Срам ме е да влизам в скъпи магазини

  • 7 795
  • 137
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 18 542
Изпитвам някакво неудобство от това, че ме оглеждат все едно ще ме купуват, но с течение на времето то става все по-малко. Не влизам в магазини, за които съм сигурна, че не мога да си позволя стоката им. В такива дето с напън ще успея влизам рядко, защото аз самата се дразня от себе си, че не мога да си взема нещото веднага. Обичам да пазарувам когато съм с пари, макар че от друга страна когато имам в мен пари не мога да си харесам нищо и накрая си взимам някой боклук и после ме е яд.

# 91
  • Мнения: 1 364
Изобщо не ми пука как ме гледат продавачките....

# 92
  • София
  • Мнения: 337
А за цените в Ескада - много са високи. Едно блузЕ е от порядъка на 400 до 1000 лв., костюм под 1500 лв. май няма. Има поли с разни бродерии и не знам си какво, които струват над 4000 лв.
благодаря за инфото. а тези цени с намаления или без са, че в момента са лепнали едни 50% OFF на витрината newsm78

# 93
  • Sofia
  • Мнения: 7 053
а като се наложи да пазарувам, най-често съм спортно облечена и ми се е случвало да ми метнат някой пренебрежителен поглед.

Аз също като търся нещо съм с маратонки, за да издържа дълго.
Последният път в магазин за обувки на Витошка бях потресена от диалога, който чух между продавачките, въобще не ги смути моето присъствие, сякаш напротив, трябваше да чуя:
"Много мразя като почнат намаленията!
Да бе, магазина се пълни от някакви безпарични, които само гледат!
Като са високи цените влизат само богати клиенти, които купуват! Пък бедните питат за гаранции, гледат за дефекти, все едно цял живот ще носят обувките!
Ами да - като ти го дават на половин цена , вземай без претенции!
Ох, кога ще мине намалението , че да не влизат бедняци?
...."

Останах безмълвна пред тази простотия! На излизане погледнах за телефон на вратата, но нямаше, исках да кажа на собственика!
Явно са решили, че съм беднячка и не ми е мястото там.
Вчера бях наконтена и минавайки оттам, реших да надникна какво ново (без намерение да купувам). Бяха много любезни и предложиха помощта си. Този път са ме преценили като платежоспособна.  Tired
Жалки са! Изобщо не се занимавам да поставям на мястото им такива, нямам време за губене в разговори с простакеси. Те всъщност са там, където трябва. Като млада и симпатична  е продавачка в бутик , след 35 г, отива в хранителни стоки, накрая продават на сергия.  Confused Шансът на такива е да излъжат (да се омъжат) за някой дебел портфейл.

# 94
  • Мнения: 5 647
А за цените в Ескада - много са високи. Едно блузЕ е от порядъка на 400 до 1000 лв., костюм под 1500 лв. май няма. Има поли с разни бродерии и не знам си какво, които струват над 4000 лв.
благодаря за инфото. а тези цени с намаления или без са, че в момента са лепнали едни 50% OFF на витрината newsm78

По-нагоре писах, че и намаленията им са доста натоварени.

# 95
  • Мнения: 5 228
А за цените в Ескада - много са високи. Едно блузЕ е от порядъка на 400 до 1000 лв., костюм под 1500 лв. май няма. Има поли с разни бродерии и не знам си какво, които струват над 4000 лв.
благодаря за инфото. а тези цени с намаления или без са, че в момента са лепнали едни 50% OFF на витрината newsm78

Без намаление, за нови колекции.

# 96
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Въобще не ме е срам, надживях го с времето.  Wink 
Не страдам от комплекси, как ще ме гледат продавачките, които не са нещо по от мен.
Влизам навсякъде, като ми е скъпо - излизам.
Има бутици, в които въобще няма смисъл да влизам, понеже цените са безбожни, а аз излишни пари нямам.

# 97
  • София
  • Мнения: 2 045
От какво да ме е срам?От някаква надута кифла,която работи за 300 лв??Влизам навсякъде,гледам ,меря,като се харесам купувам и не ми дреме въобще за продавачката Mr. GreenМен пък ме дразнят като почнат още от пред магазина с едни любезности,все питат с какво да ми помогнат Mr. Greenили нещо определено ли търся Mr. GreenМного бързо ги режа такива Grinning

# 98
  • Мнения: 765
 Ама като гледам що злоба изляхте срещу тея продавачки стигам до извода , че проблема не са те , а това че нямате пари ... мдаа като нямаш 2000 лв за костюм на Ескада , нямаш работа в магазина им , толкова е просто и нормално. Капитализъм - ако искаш ! Както някой бе написал магазините не са изложбени зали и ако на някой му се гледат дизайнерски дрешки може да си пусне някой моден канал . Всеки сам си предценява докъде са му възможностите . Аз като нямам пари не влизам в скъпи бутици и не мисля че за това са ми виновни продавачките , кой на кой правил свирки и тем подобни глупости които изчетох тук !

