъдещи клиенти.

# 17
  • Мнения: 5 790
'ич не ме е срам. Даже понякога в прилив на вдъхновение влизам и ако се почувствам по някакъв начин обидена/недооценена/просто проклета, си отварям устата голяма... Чудодеен ефект има.


Ми тъй де, нали за това си проклетница.   Laughing

А по темата - ми от време на време ме хваща срам.

# 18

Влизайте си в такива магазини, пробвайте тестерите (ако е парфюмерия, козметика), или дрехите и въобще не се притеснявайте от продавачките. Само така ще се научат да уважават всички настоящи и потенциални бъдещи клиенти.
Peace

# 19
  • Мнения: 221
изобщо нито ме е страх нито срам..
преди няколко седмици влязох със сестра ми в "Манго" и оплюх 2/3 от дрехите и изобщо не ми пукаше коя продавачка какво ще ми каже.. не са нещо повече от мен.. пък и те не могат да разберат колко пари имам  Twisted Evil
аз не влизам в такива магазини, защото не се интересувам от това какво е модерно и т.н.. 4/5 от модерните неща са отвратителни.. пък и рано или късно ще се скъса, изтърка или най-вече след 2-3 седмици няма да е "модерно"..
аз не разбирам какво означава да си "модерен"!??! носиш това което още 100 човека носят по улицата, но в най-добрият случай в друг цвят...нося каквото ми харесва и ми е удобно..

# 20
  • Мнения: 203
Оуу, влизам където ми падне без никакви притеснения, меря, размервам, питам и въобще не се притеснявам. Само ме дразни прекаленото внимание понякога, дори това повече ми пречи да купя нещо, от колкото помага. Имам предвид да ти стоят зад гърба и да ти задават въпроси. И аз мисля , че вече няма продавачки с презрителни погледи, иначе биха изхвърчали бързо от магазина, все пак си помисли - едва ли е нещо повече от твоя милост, работа, като работа - в магазин. Мисля, че притеснението и срама си е комплекс на купувача, давай смело, въобще не им обръщай внимание.

# 21
  • Мнения: 1 150
Хич не ми и дреме как ме гледа. Тя е там за да ме обслужва, и е задължена да го прави, както трябва, за да остане клиента доволен.

Много ги обичам такива девойки, дето ги мързи и "добър ден " да ти кажат. Застанала принцесата на Пърфундия зад щанда или до щендера и ще се прави на велика, като гледа лошо - нека гледа. Такива се оправят, като възможно най-дълго време ги тормозиш да ти подават това и онова, обличаш - събличаш и на края излизаш с усмивка и благодаря, без да си купил нищо разбира се  Twisted Evil

Да не ти пука  Grinning

# 22
  • Мнения: 3 423
Малко ги клатят тия продавачки, малко им е, затова гледат така
недоклатено. Абе вие сериозно ли ДИКА слагате под луксозния
знаменател? Аз, като съм си в България, нямам време за ходене по
магазините, така и не се дразня от еснафлъка и псевдосамочувствието
на недоклатничките.


# 23
  • Мнения: 1 937
Ей, Лиске, не можа да се въздържиш и да не боднеш!  Grinning

Нищо, пак си те харесвам!

На мен ДИКА ми стои добре, сигурно защото приличам на леличка!

# 24
  • Мнения: 7 474
Що бе Лео, щото не си лошо момиче ли вече!?
Или щото като влезеш и те припадат при вида на такава хубост...и няма кой да те обслужи...
Или пък пускаш тоз чаровник от снимките...и дишането на продавачките спира...

Много извинете за off-a.


Аз съм дегизирана в момента, но пак съм си лошо момиче  Mr. Green
 Twisted EvilНе те просто от тези двамата изобщо не ме виждат   ooooh!

# 25
  • Мнения: 7 430
Хич да не ти пука - и аз преди време така се чувствах и имаше моменти да не влизам, но после...ела и ми гледай сеира Mr. Green

Чудно наистина, че само във Бг го има това ooooh!

# 26
  • Мнения: 549
глупаво е това което казваш.Да не мислиш че тези продавачки са нещо повече от теб!? Нека си гледат какво ти пука?

# 27
  • Мнения: 337
Преди не влизах в някои магазини,не защото съм се срамувала(от какво в крайна сметка трябва да се срамувам,то е ясно,че не можем всички да си позволим да носим Долче и Габана или пък Версаче),а защото ме дразнеше отношението на продавачките-все едно те самите са ги шили Close Като че ли те с продаваческите си заплати могат да си ги позволят!Сега вече даже и не им се дразня,стават ми смешни и жалки и обикновено ги разигравам и ги правя на луди.Не че се гордея и с моето отношение към подобни персони,ама каквото повикало,такова се обадило.
Това отношение май наистина само в България го има,жалко наистина.Навсякъде по света важи "Клиентът е цар",а в Бг"Клиентът е   Animal Snail охлюв!!!!"

# 28
  • София
  • Мнения: 2 271
Не ме е срам, но не влизам в скъпите магазини по друга причина - не се чувствам на място там. Първо, че те оглеждат (колкото и да не те е срам, пак е неприятно), второ, че не може да разглеждаш като хората - все някоя продавачка ходи и оправя дрехите след теб, освен това се подтискам от цените, а недай си боже да си харесам нещо.... една седмица не мога да спра да мисля за него и да въздишам.
Е, защо да си причинявам всичко това?
Случвало ми се е да вляза в такъв магазин, но обикновено хвърлям по един поглед на магазина и се изнасям набързо.

# 29
  • Мнения: 6 206
Какво значение имат продавачките?
Отношението им си е за тяхна сметка.

Общи условия

Активация на акаунт