# 99
  • София
  • Мнения: 337
Ама като гледам що злоба изляхте срещу тея продавачки стигам до извода , че проблема не са те , а това че нямате пари ... мдаа като нямаш 2000 лв за костюм на Ескада , нямаш работа в магазина им , толкова е просто и нормално. Капитализъм - ако искаш ! Както някой бе написал магазините не са изложбени зали и ако на някой му се гледат дизайнерски дрешки може да си пусне някой моден канал . Всеки сам си предценява докъде са му възможностите . Аз като нямам пари не влизам в скъпи бутици и не мисля че за това са ми виновни продавачките , кой на кой правил свирки и тем подобни глупости които изчетох тук !

Аз пък не разбрах какво те кара да смяташ, че нямам пари за костюм на Ескада. В твоя пост чета, точно оново отношение , за което става дума, от страна на продавачките - ОЦЕНЯВАЩО Sick

# 100
  • Мнения: 765
Ама като гледам що злоба изляхте срещу тея продавачки стигам до извода , че проблема не са те , а това че нямате пари ... мдаа като нямаш 2000 лв за костюм на Ескада , нямаш работа в магазина им , толкова е просто и нормално. Капитализъм - ако искаш ! Както някой бе написал магазините не са изложбени зали и ако на някой му се гледат дизайнерски дрешки може да си пусне някой моден канал . Всеки сам си предценява докъде са му възможностите . Аз като нямам пари не влизам в скъпи бутици и не мисля че за това са ми виновни продавачките , кой на кой правил свирки и тем подобни глупости които изчетох тук !

Аз пък не разбрах какво те кара да смяташ, че нямам пари за костюм на Ескада. В твоя пост чета, точно оново отношение , за което става дума, от страна на продавачките - ОЦЕНЯВАЩО Sick
Ама мен не ме интересува дали имаш или нямаш мила, теб те интересува , аз досега не съм забелязала кой как ме гледа в магазините - ти забелязваш , трябва да те съжалявам , че не можеш да се справиш със себе си ли? И  да - живота е  едно голямо оценяване - от теб зависи как ще се справиш с това   , не пред другите , а пред теб самата , иначе или продавачките , или някой друг ще ти е виновен.  Peace

# 101
  • София
  • Мнения: 2 271
Lara, за разлика от теб аз лично не бих дала нито лев в магазин, който се обслужва по подобен начин. Парите са мои и предпочитам да ги дам там, където са ме накарали да се почувствам комфортно и ще ми е кеф да ги дам. Всеки знае, че незаменими стоки в днешно време няма, така че никаква толерантност нямам аз към продавачки от този тип.
С риск да се повторя ще кажа пак, че аз не влизам в магазина, за да ми стане приятно от отношението с продавачката, или от обстановката. Влизам заради стоките. Следователно, ако се откажа да си купя нещо, въпреки, че ми е харесало, само заради неприятната продавачка, си правя мръсно единствено на мен, защото трябва да обикалям още  и да си търся същата или подобна дреха. А това, че няма да направя оборот на продавачката, или, че ще и направя изобщо не ме интересува - нейния оборот си я касае лично нея. Оборотът  е последствие от моето желание да си купя дадената стока, което е на първо място.
Виж, в заведение е друго, защото там наистина съм влязла да си направя кефа и ако някой ми го разваля, ще си тръгна недоволна....

# 102
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Много рядко имам проблем с продавачките. Обикновено са много мили. Когато съм с дребния, винаги ни черпят с бонбони.
Доволна съм от скъпите магазини. Чисти са, мирише хубаво, има и къде да поседнеш, а ако има повече такива, в които не излагат по три блузки, една пола, чанта и обувки от минал сезон, ще съм още по-доволна.  Laughing

# 103
  • Мнения: 1 165
И аз съм с такива впечатления за продавачките,но като се замисля защо трябва да се оставям на някакви си там да си играят със самочувствието ми при условие,че в повечето случаи не разбират нищо от скъпи дрехи и самите те също не могат да си позволятда си купят повечето неща от магазина,в който работят.Съпругът ми много често ходи до Италия и ми носи дрехи от там-супер смешни са ми продавачките  въвъ въпросните магазини тогава,защото човек,който разбира веднага би оценил с какво си облякан.Аз обаче не съм толкова нахакана и те горките незнам какво си мислят-явно,че съм се обзавела от Илиенци.Ама хич не ми пука-плоблема е техен.

# 104
  • Мнения: 253
Аз също избягвам да влизам в скъпи магазини-не защото не мога да си позволя да дам толкова пари,а заради отношението на продавачките. MoneyНие със съпруга ми обичаме да се обличаме с удобни дрехи или "неглиже" както се казва и наистина в много от магазините продавачките се отнасят с пренебрежение към нас,но на нас не ни пука.Даже напротив-купуваме си нещо,което ни хареса,за да им покажем,че не са прави да преценяват хората по дрехите с които са облечени. smile3534 smile3556Ние имаме няколко магазина и сме "иструктирали" продавачките да не преценяват кой клиент каква сума може да остави в магазина smile3508

Общи условия

Активация на акаунт